Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » December 24. -én hogy van...

December 24. -én hogy van nálatok?

Figyelt kérdés

Én 4 éve vagyok a párommal és együtt is élünk már.Ettöl függetlenül mi nem "ülünk" Szenteste itthon,hanem 24.-én este igyekszünk mindenkihez elmenni.( ez 7-8 családot jelent,ez a szűk családi körünk).

Mindenhol eltöltünk egy kis időt,mindenkihez elvisszük az ajándékot.Ez szerintetek "gáz"hogy úgymond "nem hagyjuk szenteste békén őket"?? :P

Vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg!Nálatok hogy van?


2011. dec. 16. 15:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Mi kettesben töltjük, illetve most hármasban, mert a baba eléggé ficánkol már bennem :), de sem nem jön hozzánk senki, sem mi nem megyünk máshoz. Majd a további ünnepnapokon.
2011. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk mindenki "magánál" van. Sütök, főzök karácsonyfát díszítek. Ilyenkor nem örülök a vendégnek.
2011. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

tavaly egyedül voltam, mert a párom dolgozott, de az idei karácsonyt itthon tölti mert már januárban beírta magát szabadságra


szerintem itthon leszünk én főzök sütök ő pedig babázik

2011. dec. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi otthon vagyunk, mivel én szüleim 50 km-re ő szülei 270 km-re laknak, elég nehéz lenne este körbejárni őket, amikor még tömegközlekedés sincs :D
2011. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Mi most toltjuk eloszok a karácsonyt hármasban. Sutok, fozok, egyutt toltjuk a szentestét. En személy szerint ruhellem, ha olyankor megzavar minket bárki. Akár anyos vagy bárki más. Kozosen megvacsorázunk.
2011. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ez attól függ, hogy kit értesz a szűk családi körön, mertha szülők, akkor nem gáz, de máshová inkább másnap mennék.
2011. dec. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nálunk a szűk család egy településen lakik,és gondolom ezért lett szokás.Van olyan hogy 24.-én van a nagy családi vacsi.

Ezt a vándorlást úgy kell elképzelni,hogy mindenki a nagyszülőkhöz megy,és oda társul mindenki az este végén.

Én így nöttem fel,de el sem tudom képzelni hogy egyedül ketten legyünk szent este.Kíváncsi leszek,ha lesz majd baba akkor változik-e vagy nem.

2011. dec. 16. 15:21
 8/18 A kérdező kommentje:

A szük család az anyukám és a nagyszüleim,valamint anyukám testvéreinek családjai.

Páromnak pedig a szülei és testvérei családja a szűk köre.

2011. dec. 16. 15:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Az utóbbi években kicsit átrendeződtek a családi szokások, de hagyományosan így: Délelőtt mindenki süt-főz, apám lehozza a fát. Délután feldíszítem. Kora esti órákban elmegyünk apai nagyanyámhoz, ott sokan vagyunk, megvacsizunk, ajándékozunk. Anyuéktól az ajándékot hazatéréskor kapom meg, "az idő alatt hozza a Jézuska".:) Volt pár év, mikor hozzánk jöttek, mostanság megint mi megyünk nagyanyámhoz, de a másik mama is jön. Nincs "nagy családi összejövetel", csak mi öten.
2011. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindig a szűk családi kör volt 24.-én, vagyis míg gyerek voltam, anyuékkal, mikor férjhez mentem, anyu már egyedül volt, így hozzá költöztünk, (férjem lett a menyecske...) továbbra is hárman voltunk, majd lett baba, pont akkor, mikor anyu újra párt talált magának, így megint hárman leszünk a babával :) Nem mennénk aznap sehová.
2011. dec. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!