Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne kezdeni a hugommal?

Mit lehetne kezdeni a hugommal?

Figyelt kérdés

Mar nagyon elegem van belole... A szulok megcsinaltak nekunk a tetoteret kb 5 eve, tehat a felso szinten csak mi vagyunk ketten a hugommal, (2 szoba, konyha, nappali, eloszoba, furdo, wc).


Azzal a feltetellel koltozhettunk fel, hogy nekunk kell rendben tartanunk mindent. Ehhez kepest nekem a fel napom elmegy a takaritassal, mert a hugom nem csinal semmit. Mondvan, o meg kicsi.. Lassan 17 eves lesz. A szobaja is undoritoan koszos, en ilyen lanyt meg nem lattam, de meg fiut se aki ilyen koszos lett volna.


Nyaron volt olyan, hogy kozlekedni nem lehetett a szobajaban mert a padlon voltak szetdobalva a ruhai, ures asvanyvizes flakonok 8-10 db, a szemeteseben kaja maradekok rohadtak es meg lehetne sorolni...


En szeretem a rendet magam korul, altalaban heti 2 alkalommal kitakaritok, de azt mar nevetsegesnek tartom, hogy en fel napokat takaritok, o meg hazajon es leul jatszani a szamitogepen mondvan neki nincs dolga.


Ha szolok anyamnak, hogy beszeljen a hugommal errol, akkor annyi a valasz, hogy hagyjam mar beken, mit ba**ogatom. Vagy ha mar nagyon unja anyam a dolgot, akkor kitakaritja o a hugom szobajat..


Hogyan lehetne rendre tanitani/ szoktatni a hugomat? Nem hiszem, hogy ennyi idosen ez olyan megterhelo lenne. Legtobbszor ha nyitva van az ajtoja mar a gyomrom is felfordul attol a szagtol ami onnan kijon, es nincs mas hatra, becsukom az ajtot, viszont neki ennek ellenere meg se fordul a fejeben, hogy kitakaritson, szelloztesen....


Mar unom, segitsetek nekem ebben legyszives!


2011. dec. 20. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudnál rá hatni esetleg a fiúk oldaláról? Hogy elmondanád neki nem veszekedve, normálisan, hogy ez mennyire gáz, hogy úgy él, mint a cigányok, ha idejönne egy fiú, biztos azonnal kiábrándulna belőle, arról már nem is beszélve, ha nem szellőztet naponta és nem takarít, mennyi bacit beszedhet. Akár előjöhet nála egy jó kis asztma vagy allergia, amivel élete végéig küzködhet, kaphat gombás fertőzést is. Veszekedéssel úgysem mész semmire, mert akkor mindenki arra koncentrál, hogy védje magát, nem a valódi problémára.
2011. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mar probaltam ezekkel is ervelni, de azt mondta, hogy ot nem erdekli, ne farasszam ilyesmivel.


Meg, hogy o utal takaritani, mert faraszto..

2011. dec. 20. 14:33
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
de mért takarítod ki az ő szobáját? ő szobája ő vára legyen az ő gondja,te meg mondtad hogy takarítson mert ez és ez lesz pontosan, előfordulhat allergia is,ha meg nem teszi vessen magára
2011. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Lehet tényleg az a baj, hogy úgyis tudja, valaki megcsinálja helyette. Tegyetek egy próbát, ne csináljátok meg 1-2 hónapig. Anyukádat csak rá lehet venni, hiszen a tesód érdeke, hogy megtanulja. Egyszer csak megfogja majd azt a porszívót.
2011. dec. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

En az o szobajat nem takaritom, csak az enyemet meg a tobbi helyiseget (amit szinten nemcsak az en feladatom lenne hanem az ove is).


Amugy olyan szinten nem erdekli, hogy egesz nyaron egyszer takaritott csak, akkor is csak azert, hogy mehessen taborba... Anyam meg adja ala a lovat, hogy majd megtanulja ha mar nem fog itt elni, es ha igy erzi most jol magat akkor legyen igy. Nevetsges komolyan.

2011. dec. 20. 14:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Uh ez durva. De én mondok cifrábbat. Egyik ismerősömnél olyan undorító mocsok van lány léttére, hogy még a bolhák(!) is megjelentek a szobájában.
2011. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

En nem akarom, hogy nalam is csotanyok szaladgaljanak miatta. Undorito :/


Racsukom az ajtot, mast nem tudok vele csinalni..

2011. dec. 20. 15:11
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Fú, én este titokban hangyákat tennék az ágyába, meg mindenhová, s ha megemlíti a dolgot, akkor mondanám, hogy "látod-látod, ez történik, ha mocsok van a szobádban!" :-)
2011. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Én egy egeret :D

Bár nem tudom mennyire kivitelezhető, mi lenne az egérrel később..

De emlékszem kamaszkoromban nálam is nagy kosz volt, anya mindig azzal riogatott, hogy itt lassan valami elkezd magától mozogni.

Egy este hangokat hallottam a szobám másik végéből, iszonyatosan féltem, hogy tényleg valami ideköltözött hozzám.. Persze csak hallucináltam, de azóta rend és tisztaság van mindig :)

2011. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ez aranyos :))) Remelem neki is megjon az esze, epp azon nevettem az elobb, hogy apu mondta, hogy mar felnott a hugom is, egyre tobbet jar el csavarogni.


Mondom de kar, hogy a takaritashoz meg nem nott fel.. :))

2011. dec. 20. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!