Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ahol a nő diplomás, a férfi...

Ahol a nő diplomás, a férfi nem, nálatok működik ez a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Szeretem, hosszú távra terveznék vele, de nekem fontos lenne, hogy a páromnak olyan munkája legyen, aminek presztizse van (az én állásom egyetem után ilyen lesz), és keres vele annyi pénzt, hogy a 2 fizetéssel együtt el tudjunk tartani egy családot, fenntartani egy háztartást. Per pill ő annyit sem keres, hogy egyedül egy albérletet fenn tudjon tartani. Amúgy intelligens, csak anno nagyon lusta volt tanulni, csak azt tanulta, ami érdekelte (nem volt túl sok ilyen). Ettől függetlenül kitartó, ha akar valamit, azt megcsinálja, sokszor vannak kicsit őrült ötletei, mondhatni, életművész egy kicsit:) Tudom, hogy az ész és még a fizetés se a diplomán múlik sokszor, de mégis... Engem hosszú távon azt hiszem, lehet, hogy zavarna, hogy nekem diplomás (közel sem büfészak), megbecsült szakmám van, ő meg "csak" egy eladó:S mondhatjátok, hogy sznob vagyok, de nekem ez is kellene ahhoz, hogy minden téren fel tudjak rá nézni:S Le lehet küzdeni ezt az érzést, vagy mit lehetne kezdeni ezzel az egésszel?:S Nők, akik ilyen helyzetben vannak/voltak, ti éreztetek így, meg tudtátok oldani?:S 23/N
2011. dec. 4. 11:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%

Tudod Férfiként mindig ez a kérdés foglalkoztat, hogy elfogad-e majd valaki, mert nem járok föiskolára, mert kényszernek érezném....

Sajnálom a párodat meg kell mondjam öszintén.

2011. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%
Ahol felmerül a diplomás-nem diplomás kérdés, az a kapcsolat hosszútávon nem működik.
2011. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk én vagyok a diplomás (jogász), ő meg "csak" érettségi és vasutas. Én elfogadtam, semmi bajom nem volt, imádtam mindent benne, nem a munkájába szerettem bele.

Ő ezt a különbséget nem tudta feldolgozni, főleg azt, hogy nőként többet keresek mint ő. Ezért elköltözött, hogy "rangbeli" nővel kezdjen.

Szóval nem mindig a "tanultabb" az, akiben felmerülnek az ilyen kérdések.

2011. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
65%
Én neked adok igazat, az én kapcsolatom sem működött a szakmunkás párommal, egyszerűen mindennapos frusztrációt okozott (mindkét fél részéről), hogy nem ugyanazok a céljaink, az ambícióink, a törekvéseink. Én rengeteget tanultam, PhD-re készültem, őt pedig ezek a dolgok teljesen hidegen hagyták. Jól keresett, tehát nálam ez nem lett volna gond, de ahol ennyire mások az életcélok, az hosszútávon nem működik szerintem.
2011. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha már az elején zavar hogy nincs diplomája akkor ne tervez hosszabb távra vele..

Én diplomás vagyok.(tengerbiológus).A férjem villanyszerelő szakmunkás.Okos,de nem szeret tanulni.Kétszer annyit keres mint én..Lassan 13 éve élünk boldog házasságban,és soha nem volt gond hogy nekem van diplomám neki nincs..Ez nem számít..

2011. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős pár nagyon jól megvolt, a hölgy pszichiáter, a férfi egyszerű műszerész.
2011. dec. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
27%
Érdemes volt tanulnod ha egy villanyszerelő kétszer annyit keres mint te.
2011. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
74%

2 kapcsolatom is ráment erre.

Egyikben engem zavart nagyon- még egyetemistaként- hogy a pasi nem fogta fel hogy legalább államvizsga előtt hagyjon tanulni,és fujjoott mindig hogy minek csinálom,nő amugysem való mérnöknek.Repült.

Másik kapcsolat,én már mint jól kereső mérnök,pasi minimálért teszkó kasszás.Engem nem igazán zavart hogy 24 évesen lakásom van,és nem okoz gondot beülni egy pizzára,ő viszont nem értette meg hogy teszek magasról arra hogy nem tud meghivni gy fagyira se,vagy hogy ahhoz hogy kettesben legyünk,hozzám kell menni,mert neki 28 évesen még egy külön szobája se volt a szülői házban.ő szakitott velem.


Aztán megtaláltam életem párját,szintén mérnök:) Végre valaki akivel egy szinten vagyunk minden téren.


Anyámék is "jó" példa...anyám tanult nő,rengeteget keres a vállalkozásával,második férje viz-gáz szerelő,évek óta csak pár maszekmunkája van,anyám tartja el.Csak sajnálatból vannak még együtt,anyám nekem panaszkodik hogy nem érdekelné hiogy el kell tartani,de legaláb lehetne vele beszélgetni.(nem,nemtudom minek ment hozzá)

2011. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
53%

Neked milyen diplomád lesz?orvosi? mert ha nem,akkor egyáltalán nem biztos,hogy lesz presztizsed.Ezt nem rosszindulatból vagy sértésből mondom,hanem mert én is így jártam:D

Egyébként nálatok nem fog működni,ezt már most látod te is.Inkább kiméld meg a srácot egy nagyobb pofáraeséstől,bár arról nem esett szó,hogy együtt vagytok már?Ha igen,mióta? Vagy ő szeretne tőled valamit,de ez zavar?

Amúgy,tudom ,nem tehetsz róla,hogy zavar. De abba érdemes belegondolni,hogy nagyon nehéz hűséges,szerető,intelligens párt találni.És senki nem tökéletes,olyat nem fogsz találni.Mindenkinek vannak hibái,és az összes elvárásnak senki nem felel meg,mivel nincs tökéletes ember a földön.

Én egyébként belátom,hogy adódhatnak ebből problémák,pl nagy különbségek a fizetés között,nincs közös téma,stb De ha csak ennyi a gond,hogy nem tudsz vele villogni ( bocs,de nekem ez jött le) ,akkor lehet hogy jobban is jár ha nem kezdesz vele.

ha meg már jártok,és most jutott eszembe az had ne mondjam mekkora görénység.

2011. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
48%
Legfeljebb azoknál működik akik hippilazaságú közegben élnek. Mindenütt másutt megy az őrlődés, a család és a barátok folyamatos "vérszívása". A szerelem se győz le mindent.
2011. dec. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!