Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetünk mi még boldogok?

Lehetünk mi még boldogok?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz!)

Párommal nagyon komoly problémák vannak!Én 23 vagyok, ő 35 és van egy 11 hónapos lányunk.

Elkezdem az elejétől.

2 és fél éve vagyunk együtt.Tudom, hogy korán jött a baba, de mind ketten akartuk.Az a helyzet, hogy mikor terhes lettem, párom be bolondult.Ivott, kocsmázott minden.Sokszor szóltam, veszekedtem, elmentem pár napra, volt hogy több, mint 1 hétre.Volt, hogy megígért, hogy soha többet, de nem bírta, azt mondta, hogy neki ez jár, mert eljár dolgozik...blablabla.

Átvészeltem a terhességemet valahogy, aztán megszültem.1 hónapig tényleg nem ivott, de nem bírta tovább, meg nem is akarta.Gyerekkel együtt csomagoltam és mentem el nem egyszer, mint pl most is.De most nagyon súlyos volt amit csinált.Valamin bepöccent, lökdösött, dobálta a laptopomat, meg széttörte a telefonját.Hívtam autót és leléptem.Másnap mindenkit körbe hívott és azt mondta, hogy ő nem csinált semmi és nekem kell vissza vennem az arcomból.Nincs egyszerű természetem én ezt bevallom, de ez nem indok arra, hogy bántalmazzon szerintem!

Aztán tegnap beszéltük..nekem kellett elmondanom mit csinált, mert nem emlékezett rá.Megígérte, hogy orvoshoz fordul, és nem iszik többet!Semmi biztatót nem mondtam neki, csak azt, hogy menjen orvoshoz, és akkor majd beszélünk!

Annyira szeretném, hogy minden rendben legyen, de mellette meg rettegek!Vajon tényleg fontosabbak vagyunk, mint az a rohadt pia???

De egyébként annyira jó ember józanul.Eddig ez az amiért mellette maradtam.A gyerekemnek is apa kell, és ő tökéletes egyébként.Csak az a rohadt alkohol!!! :(


2011. dec. 14. 23:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Van, akinek sikerül kigyógyulni az alkoholbetegségből, a családomban is volt rá példa, szóval én nem adnám fel a reményt.

Kitartás!

2011. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom!!Apukám is alkesz volt, nagyon komolyan.De már lassan 20 éve egy kortyot sem iszik!!!
2011. dec. 14. 23:28
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát apám pont ilyen és húsz éve képtelen megváltozni, pedig józanul normális. Hányok tőle, már úgy is annyira meggyűlöltem a piás állapotokat. Ha jót akarsz a gyereknek ott hagyod a francba, mert SOHA nem lesz tökéletes apja a gyerekednek. Később ő is csak szenvedni fog az apja piálása miatt. L/20
2011. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs így vele maradni!Sajnos úgy látszik anyukád sem látta ezt át!Most se vagyok otthon, pont a pia miatt!De most párom nagyon b.eszart, hogy elveszít!!!
2011. dec. 14. 23:32
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Persze mindig besz.arnak pár órára, aztán a pia felejteti velük és kezdődik újra meg újra meg újra meg újra meg újra.
2011. dec. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, tényleg sokan vannak, akik nem gyógyulnak ki, de mondom, a családtagom 30 éve leszokott, pedig addig eléggé piás volt. Képes arra is,hogy csak alkalmakkor igyon alkoholt. Szóval visszajött a kontrollja is.

Nem lehetetlen ez.

2011. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Apám 30 éve nem változott. Örülök, hogy nem kell már vele élnem, iszik, akkor pedig agresszív. Beleköt mindenkibe ok nélkül, csapkod, tör, zúz. Mocskos alkoholista. Gyűlölöm.

20/F

2011. dec. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha akar megváltozhat, persze tényleg akarni kell, és tenni érte.

Kitartást. Segíts neki, ha szeretne ebből kijönni, állj mellette :D

Szívből kívánok hozzá sok sikert.

2011. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia ! ott követted el a legnagyobb hibát ,hogy változás nélkül mentél vissza hozzá .Ha elmész legyél elmenve,lássa tudja érezze hiányotokat.Legyél következetes.

Itt van a technika a kezedben ,ha ilyen lesz,hogy iszik és nem emlékszik rá vedd föl mobillal miket mond tesz ,azt már nem tudja letagadni ,hogy részegen gajdol valaki ,bántalmaz .

Semmit ne higgy neki amíg nem bizonyítja,ha nem így teszel ,azt fogja érezni bármit megtehet veled ,veletek.

Az alkoholról senki és semmi nem tudja leszoktatni csak ő saját maga.

2011. dec. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát én is borzasztóan félek, hogy nem bírja pia nélkül.De akkor nincs mit tenni, elhagyom a gyerekkel együtt és kész!Én nem élek így, és ezt ő is tudja nagyon jól.

Most szombat óta 1szer találkoztunk, akkor is elmondtam neki, hogy menjen orvoshoz.Elhoztam a fontosabb irataimat és kalap,kabát..Szó sincs róla, hogy minden ugyan úgy van, mint régen, hisz most sem vagyok otthon és közöltem, hogy a karácsonyt is elfelejtheti!!Pedig ez lesz az első a babánkkal!!!!Magának köszönheti!!!

Köszönöm a válaszokat!!!

2011. dec. 15. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!