Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondtok, meddig tarthat...

Mit mondtok, meddig tarthat ugyanazon nő és férfi közt a szerelem, a rózsaszín köd, a "megőrülök Érted" érzés?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, mert sokan annyira rövid időre határolják ezt a dolgot.(Pedig én személy szerint nagyon-nagyon hosszú idő elmondhatatlanul szerelmes vagyok, és azt hiszem, ez tényleg szerelem, mert semmi máshoz nem fogható...)

Nah, szerintetek?:) És most nem a saját kapcsolatomra gondolok, hogy vajon ez meddig fog tartani nálam, azt csak úgy leírtam.Hanem általánosságban pl. nálatok vagy ismerőseiteknél meddig volt?:)


2011. dec. 21. 22:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha emberileg, társként is igazán szereted a másikat, szerintem nem múlik el (az eszelős lángolás csökken 1-2 év múlva) , hanem átlényegül. Én pl. sokszor zúgtam bele lehetetlen, bunkó alakokba, akikbe ha nem lettem volna szerelmes, a hátam közepére se kívántam volna őket, viszont legutóbb megtapasztaltam, milyen, amikor emberileg is nagyra tartod és szereted a másikat, nemcsak vakon szerelmes vagy. Sajnos már nem vagyunk együtt, nagyon ritka kincs az ilyen. Remélem, érhető voltam:)
2011. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát én le leszek pontozva, de nem vagyok az a ködös-lángolós típus. Inkább ragaszkodó, és néha néha bezsongok. Minden nyaralás felér egy nászúttal. (már 3 éve nem voltunk sehol)


Férjem megismerkedésünkkor szinte azonnal rózsaszín ködbe került, méghozzá alaposan. Kicsit túlmisztifikálta az egészet, lévén én voltam az első barátnője. Ez kb 2 évig tartott. Utána jött egy hullámvölgy, rájött hogy nem fenékig tejfel az élet és bizony napi problémák kezdtek felbukkanni. Ezen nagy nehezen túltettük magunkat.


4-5. évben jött a következő immár lila köd. Totál megbolondult :) gyerekünk lett majd összeházasodtunk (ebben a sorrendben, és mert nagyon házasodni akart). Szépen teltek az évek, a szokásos bébis kimerült párok gondjaival.


Egyre többször marakodtunk, egyre többször kimaradozott. Aztán a 7. évbe kerülve (igen az a bizonyos 7. év) megcsalt egy nálamnál idősebb és rondább nővel. Nagyon nagyon fájt és minden teketória nélkül közöltem vele, hogy ha minket (kislányom és én) már nem szeret akkor váljunk, mert nincs értelme egymást nyúzni tovább. S ráadásul képtelen vagyok a továbbiakban megbízni benne.


2 nap gondolkodás után úgy döntött, hogy a családja mindennél többet ér. (apja elhagyta őket mikor kicsi volt, utána pótpapák garmadája) Ennek már lassan fél éve, azóta is bizonyít, próbál mindent megtenni, hogy igenis rövidzárlat volt nála, és sokat jelentünk neki. Most szerintem a megőrülök érted stádiumnál van. :) Viselkedése, tettei és szavai alapján.


Nem hiszem, hogy ezt a botlást valaha is elfelejtem neki, és persze a szerelem is elmúlt, sőt részemről már zsongás sincs az eset óta. De megvagyunk, és látom rajta, hogy kezd megint fellángolni.

2011. dec. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A biokémia szerint átlagosan 18 hónapig tart a rózsaszín köd, addig amíg magas az agyban a PEA hormon, és izzik a dopamin.
2011. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem voltam szerelmes, de azért van rálátásom egykét ilyesmire. Az statisztika, meg a környezetemben is látom azért elég sok páron, anyámék is pl. hogy nem nagyon van sírig tartó szerelem. Még nagyon középideig tartónak sem mondanám. Talán a kölök születése az ami egy nagy törés, valahogy onnattól mintha vége szakadna ennek a csak mi ketten örökké imádjuk egymást meghitt életérzésnek, és a kölöksírás beárnyékolja az egészet, jön a családos élet szürke hétköznapjai, onnattól a lemondások tömkelege, semmire nincs idő, és a felek figylme is jobban átterelődik sajnos a kölökre ahelyett hogy egymást nyalnák. innettől nagyon visszaesik a szexuális vágy, aztán szépen leszokogatnak a felek a szexről is. A pali meg félrekúrogat, mert nem kapja meg már a házisárkánytól amiért annak idején annyira rajongott. Nagyon bevett sablon éltút ez. De vannak kivételes személyiségű, nagyon türelmes aranyos nők, én hiszek benne hogy akár tarthat nagyon sokáig is a tűz, de ritka. Marha ritka szerintem.
2012. júl. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!