Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevallásom kitöltésénél...

Az adóbevallásom kitöltésénél a könyvelő hibásan töltött ki két rubrikát. A telefonszám helyére a keresztnév, édesanyám születési családi és utónevéhez pedig csak a családnév. Saját kezűleg a hibát kijavíthatom? Ha igen, azt hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
Sajnos a könyvelő elutazott, nem tudom elérni.
2011. máj. 16. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
ezért érdemes volt fizetni:)
2011. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha a könyvelő írta alá akkor ő vállalja a felelősséget - és az esetleges (jog)következmények is őt terhelik
2011. máj. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
őt fogja megkeresni az adóhatóság (ha ő a meghatalmazott)
2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ha még nem lett beadva, ami bevallás a kezedben van, vidd el egy másik könyvelőhöz, tegye rá az egészet egy új nyomtatványra, a hibákat javítsa ki rajta, és még időben van, úgy add be. AZ ELŐZŐNEK FIZETETT PÉNZT KÉRD VISSZA4

2. Ha már el lett küldve, lehet hogy észre sem veszik, tekintettel arra, hogy a feldolgozáskor elsősorban az adóazonosító számra koncentrálnak. A többi személyes adat akkor lesz lényeges, ha konkrétan téged kezdenek el keresni. Akkor viszont én már nem bolygatnám addig, amíg nem észrevételezik.

2011. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoznék vele, ugyanis a rendszer szinte csak az adóazonosító jelet veszi szigorúan fontosnak. Egyébként javítani úgy lehet (mivel nem összegekről van szó, nyugodtan megteheted), hogy áthúzod, úgy hogy lehessen látni az eredeti (rossz) beírást, fölé írod a helyeset, aztán mellébiggyesztesz egy saját szignót (rövid aláírást) és a jav. rövidítést. Ez a hivatalos javítási kódex. Később lehet tudnik, hogy ki javította, és ténylegesen Ő mit javított ki rajta.

Szerintem nem lesz belőle gond, ilyenből nem csinálnak problémát, hiszen nem összeget javítottál, csak személyes adatot.

2011. máj. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!