Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetünk hálásak és...

Miért lehetünk hálásak és boldogok?

Figyelt kérdés

Jelenleg épp egy álmom készül valóra válni, amiért évekig dolgoztam, rengeteget küzdöttem és igyekeztem sohasem feladni - és most itt állok a küszöbön :)

És tudjátok, mi a legjobb ebben? Az, hogy csodálatos emberek vesznek körül ezen az úton. Olyan sok segítő és bátorító kéz nyúl felém, hogy még magam is meglepődtem - de annyira hálás vagyok, amiért ilyen kedves és jólelkű embereket ismerhetek! Ilyenkor úgy érzem, ki tudnám nevetni azokat, akik a világot, mint valami rémséges helyet írják le, ahol az emberek önzőek és rosszindulatúak. Nem igaz, ezt évek óta tapasztalom.


Tehát én jelenleg ezért vagyok boldog és ezért adok hálát az embereknek, akik támogatnak, valamint az Istennőnek és az Istennek (vallásom révén), s végül magamnak is, amiért nem hagytam feladni az álmaimat.


Ti miért vagytok hálásak? :)


2010. okt. 19. 09:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Hogy egészséges vagyok, és a családom is az. Anyagi problémák a küszöbön állnak sajnos, de meg fogom oldani, nem hagyom , hogy lerántsanak.
2010. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor úgy érzem, ki tudnám nevetni azokat, akik a világot, mint valami rémséges helyet írják le, ahol az emberek önzőek és rosszindulatúak."


ezt íyg azért merész leírni, sőt hogy továbbmenjek, butaság. Az, hogy valakinek nem volt olyan hihetetlen szerencséje az életben mint neked, az egyáltalán nem vicces. Talán segíts nekik ahelyett hoyg nevetgélsz rajtuk. És nem magamra gondolok.

hogy a kérdésre is válaszoljak: én hálás vagyok hogy csodálatos anyukám van, hogy a családom összetartó, és egészségesek. Hálás vagyok mert van fedél a fejem felett, habár nem szeretem. Van mit ennem, és vannak barátaim.

Hálás vagyok a h*lye fejemnek, hogy minden apróságnak tudok örülni, ezért sokkal könnyebb elérnem a boldogságot még akkor is, amikor egy hétköznapi beszűkült látókörű ember már összetörve heverne az ágyán és nem akarna többet felkelni.

Boldog vagyok mert láthatom a mindennapok csodááját, pedig már felnőttem. MErt belül meg tudtam őrizni a kisgyermek rácsodálkozóképességét, játékosságát, ártatlanságát a világban lévő rosszak ellen. Boldog vagyok, mert bár most a semmi közepén állok mondahtni kilátástalanul, mégis tudom hogy éveim vannak még és a lehetőség az én kezemben van. Boldog vagyok mert tudom hogy rajtam áll minden, én irányítom az életem, és ha elrontom is - az nem egy istenség szeszélyei miatt lesznek (tudom kérdező ezzel nem értessz egyet, nem baj.)

2010. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Azért, hogy egészséges vagyok, viszonylag jól élek, a húgom egészséges, boldog és azt csinálja amit szeret, van egy nagyon nagyon jó barátom aki bármit megtenne értem.
2010. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Sok sikert kívánok az anyagiakhoz, nem szabad hagyni sodorni magunkat az árral :)


Kedves második!

Félreértesz. Nem viccesnek találom mások helyzetét, hanem olyan értelmetlennek! Én is voltam depressziós és így visszanézve látom, hogy butaság az egész, és csak akarni kell látni az életben a jót, az pedig igenis megjelenik.

Egyébként egyetértek veled abban, hogy az ember maga irányítja az életét, ez nem ütközik a hitemmel. Én úgy vélem, hogy kapunk lehetőségeket, segítséget, támogatást az égtől, de csak rajtunk múlik, hogy használjuk ki ezeket. Ha rosszul, igenis a mi hibánk, hogy elrontottuk. Ha jól, a mi érdemünk is, hogy sikerült.

Nem az isteni szeszélyben hiszek, hanem a szeretetben és szabad akaratban.

2010. okt. 19. 10:13
 5/24 anonim ***** válasza:
Én is az egészségnek, mint az előttem szólók, a barátomnak, hogy velem van már lassan 2 éve, szeret, és én is szeretem, a családomnak, hogy ők is velem vannak, nyugodt, békés, hülyülős és szerető család :)
2010. okt. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

az más, akkor elnézést :)

nem tudom milyen hited van, de ez így korrekt. Sok mélyen hívő emberrel erről voltak nagy vitáim, hajlamosak a hívők azt hinni hogy csak bábok, amit majd az istenük irányít. És én boldog vagyok hogy nem hiszek ebben:)

2010. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Végre egy pozitív hagvételű kérdés! :)
2010. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Én is éveket küzdöttem egyetlen egy cél érdekében a párommal. Ez a cél a gyermekünk, aki már lassan 3 hónapja boldogít bennünket. Neki vagyok hálás, hogy minket választott szülőknek. Gondjaink mindig is voltak, mindig is lesznek, mégis, ha ő boldog, akkor én vagyok a világ legboldogabb embere.:D
2010. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Én most azért vagyok hálás, hogy a sok stressz ellenére sikerült az államvizsgám, most az lenne a következő, hogy legyen munkám...
2010. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, a munka kapcsán nekem van egy tervem az életbe (érdekes módon nemrég kiderült, hogy öcsémnek is van egy hasonló terve). Veled ellentétben én nem tudok nevetni azokon, akiknek rossz, de a tervemnek megfelelően szeretnék nekik munkát biztosítani, azoknak, akik kevésbé szerencsések, pedig szakmában jók, csak esélyt nem nagyon kapnak, munkát és fizetést. Erre tettem fel a következő néhány évemet, hogy eljussak odáig, hogy munkahelyeket tudjak biztosítani. Nem tudok nevetni a rossz sorsokon, ha valaki kézzel-lábbal tenne a jobb sorsért, mert tudom, hogy milyen abban a helyzetben lenni. Sose tudhatod, mikor jön egy akadály, amit nem tudsz átugrani, kikerülni segítség nélkül, amibe belerokkanhatsz, elvesztheted a reményt, ezért nem gondolnám, hogy nevetni lehetne azokon, akik pont éppen a mocsár közepébe keveredtek és próbálnak kimászni. Inkább segítő kezet kell nyújtani nekik.
2010. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!