Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz egy olyan 21 éves...

Mi lesz egy olyan 21 éves fiatallal, aki helyett még mindig a szülei intézkednek, és így a gyerek még pl. az ösztöndíjat se tudja elintézni, mert fél egyedül elmenni egy hivatalba. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Ja és tegyük azt hozzá,hogy még mindig 10 évesként kezelik,mert az illető mindig engedélyt kér a szüleitől,ha buliba,moziba akar menni,szülei sokszor nem is engedik el.
2011. dec. 18. 10:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
58%
Wáó, hát ez nagyon nem lesz jó...
2011. dec. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%

Tudod, sok szülő van úgy, h amíg az én kenyeremet eszed, és nálam laksz, addig azt teszed, amit én mondok, akárhány éves vagy is. Undorító hozzáállás, mert abban viszont nem segítik, h önálló életet kezdhessen, sőt így egyenesen hátráltatják is benne.


Nekem 22 éves létemre el kell kéredzkednem bárhová megyek, mindenre pénzt kell kérnem, és sokszor tízévesként kezelnek. És hiába lépnék le, nem tudok, mert nincs keresetem, nem mehetek dolgozni, mert tanulnom kell, és nem engednek.

Ha ellenkezek velük, akkor meg lelki terror.


Önbizalmam a béka se.gge alatt, semmi életem, itthon ülök egész nap, mert baj, ha elmegyek. Közben végig azt hallgatom, h elkényelmesedek, meg semmire nem fogom vinni (de baj, ha elmegyek, mégha melózni, az is), de nem segítenek, h lépni tudjak.

2011. dec. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Életképtelen lesz,én is ismerek ilyet,buszra nem mer felszállni egyedül pedig 19 éves.Gáz,de ha a szülőkkel bármi lesz,vagy épp megunja és lép, ott fog egydül a nagyvilágba állni és sorjába kapja majd a pofonokat.És az ilyen szülők sírnak alegjobban ha 30 évesen nincs unoka...De hogyan is lehetne,még normális párkapcsolatra sincs ezeknek esélye,élni se tudnak,csak vegetálnak.
2011. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen életképtelen egészen addig amíg


- észhez tér, a sarkára áll és önálló életet kezd élni

- talál egy talpraesett és kitartó párt maga mellé, akivel együtt megtörik a szülői igát


A férjem esetében a 2. verzió volt. :) 29 éves volt, és mondanom sem kell, hogy drága "szeretett" anyósom micsoda tűzokádó sárkány, mert elvettem a kicsi fiát (ezáltal nem szólhat bele az életébe, a bankszámlájába, a ruházkodásába stb stb stb). Most az öcsivel költözött össze, annak szívja a vérét. Már előre sajnálom azt a lányt, akivel esetleg összejön öcsi.


Most meg már olyan sármos, felszabadult harmincas lett a férjem, hogy lassan vigyáznom kell rá nehogy valami huszonéves lánykák lecsapjanak rá. :)

2011. dec. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel, annyival kiegészíteném h pl egy 21 évest gyakran nem vesznek komolyan hivatalos helyen, ezért ilyenkor célszerű egy középkorút magunkkal vinni, annak sokkal inkább meghadják a tiszteletet, pláne ha nő, és így a fiatalnak is feleannyit kell tökölni az irodában.
2011. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!