Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kinos ügy, dugipénz?

Mit tegyek? Kinos ügy, dugipénz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a páromnak van dugipénze,ami alapjáraton nem lenne gáz,de akárhányszor rákérdezek hogy állunk pénzzel mindig azt mondja nincs.

Tavaly ünnepek előtt is ez volt,aztán meg vett nekem nagy ajándékot.

Egyszerüen nem érti meg hogy nekem ez rossz,jó a nagy ajándék de sokkal jobban örülnék egy kissebb ajándéknak csak tudjam hogyha megszorulunk akkor van tartalék.

Legszivesebben rákérdeznék de abból balhé lesz,főleg ha megint valami ajándékra gyüjtöget.

Te mit tennél?Millioszor elmondtam már hogy mondja meg őszintén mennyi pénz van,de megint ezt csinálja.


2011. dec. 15. 13:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Hm,mennyit ad le neked? És mennyit saccolsz,mennyi marad nála? Bár ha a nagy értékü ajándék csakugyan akkora értékű,hogy megvan benne kb. az általad keresett pénzösszeg(mármint,hogy akkora összegbe kerül,amekkorát te rajta keresel),akkor nem értem,hol a gond.Majd megkapod karácsonykor.

Vagy arra gondolsz,hogy másra,más dologra vagy célra jobban kellene az a pénz?

2011. dec. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nem venném el tőle az ajándékozás örömét. Örülj, hogy gondol Rád, még mindig jobb, mint ha elfelejtené a névnapod! Persze ha aránytalanul nagy ajándékot vesz, miközben nélkülöznötök kell, akkor beszélj vele, de ne abban a pillanatban, amikor kibontod az ajándékot! Dugipénze mindenkinek kell legyen, mert valamivel megspórolja az ember, hogy a szerettének abból kedveskedjen.
2011. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Az a bajom hogy képes addig titkolni a pénzt ameddig teljesen kiakadok miatta és már sirok,mert félek hogy már enni sem lessz.Mindig mondja hogy ne aggodjak,de ez igy nagyon nem jó hogy folyton ezt játsza.

Nincs szükségem nagy ajándékra arra van szükségem hogy tudjam lesz az áramra pénz,és ne az utolsó pillanatban szóljon hogy van rávaló.

2011. dec. 15. 13:38
 4/20 anonim ***** válasza:
Jobban belegondolva, nem is ott a probléma, hogy ajándékra dugja el a pénzt, de nem közös a kassza? Hogy-hogy nem tudod, mennyi pénzetek van? Vagy ő jóval többet keres és ebből csíp le? Vagy nem is tudod mennyit keres? Vagy nem a közösbe teszitek be az összes pénzt? Bocs., hogy faggatlak, de mi csak a pénzen veszekedtünk házasságunk kezdetén, kipróbáltunk sok módszert, míg találtunk egy igazságosat, és többet nem volt gond a pénz közöttünk.
2011. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Bocs., de akkor te nagyon alárendelt, szinte gyerekként kezelt vagy ebben a kapcsolatban. Érthető, ha a párod keres jóval többet, ő oszt be, ő gazdálkodik, de azért csak jobb, ha mindketten felelősek vagytok a kiadásért.
2011. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Konrétan nála van a pénz illetve egy helyen van a kiadásokra,számla,esetleg kaja,de ő vásárol napi szinten.

A pénz részben az ő munkahelyéről van illetve van egy közös kis bevételünk aminél szintén nála köt ki a pénz,ő veszi át a bevételt.

Nekem nincs külön bevételem még,de amikor van is(alkalmi munka)akkor én azt rögtön teszem a megbeszélt helyre.

Az a baj hogy igazából én erről a pénzről nem is tudhatnék,hiszen dugipénz de tudok róla és nagyon bosszant hogy tegnap megkérdeztem lessz e pénzt karácsonyi ajándékokra(figyelmesség,egy kép a lányunkról+képkeret,nem nagy összeg)azt mondta meglássuk,még enm tudni,közben meg tudom hogy van nála pénz.

2011. dec. 15. 13:54
 7/20 Antimod ***** válasza:
100%
Nem értem, miért aggódsz. Ha enni sem lenne pénzetek, akkor elvenné onnan a pénzt, biztos nem hagyná, hogy éhezzetek. Viszont ha meg nem gyűjtene külön, soha nem tudna félrerakni ajándékra, mert mindig elmenne erre és arra.
2011. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ö ilyen tipus,gyüjtögeti.Van olyan ,hogy nincs számlára pénz és mégis eldugja vagy mi a gond?
2011. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
menj el dolgozni,keresel te is,és akkor jogosan mondhatod h közös kassza,2 bankkártya,és tud mindenki mindent
2011. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

hát én rohadtul kiakadnék, ha számonkérné rajtam a párom, hogy van-e dugipénzem...ki tudja, mire költ vagy miért tesz félre...


gondolom, ha nem lenne miből befizetni a csekket akkor előadná, de valószínűnek tartom, hogy eddig nem volt se ilyen probléma, és enni is tudtatok mindig...


hagy neki egy kis szabad teret meg levegőt...vagy súlyos százezrekről, milliókról van szó? kétlem...

2011. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!