Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kinos ügy, dugipénz?

Mit tegyek? Kinos ügy, dugipénz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a páromnak van dugipénze,ami alapjáraton nem lenne gáz,de akárhányszor rákérdezek hogy állunk pénzzel mindig azt mondja nincs.

Tavaly ünnepek előtt is ez volt,aztán meg vett nekem nagy ajándékot.

Egyszerüen nem érti meg hogy nekem ez rossz,jó a nagy ajándék de sokkal jobban örülnék egy kissebb ajándéknak csak tudjam hogyha megszorulunk akkor van tartalék.

Legszivesebben rákérdeznék de abból balhé lesz,főleg ha megint valami ajándékra gyüjtöget.

Te mit tennél?Millioszor elmondtam már hogy mondja meg őszintén mennyi pénz van,de megint ezt csinálja.


2011. dec. 15. 13:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő állja a kiadásokat, akkor ne aggódj!Biztos tudja, mire van, mire futja.

De azért azt csak kijárhatnád, hogy a te pénzeddel te gazdálkodhass - legalább egy részével - éppen a személyes kiadásaidra - , csak nem tőle kérsz egy dezodorra, egy meglepetés-ajándékra?

2011. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

csak nem tőle kérsz egy dezodorra, egy meglepetés-ajándékra?

de,mivel az én pénzem is nála van a dugipénz közt.

2011. dec. 15. 14:17
 13/20 A kérdező kommentje:

Nekem csak akkor van pénzem ha alkalmi melóból a kezembe adják.

Szerintem ugy lenne fer ha a pénz jórészét leadná,tudok bánni a pénzzel.

Régebben ugy volt hogy volt rendesen a közösben,nem érdekelt hogy van-e dugipénze,mert biztonságban éreztem magam.

Azt sem tudom hogy a dugipénze valóban a miénk-e vagy valami kiadásra szánt összeg.

2011. dec. 15. 14:21
 14/20 anonim ***** válasza:
Ó, hát nőj már fel! Miért vagy ennyire kiszolgáltatott? A gyereknek is szoktak zsebpénzt adni, amivel maga gazdálkodik:) Ha valóban eltart, s minden anyagit ő visz a házhoz, még akkor sem érthető, hogy így kizsebel. Akkor azt kérd ajándéknak, hogy legyen saját pénzed!
2011. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tanulsz még és a párod dolgozik kettőtökre. Ebben az esetben kicsit érthető, hogy nem hagy gazdálkodni a keresménnyel. Mondjuk nem szeretnéd biztosan, ha egy gyufa árával is elszámoltatna, hisz ő keresi meg a rávalót. De egy összeget, mint zsebpénzt csak kikönyörögnék tőle. De ne haragudj, arra a pénzre, amit csak ő visz haza, nem tarthatsz korlátlanul igényt. De a felelősség is az övé ezek szerint.
2011. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

mint emlitettem van egy közös bevételünk,ami annyiból áll hogy én beszerzem az árút,eladom ő meg felveszi érte a pénzt.Sokaig ugy volt hogy azt mondta az az én keresetem,erre mondtam én hogy ami az enyém az az ővé is.

Nem kell nekem zsebpénz,rakjuk le a pénzt egy helyre mint régen és onann mindenki annyit vesz el amenyire szüksége van.Régen sem vettem el semmit,most sem tenném,elég lenne a tudat hogy van pénzünk.

2011. dec. 15. 14:45
 17/20 anonim ***** válasza:
De fordítva is igaz? Ami az övé, az a tiéd is? Nem úgy gondolhatja, ha dugiba teszi a pénzt. Ne légy önérzetes, hogy az enyém a tiéd is, fordítva meg nem. Ezek szerint ő mintegy alkalmaz téged, amiért JÁR fizetés. Mindenképpen legyen egy rész, amit beteszel a közösbe, de legyen egy saját, köteles rész, amit beosztasz. Hisz így tanulsz meg gazdálkodni is.Nem szólva arról, hogy ha összekaptok valamin, akkor te pénz nélkül maradsz, pedig dolgoztál,s spórolni, félretenni nem tudsz, neki meg marad a dugipénz a te részeddel együtt. Ez nem jól van így.
2011. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi közöd a dugi pénzéhhez. Az az Ő kis öröme, meglepetése, pláne hogy rád költötte. Neked is kéne dugi pénzt képezni, amiről ő sem tud!
2011. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha elégedetlen vagy a pénz elosztással akkor ne a dugipénzröl beszélj hanem mond neki,hogy saját pénzt kérsz!!
2011. dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem a dolgot.

Együtt éltek, oké. Neked nincs kereseted, csak hébe-hóba. Ő keres, és intézi a pénzügyeket.

Kiadások is vannak, tehát lényegében jogos, hogy elteszi a te kereseted is, gondolom még így is ő állja a nagyobb részt, nem?

Kapcsolták már ki az áramot? Maradtál már éhen? Nem? Akkor mi a problémád?

Szerintem neked nem is a dugipénz a bajod. Ha szeretnél beleszólást a pénzügyekbe, akkor mondd azt. Állj elé, és mondd meg, hogy szeretnél te bevásárolni vagy valami, és adjon pénzt.

Szép dolog a közös kassza, de úgy is csak a viták vannak, ha nem ugyanannyit fizet kb a két fél. :S

A nincs pénz dolgot meg szerintem azért mondja, mert nem akar többet költeni. Ha odaáll elég valaki azzal, hogy hogy állunk anyagilag, mi az első ami beugrik? Hogy valamire költeni akar és pénz kell neki. Ő meg tartalékoló típus(jól teszi), ajándékot akar neked venni, nem akar feleslegesen költeni véletlen se, ezért azt mondja, hogy nincs. Szerintem túlaggódod.

2011. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!