Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hova mennétek dolgozni a...

Ti hova mennétek dolgozni a helyemben? Vagy tanulnátok tovább?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párommal élek. Mégis ő tart el.

Kijött a kezemen, az ujjaimon egy bőrbetegség, állandóan száraz, dagadt, alig bírok fogni vele.

Eddig tanultam, most otthagytam az iskolát. Nem volt elég tehetségem hozzá, és újabban a depresszió miatt elég gyéren teljesítettem.

Szeretnék dolgozni, de nem találok munkát (még fémallergiám is van, így ha fémhez nyúlkálok, akkor másnap már nem mozognak az ujjaim...)

Az orvosok semmit nem kezdenek velem.

A házimunkát még úgy ahogy elbírom végezni, a páromnak már ez is megfelel, de én nem szeretném kitartatni magam (pláne ilyen fiatalon...).

Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet? Keresnétek más iskolát (akkor legalább árvajáradék jár), vagy olyan munkát amit el is bírtok végezni, és fel is vesznek (élelmiszeripar, pénztár, "sokat fogdosós" munka mind kizárva :()...?


2011. dec. 17. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
A körülményeidről írhatnál még egy kicsit. Hol éltek? Házatok vagy lakásotok van? Milyen kompetenciáid vannak (nyelv, tanfolyam)?
2011. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vidéken élünk, anyósék mellett külön házban.

A párom viszonylag jól keres, de csak annyira elég, hogy el tudjunk élni belőle (és úgy terveztük, hogy félrerakunk hogy tovább tudjunk költözni).

Sajnos csak érettségim van, jó angol jeggyel, a nyelvet viszonylag érthetően beszélem, de nyelvvizsgám nincs.

Egy éves bizonyítványom van média szakon.


Sajnos nem nagyon látok kiutat, állást se találok (még olyat se, amit nem tudok elvégezni).

Jövőre elmehetnék okj képzésre, de azt hiszem, már csak estire vesznek fel...

Most keresztfélévben olyan szakok indulnak amik nem érdekelnek, de legalább lenne valami papírom...

2011. dec. 17. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Szivesen adnék ötletet, de tartok tőőle, hogy csak bosszantanálak vele.
2011. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, 1 éve párommal élek, kb. annyi ideje nincs munkám, egyszerűen nem találok, februárban beadom a felvételit főiskolára.
2011. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Az allergiád több mit valószínű a stressztől jött ki. Nekem gimis korom óta ekcémám van, de érdekes mód csak stresszes időszakban. Azt mondták ne mosogassak ne nyúljak vegyszerhez.... persze, meg kb éljek búrában. Ugyanúgy mosogattam tovább, mégis nyugis időszakban elmúlt. Nem rég takarító voltam, kesztyű nélkül egész nap vegyszerekkel, elő se jött az ekcémám.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne ez határozza meg az életed. Ha találsz egy munkát amiben kiegyensúlyozott lehetsz el fog múlni az allergiád.


A tanulás mindenképp jó döntés, keress valami piacképes szakmát, valami okj-s képzést. Azokra is fel lehet venni pl a diákhitelt, ami kisegíthet ebben az időszakban.

2011. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Itthon jó ideig nem lesz munka, pláne nem vidéken. Nem a te hibád, hogy nem találsz, mivel lassan teljesen bezárul a kör.


A spórolás közben tökéletesítsd az angolod, esetleg kezdj el egy másik nyelvet. Az internet tökéletes perspektívát nyújt ahhoz, hogy tanár nélkül is fejlődj. Hosszútávon nagyon megfogja érni.


Munkának esetleg hímzést, szabás-varrást, vagy valami hasonlót javaslok. Bekeretezés után számolhatsz egy kis bevétellel. A világháló segítségével akár külföldön is tudod értékesíteni. Ha beindul egy kicsit az üzlet, vehetsz egy gépet, ami megkönnyíti a dolgod.


Úgy általában a kézművesség gondolatával is foglalkozhatsz, kis mennyiségben biztos pénzhez tudnál jutni. A semminél mindenképpen jobb.


Ami még eszembe jut az az őstermelés. Baromfiudvar + gyorsan termő zöldségek. Egyrészt megvan belőle nektek is a betevő falat, másrészt a felesleget eltudjátok adni a környéken.

2011. dec. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van olyan szak(ma), ami tetszik és szívesen dolgoznál benne, akkor tanulj tovább, de csak azért, hogy eltölts még egy évet a suliban, azért felesleges.


Nekem külker érettségim van, a németet jól beszélem. Jártam fősulira, de rájöttem, hogy nem érdekel az a szak, így otthagytam. Azóta se jött új gondolat, hogy mit tanulnék szívesen, így megmaradtam az érettséginél.


Dolgoztam már értékesítőként toyota szalonban, most pedig irodavezető vagyok egy trator kereskedésben.


Gyakorlatilag a szakmámban soha nem dolgoztam.

Sok múlik az önéletrajzon és a fellépésen az interjún.


Merre laksz egyébként?


Ha a logisztika érdekel egyébként, akkor azt érdemes, jól lehet vele keresni, ha jól beszéled az angolt is mellé.

2011. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!