Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondanád a szüleidnek, hogy...

Elmondanád a szüleidnek, hogy leszbikus kapcsolatban élsz?

Figyelt kérdés

Biszexuális vagyok, amit már elég régóta tudok, kamaszkorom óta, de az ilyen jellegű kapcsolataimat titkoltam, a fiúkkal való dolgokat hoztam nyilvánosságra előttük. Több komoly kapcsolatom is volt férfival, így sosem gyanakodtak szerencsére. A helyzet az, hogy most együtt vagyok egy nővel, 10 évvel idősebb, de nagyon jól kijövünk. Szeretnénk összeköltözni, de a szüleim biztos furcsállnák, hogy miért költözik ide egy barátnőm, mikor saját lakásban vagyok és nem albérletben. Őszintén szólva addig vagyok nyugodt, míg nem tudják, biztos kiakadnának. Felnőtt ember vagyok, a magánéletem rám tartozik, de ha komolyabb kapcsolatról van szó, már lehet, hogy nem tudom titkolni, úgyis előbb-utóbb szemet szúrna nekik.

Nem tudom, mit tehetnék, elmondjam, vagy titkoljam?

26/N


2011. dec. 20. 22:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%
a helyedben én titkolnám, ameddig csak lehet
2011. dec. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
81%
26 éves vagy... nagyon jol kell ismerned a szüleidet... ilyenkor mindenki fél, megijed, h mit fognak szólni eddigi nagy titkához, főleg a szülei... Ha megbízol bennük, és érzed, h nagy baj nem lehet, és elkötelezett vagy ezzel kapcsolatba, hát mond el nekik, felnőtt érett nő vagy, megkell, h értsék. :)
2011. dec. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy hogy viszonyulnának a témához a szüleid??

Ha elítélnék stb. akkor nem mondanám el, de ha elfogadnák akkor elmondanám.

2011. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Elmondanám
2011. dec. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
96%
Jobb, ha minél hamarabb elmondod. Előbb-utóbb kiderül, ne mások suttogják el nekik.
2011. dec. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem még várj vele, csak ha már ezer százalékig biztos vagy benne, akkor mondd el. Az nem hinném, hogy szemet szúrna nekik, hogy odaköltözik, hiszen így megoszlik a rezsi, az csak jó :)
2011. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%
Én is 26 éves vagyok, voltak már barátnőim, ugyanúgy bemutattam otthon mint a barátomat előtte. Nem is értem miért kezeled ezt te másképp mint a barátaidat. Jó, a világ egy része szerint ez nem normális, de ha te ilyen kapcsolatban vagy akkor nem értem miért érdekel mások véleménye? Először meglepődnek ez biztos, talán nem tetszik majd, de belenyugodnak, elfogadják. Én sose titkolnám egy kapcsolatomat sem. Az nem kapcsolat amit titkolni kell, egy komolytalan hülyeség csak. El nem tudnám képzelni hogy ne fogjam a párom kezét mondjuk az utcán, akár fiú, akár lány. Ez hozzá tartozik. Nincs okom titkolni. Soha nem is tettem, soha nem is volt gondom belőle.
2011. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az sokkal jobb, ha úgy tálalod, hogy a barátnőd nem tud hova költözni, és ezért jön hozzád. Mondhatod azt is, hogy neked így olcsóbb fizetni a rezsit.

Ha pedig a szüleid véleményére vagy kíváncsi, akkor szerintem valahogy dobd föl a leszbi-témát, pl. így: "képzeljétek, xy ismerősömről kiderült, hogy leszbikus. Vajon mit szólhatnak a szülei?" Ekkor biztos elmondják a saját véleményüket is. Ha nem találnak különösebben semmi kivetnivalót benne, akkor nincs gond, ha igen, akkor inkább ne mondd el ezt a dolgot, csak ha úgy érzed, tartósan a barátnőddel szeretnél élni. Ha nem is ellenzik a melegkapcsolatokat, akkor is finoman, lassan adagold be nekik ezt a helyzetet, hiszen mindenkinek nehéz lehet ezt megemészteni.

2011. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
66%
Esetleg mondhato, hogy egy barátnőd, akinek nem telne saját albérlet fenntartására, ezért ideiglenesen nálad lakna. Ez szerintem elég hihető. Na persze az más kérdés, hogy a párod hogy fogadja a titkolózást, neki ez hogy jön le.
2011. dec. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem mondod el, nemcsak neked rossz (hogy titkolózol a szüleid előtt) de a párodban is jogosan felmerül majd a kérdés, hogy miért nem vállalod fel, amikor szereted.

Mondd el, megkönnyebbülsz, a szüleid szeretni fognak akkor is, ha leszbikus kapcsolatban élsz, hisz a szülőnek a legfontosabb a gyermeke boldogsága.

2011. dec. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!