Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy számomra fontos személyről...

Egy számomra fontos személyről szeretnék megtudni többet (már nem él). Hogy tudnám meg ezeket a dolgokat ugy hogy közbe senkit ne bántsak meg vagy ne szomoritsak el?

Figyelt kérdés
Egy számomra fontos személy 10 éve meghalt és szeretnék megtudni többet róla, arról hogy milyen volt, miket csinált szóval úgy teljes egészében. Azonban a kérdéseimre a válaszokat csak olyan személytől tudhatom meg akihez nagyon közel állt és érzékenyen érinti a dolog (édesanyja, testvére, felesége.Hogy tudnám meg ezeket a dolgokat ugy hogy közbe senkit ne bántsak meg vagy ne szomorítsak el?
2011. dec. 20. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
10 év sok idő..A fájó emlékek ilyenkor már átmennek a kedves nosztalgiába..Én azzal a rokonnal kezdeném a kérdezősködést akinél úgy látom,hogy könnyebben tud megbirkózni vele..Az első kérdésem az lenne,hogy beszélhetünk-e az illetőről mert meg szeretném ismerni,de ha még fáj az érzés,és nem tudnak mesélni róla,akkor elnézést kérnék a kellemetlenségekért..Ennyi idő után már szívesen mesél az ember kis történeteket ami az elhunyttal kapcsolatos.(főleg így ünnepek táján)
2011. dec. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyetértek az előzővel. Annyival egészíteném ki, hogy lehet, hogy lesz elérzékenyülés, mert ez teljesen emberfüggő. De biztosan szívesen fognak mesélni!
2011. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sehogy. nyilván fáj ha egy szeretet személy elment, és ha jó emlékeket is idéznek fel akkor is fájó szívvel emlékeznek rá.. sőt talán még fájóbbal.. keresztmamám férje ha jól tudom 83 környékén halt meg, de még most is könnyes szemmel beszél róla, meg a vele kapcsolatos emlékekről
2011. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emberfüggő.

Nekem apum szeret beszélni nagypapámról,pedig sokszor mai nap is könnybelábad a szeme,ha szóba kerül. De szerette,és szivesen emlékszik rá,eért örömmel beszél róla,meséli,hogy millyen volt,miket csináltak.

2011. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát azért kizárnám azt a dolgot hogy sehogy mer igazából apukámról lenne szó (igy a kérdést kiegészitve) és bármennyire fáj nekem is többet szeretnék róla megtudni, mondjuk ugy hogy annyira nem ismerhettem hisz 8 évesen voltam mikor meghalt és fontos lenne számomra a dolog.

A többieknek köszönöm a válaszokat sokat segitettetek :)

2011. dec. 20. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!