Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nő eldöntheti, hogy...

Egy nő eldöntheti, hogy akar-e gyereket. Egy férfi miért nem?

Figyelt kérdés

Adott egy fiatal férfi, akinek a barátnője pár hónapos kapcsolat után, gyógyszer mellett teherbe esik.

A fiú nem akar még gyereket, a lány igen. A lány az ország másik végébe költözik rokonokhoz, pár év múlva gyerektartásért perel, amit meg is kap. Átlagos gyári munkás fizetés 120ezer, ebből-20%, 85ezer. A gyermeket nem is ismeri, lehetősége sincs meglátogatni, miközben a fizetése éhenhalni elég.

Kérdem én: a férfinak miért nincs beleszólása, hogy szeretne-e babát, vagy sem?


2011. dec. 15. 15:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
De eldöntheti, tudod a lányok szedik a hormontartalmú fogamzásgátlókat, ami nem túl kellemes, bevettem e vagy nem, leállni róla stb., a pasik ennél jóval egyszerűbben megoldhatnák egy gumival. De mivel az marha kényelmetlen, így megvan a kockázat.
2011. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Gondolom azért, mert nem a férfi hordja ki 9 hónapon át, nem a férfi szüli meg, és nem a férfi szoptatja.

Egyébként meg roppant egyszerű: ha a férfi nem akar gyereket, húzzon a farkára óvszert, az a biztos. Ennyi...

2011. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Egy gyerek fogantatásához 2 ember kell. Ez meg h fizetni kell tartásdíjat, törvényben van lefektetve. Ha a férfi nem akart gyereket "örüljön" neki, hogy ennyivel megússza és nem kell törődnie vele. Bár ez a történet elég gáz, és elszomorító.
2011. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Egy apának vannak jogai és kötelezettségei is,ha fizet gyerektartás akkor joga van látni is!!!!Az anyának nincs beleszólása abba hogyha apa szeretné látni a gyereket!!
2011. dec. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen vannak jogai is. De nekem a kérdésből az jött le, hogy marhára nem érdekli a gyerek, púp a hátára, fizetni sem akar.
2011. dec. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 LadyLee ***** válasza:
87%

E gondolatmentés akkor azt is jogosnak tartanád, hogy ha egy nő nem akar tablettát szedni, akkor kényszeríteni lehetne a pasit arra, hogy elköttesse magát, nem?


Azért mégis csak a nő testéről van szó. És a nő is neveli ahogy látom. Megszokhatnátok már, hogy a döntéseknek, választásoknak vannak következményei. Még gyógyszer mellett is előfordulhat terhesség, bár ritka. De a pasi is vállalta ezt a kockázatot, amikor ágyba bújtak. akkor mi is a gond?

2011. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%
A férfi is eldöntheti. Mielőtt a gyerek megfogan.
2011. dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A gyerek immár négy éves. Fél évesen új apukát kapott, a kapcsolat jelenleg is tart. A vérszerinti apa akkor került a képbe amikor az új apuka elveszítette a vállalkozását.

Sajnos egy közeli barátommal történt ez meg, 27 éves.

Nem akaja a gyereket megzavarni se, elég hülyén jönne ki, hogy beállít oda, és köszön: szia, én vagyok az igazi apukát!

2011. dec. 15. 15:41
 9/22 anonim ***** válasza:
94%

A férfi a gyerek megfoganása előtt döntheti el, hogy akar-e gyereket. Ha nem akar, akkor gumi. Már csak azért is, mert sosem lehet biztos abban, hogy a nő bevette a gyógyszert.

Utána sajna már nem tehet semmit.

2011. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Vagyis a vér szerinti apa négy éve tudja, hogy van egy gyereke. Hiszen ő el akarta vetetni, de az anya megtartotta. Nekem inkább ez a fura, hogy eddig tudta úgy élni az életét, mint ha az egész meg sem történt volna. Ha az anya jelentkezett a gyerektartásért, akkor a gyerek valószínűleg tudja, hogy a nevelője mellett van egy igazi apukája is. A barátodat inkább a pénz zavarja.
2011. dec. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!