Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Ráadásul haragszom, féltékeny vagyok és szomorú. EL fog ez múlni és fogok tudni még újra örülni vagy igy marad?

Figyelt kérdés

34 éves vagyok. Nem lehet gyerekem. Megállapitotta az orvos, hogy meddő vagyok. A családnak nem mondtunk meg, mert nem akartuk, hogy sajnáljanak. Pár hete derült csak ki és igazából fel sem fogtuk még a férjemmel. Ennek ellenére mindig kérdezték, hogy mikor jön a baba és mi mindig valamit hazudtunk.

Most kiderült, hogy 21 éves öcsém és barátnője babát várnak. Ma jelentették be. Fiatalok, boldogok. Én meg nem tudok velük örülni. Féltékeny vagyok és itt bőgök és irigykedek. Lesz ez jobb? Mit csináljak? Most biztos nem tudnék szóba állni tesómékkal és nem tudnék gratulálni nekik, mert nem lenne őszinte az örömöm.


2009. máj. 18. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom, egyaltalan nem lehet, vagy csak mesterseges uton?

Megertelek,en sem tudnek ilyen szituban tiszta szivbol masnak orulni, de lagalabb mutasd az ellenkezojet. Elvegre az ocsedrol van szo. Probaljatok valami megoldast talalni, ne keseredj el! Irany a meddosegi, vagy esetleg orokbefogadas. Ha keseregsz azzal csak rontasz az allapotodon.

En egyebkent elmondanam a csaladnak, akkor ok is visszafogottabban viselkednenek veled es talan kicsit megkimelhetned magad!

2009. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Te szegény!Ez egy nő rémálma!Biztosan lesz jobb a helyzet,hiszen még nagyon friss a hír.Ne haragudj tesódékra,hiszen ők nem tehetnek róla.Mindenképpen meg kell mondanod a családnak,a rossz hírt,de én várnék vele egy kicsit,mert most a nagy öröm közepette,villámcsapásként érkezne.Meg aztán az is lehet hogy nem tudnának veled szomorkodni sem.Már pedig elég rossz érzés,amikor nem éreznek együtt az emberrel ilyen helyzetben.(remélem érted,hogy mit akarok mondani) Ott az örökbe fogadás lehetősége,ami egy nagyon nehéz döntés.De lesz egy gyereked,aki jobban fog szeretni téged,mint aki megszülte,és te is imádni fogod őt.Kitartás!Erről senki nem tehet,ne haragudj hát te se senkire!
2009. máj. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el!!! Bár nekem van gyermekem, de olyan rettentő szomorúságot okozott, amin nem tudom magamat túltenni. Ezt csak azért írom, mert a gyermek nemcsak örömöt jelenthet... De visszatérve a Te problémádra: még az sem biztos, hogy valóban nem lehet gyereked. Hányszor és hány nőnek mondták ugyanezt és mégis /pld. Várkonyi Andrea orvos, hírolvasó/ egyszercsak megcáfolták az orvosokat. És ha már minden fórumot megjártál, mindent kipróbáltál, még mindig ott az örökbefogadás. Hidd el, azokat a kicsiket, akiket a szülők úgy választanak, legalább annyira lehet szeretni, mint a saját megszült gyereket. A szülő elsősorban adni szeretne a gyermeknek. Szeretetet, jóságot, türelmet és ezt az örökbefogadottnak ugyanúgy megadhatja. Próbálj meg örülni az öcséd babájának, eseteg jelezd, hogy szívesen lennél keresztszülője. De ha az nem is lehetsz, a kicsi közelében nagyon sok örömöt kaphatsz. És gondolj azokra is, akik önszántukból nem lettek szülők. Van, aki megbánta, van, aki sohase. Amellett, hogy mindent megpróbáltok, ezt az állapotot is el kell fogadni, ha úgy alakul. Hidd el, ha szeretetben élsz a férjeddel, nem leszel kevesebb azzal, hogy nem tudsz szülni. Hiszen senki nem tehet róla. Tehát tedd félre a szomorúságot, mert ha anya akarsz lenni, előbb-utóbb az is leszel!
2009. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már több olyat hallottam, hogy valakinek azt mondták, hogy sose lehet babája és utána meg babakocsit tologatott a benne a saját babájával. :)

Esetleg ha meditálnál, imádkoznál vagy ilyesmi?

De: ha az embernek nem születik babája, akkor ezzel az adottsággal él teljes életet, mert valamiért így volt ez megírva.

Mit gondolsz ezekről?

2009. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Imádkozz!!!
2009. máj. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hello,


Ne keseredj el semmiképp. Az állapotod nem végleges. Járjatok utána a meddőség okának. Hacsak nem valami genetikai betegség biztosan lehet segíteni rajta.


Gondolkodjatok el,hogy lelkileg készen álltok a gyermek várásra? Egészséges vagy minden szempontból?


Egy intenzív tisztító kúra, majd gyógyteák melyek segítik fogamzást lehet épp segítenek!


Tudom nehéz megemészteni, de harag és az irigység, harag nem segít hogy te is terhes legyél. Próbálj ezen lelkileg felül emelkedni, lehet épp akkor fog megfoganni a gyermek!


Valamint gondolkodjatok el az örökbefogadás lehetőségén is! Bár a terhességről lemaradsz, de ugyanúgy sajátotokként nevelhettek fel egy gyermeket!

2009. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normálisak az érzéseid, a tesódnak nyugodtan mondd meg, hogy sok boldogságot kívánsz neki, de ugyanakkor elszomorít a hír, mert te is annyira vágysz erre, de úgy tűnik, sosem kaphatod meg. Legfeljebb kisírjátok magatokat egymás vállán.

Mellesleg barátnőmnek is ezt mondta az orvos, mégis spontán teherbe esett, azóta már két gyereke van.

2009. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én SLE beteg vagyok=autoimmun beteg!

a sok szteroid tönkre tette az összes petesejtem,így azt mondták felejtsem el a saját babát.Nem tudtam bele törődni jaj iszonyat volt,és mikor azt mondta jó,és másba élem ki magam vettem egy yorkit mondván gyerekek pótlónak.Mert nekem úgy sem lehet babám,erre mire bele törődtem terhes lettem.

Van egy barátnőm Ő is úgy járt,hogy több évig kezelték mert nem esett teherbe,és feladta megnyugodott,és láss csodát terhes lett!És van egy szép lánya,nekem egy szép fiam,és a mainapig csodának tartják az orvosok!

Akkor gratulálj az öcsédnek mikor úgy érzed,hogy kész vagy arra,hogy hígat légy.Én sem mondanám el a családnak,hogy nem lehet babám,mert tudom neked olyan mind ha félember lennél!Ismerem ezt az érzést!Szia Zsuzska

2009. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én kicsit idősebb vagyok nálad, és nekünk sincs még, pedig már mindennel próbálkoztunk (lombik, hormonkezelések stb.). Hamarosan örökbefogadunk egy kisbabát, de a sajátot sem adtuk még fel.

Az az igazság, hogy én alapból imádom a kicsi babákat, és nem vagyok senkire irigy, inkább örülök, hogy ők a világra jöhettek.

De megértelek teljes szívemből, próbálj meg örülni más örömének, hidd el, menni fog, és sokkal jobban fogod érezni magad.

Ja, és sosem szabad feladni!! :))

2009. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem irigység ha nem gyász a lelkedből!Itt nincs vigasztaló szó,csak önmagad,és a gyász!Próbálj kitüzni magad elé dolgokat,és próbáld a lelked,gondolataid más irányba terelni!Sírj,tombolj könnyebb lesz!Én voltam SLE Zsuzska aki előbb írt!!
2009. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!