Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy várhat el egy férfi...

Hogy várhat el egy férfi többet egy nőtől mint saját magától? Ismertek hasonló eseteket?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm mesélte (igaz a történet, szal nem kamu) hogy az egyik rokona aki most 48 éves, mennyit panaszkodik arról hogy egyedül van, szeretne végre valakit maga mellé. (már volt egy házassága de elváltak).


Ezzel nem is lenne gond, viszont ott kezdődik a probléma, hogy rettenetesen nagyon a pasas elvárásai a nő felé. Neki nincs diplomája, sőt normális munkahelye se, nem szeret úgymond dolgozni.

Kinézetre (ezt maga az ismerősöm mondta!!) pocakos, sokszor igénytelen (ezalatt azt értem hogy a fürdés nem az erőssége) öltözködést pedig nem is firtatom.

Ehhez képest olyan elvárásai vannak, hogy az "új társa" legyen fiatalos, IGÉNYES, jól öltözött, DIPLOMÁZOTT (ez verte ki nálam a biztosítékot) és tudjon főzni mosni takarítani.


Szóval ez csak nálam verte ki a biztosítékot? Hogy várhat el egy férfi többet a nőtől, mint saját magától?

Az ilyen miért csodálkozik hogy nincs senkije?


Ismerősöm azt mondta, hogy a környezete és a közelebbi rokonai is próbálták már rávenni, hogy adja lejjebb az elvárásait, de nem hajlandó.


Egyszer összejött valakivel, kb 1 hétig, mert dobta a nőt, azért mert nem volt diplomája, viszont volt egy biztos munkahelye, amivel ez a pasas nem rendelkezik.



Szóval, mi a véleményetek az ilyen emberekről? Nektek van hasonló esetetek?:/



(szerintetek jogosan vagyok kiakadva, vagy nem? Tudom hogy női oldalról is van ilyen, na de akkor is.....)



ahm én : 20/L


2011. dec. 22. 18:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
96%

"elvárja a nőtől hogy a 48 éves szinte munkanélküli lúzer pasit szeresse a nő minden feltétel nélkül... "


De ez az Ő nyomora, az ő latasmodjaval van baj. Es ez egyedul csak neki rossz.

Neked nem.:)

2011. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
97%

Ennek az embernek nem társ kell hanem egy "eltartó"cseléd.

Több mint valószínű hogy egyedül fog megszáradni.

Amit meg is érdemel.

2011. dec. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
98%

Jah, nekem egy barátnőm járt hasonlóan: neten ismerkedés, szép fénykép, fiatal helyes pasi. Találka megbeszélése. Na itt jött a gond: a barátnőm már az utca túloldaláról látta, hogy bajság lesz. A pasi átmosolygott és hát... elég kukacos volt elől vagy hat foga... De a csaj már nem tudott lelépni, gondolta, pár intelligens szó egy presszóban és kész. Na ez is milyen volt. A fickó levette a kabátját, onnantól kezdve a hónaljszag beterítette a kávézót.

De összefoglalva: nem az a baj, ha nincs diploma, láttam én már diplomás barmot, meg igazi úriember kőművest is. Meg a kereset is másodlagos dolog. De a személyi higiénia ugye.... meg hogy tudjam, ki való hozzám. Meg a reális gondolkodás, mert egy diplomás nő, aki ápolt, meg gazdag, meg főz, meg mos, meg gyereketet nevel, meg ágyba viszi a sört... olyan nincs.

2011. dec. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Na hát az igényesség az már egy külön kategória.

Ismerősöm mondta ugye, hogy nem az erőssége a fürdés, ráadásul izzadékony típus, na ez mindent elárul.....


Én az ilyen embereket nem értem, akik igénytelenek (kicsit vagy nagyon az mind1) de elvárják hogy a párjuk (most mind1 hogy férfiről vagy nőről legyen szó)igényes és ápolt külsejű legyen.

Oké hogy ellensúlyozni akarják magukat na de akkor is....egy embernek óhatatlanul rossz véleménye lesz arról aki igénytelen, elhanyagolja magát...

2011. dec. 28. 13:00
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Igenyeik lehetnek, de nem biztos, hogy teljesulnek.
2012. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Volt már dolgom hasonló fickóval. Társkeresőn megbeszéltük a randit, erre a pasas azzal fogad, hogy a képeken nagyobbnak tűnt a mellem. Na mondom, mi a fene? Kb. egy órát sikerült vele beszélgetnem, ez idő alatt kifogásolta azt, hogy még nincs diplomám (tanulok amúgy), hogy miért angolul tudok, miért nem németül, annak több értelme van, és a végén látványosan meglepődött azon, hogy gyerekem van. Na itt szakadt el a cérna, és nem is azért, mert őt ez a tény zavarja, hanem mert ez az adatlapomon is szerepel. Meg is kérdeztem tőle, hogy ez eddig nem tűnt fel neki? Erre annyi volt a válasza, hogy hát ja, ő csak a képeket nézte meg, őt a rizsázás nem érdekli.

Na és igen, nem Mr. Tökéletesről van szó, ez az úriember egy 40-es, kissé pocakos, korpásszemöldökű lúzer volt. Hozzáteszem, nem volt diplomája. Nem az érdekel, hogy kinek van vagy kinek nincs, de hogy kérheti rajtam számon, hogy nekem MÉG nincs?


Nagyon fura ez amúgy, mert én sok pasit "hallok" itt arra panaszkodni, hogy a nőknek csak olyan férfi kell, akinek kocsija van, saját háza/lakása, menő állása, stb. Engem meg ez sose motivált. Mindössze annyi az elvárásom, hogy az ördögnél egy fokkal szebb legyen, és legyen egy értelmes, normális ember. Valahogy mégsem futok össze ilyennel. Vagy a fent említett úriember kategóriájába tartoznak, vagy az önteltségtől már nem is látnak. Legalább is akikkel én találkozom. A normálisak biztos már mind foglaltak :/

2012. márc. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az ilyen embernek 2 dolog kell:

-házicseléd

-önigazolás, hogy na, ők bármit tehetnek, akkor is sikerül ilyen király csajt/pasit fogniuk.


Megmondom őszintén, én azért férfiak körében ezt gyakrabban látom. Mondjuk lehet, hogy nekem a különcek a környezetemben a nők (mondjuk nem a 90-60-90-es Barbie-baba fajtából vagyunk, az is igaz). Öcsém is ilyen. Hogy mert ő férfi, ő lehetne kövér, kopasz, csúnya bőrű, az sem lenne gáz, de rajtam azok a pluszkilók, na azok nagyon... tényleg, ilyen külsőre-belsőre átlagos alsó határát súroló és lejjebb kategóriás pasik, akik nem feltétlen adnak a higiéniára, vállalhatatlanul öltözködnek (most nem arra értem, hogy nem divatlapból léptek ki, hanem egymáshoz nem illő, piszkos cuccokat vesznek fel, XXL-es piszkos pólót 2hetes farmerrel meg letaposott edzőcipővel), nem vmi adoniszok és egyéb dolgokkal sem tűnnek ki az átlagból (nem túl intelligensek, nincs is pénzük, semmiben sem tehetségesek, a humoruk sem kiemelkedő) így-úgy fikázzák az átlagos kinézetű, esetleg idősebb nőket, és azt hiszik, részükrőlminden további nélkül elvárható és reális igény egy modellalkatú, smink nélkül is tökéletes bőrű-arcú, feszes mellű huszonéves diplomás de ugyanakkor olyan nő, aki nem hangoztatja/jelzi sehogy, hogy ő okosabb (még akkor is, ha igen)...

engem meg, amikor még plázában dolgoztam pultnál, mindig az ilyen 40+, beazonosíthatatlan korú csövesek találtak meg, hogy nem mennék-e el velük... jó, nem vagyok egy nagyon szép lány, nincsenek túl nagy igényeim... de azért azt hiszem, vagyok olyan ápolt, hogy ne egy fogatlan, zsíros-szanaszét álló hajú, piszkos, büdös apám/nagyapám korú pasassal kelljen összeállnom... és mégis, ezek halál komolyan azt hiszik, hogy van esélyük, mert a férfi választ, a nő meg örüljön, ha vki udvarol neki. De volt ilyen szintén apám korú, imidzsből/sztorizásból mankót viselő ("közös ismerős" elmondásából tudom, hogy igazából nincs rá szüksége) pasas, szintén nem a nagyon fiatalos, nagyon jóképű fajtából, és az is ott tette nekem magát...


nem azt mondom, hogy nőből nincs ilyen, ott általában a szebbek gondolják azt, hogy szívességet tesznek vkinek, ha velük van, és ezért főleg pénzzel kapcsolatban várnak el mindent... de ezt vhogy a környezetemben férfiaknál jobban látom.


22/l

2012. márc. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

27. vagyok...


érdemes egyébként internetes fórumokon vagy élőben pár átlag srác beszélgetéseit/kritikáit hallani/olvasni lányok külsejéről...

Saját gyűjtések, amiket kritizáltak srácok lányokon (többnyire ismerős srácok, és nem a tanulatlan fajtából... tehát nem feltétlen netes trollok):

-látszik a szőtüsző a lány lábán (megjegyzem, borotvált lábról van szó

-nincs benne annyi igény, hogy megcsináltassa a körmét

-jó, hogy nagy a melle, mert az a jó, de lóg... (megjegyzem, ha egy lánynak nagy a melle, valószínűleg fog lógni valamennyire, mert gravitáció...)

-halvány szőrszálak láthatóak néha az arcán (minden nőén kb., maximum akkor nem, ha azt is gyantáztatja, vagy ha nagyon szőrtelen alapból a lány)

-parizermelle van

-Brezsnyev-szemöldöke van (ami ebben az esetben az átlagnál picit vastagabb, nem rajzfilmesen szép ívű vékony szemöldököt takart... messze volt a tényleg túlburjánzótól)

-nem csakis és kizárólag szoknyában, harsinyában és magassarkúban jár (egész nap rohangálni, főleg BKV-zni egy élmény tűsarkúban, de tényleg :D)

stb.

2012. márc. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

ma 20:24


Nekem is ez tűnt fel, hogy pasikból valamelyest több van ilyen téren (tisztelet a kivételnek). Én is szoktam látni, hogy akár 50 éves korú, igénytelenül öltözködő, elhízott ember, aki 2 értelmes mondatot nem tud HELYESEN leírni, olyan nőt akar, amely valami fotómodell újságból lépett ki.

Én nem értem a kompenzálás dolgot se, hogy ha ő ronda akkor a párja legyen szép. Mert szerintem nem gondolják magukat igénytelennek, vagy nem túl szépnek, mert beszélgettem olyannal (neten), aki szerint egy férfi lehet bármilyen, de a nő adjon magára ! Hát mondom....megkérdeztem tőle, hogy mi a véleménye az olyanokról, aki apám korú, elhízott, igénytelen stb....erre felháborodott hogy nekem mennyi igényem van meg stb.



Egyébként,


Én nem hiszem el, hogy párkeresésnél valakinek luxusigény lenne az, hogy megfürödjön, vagy adjon valamelyest magára. Most nem a legdivatosabb cuccokat értem meg ezeket, hanem azt értem, hogy ne úgy öltözködjön mint egy szerencsétlen hajléktalan, vagy legalább tisztálkodjon, pl ne legyen izzadtság szaga, vagy TISZTA ruhát vegyen fel, ne olyat amin egy kiló retek van. (láttam már ilyet)


Jó persze, nőben is van ilyen, de én eddig csak pasassal találkoztam.

Én nem hiszem el hogy valaki annyira nem veszi a fáradtságot már az első találkozónál, hogy rendbe tegye magát. Én sosem tudnék úgy akár egy sima beszélgetős talira elmenni, hogy büdös vagyok, vagy össze vissza vettem fel mindent.

2012. márc. 18. 20:46
 30/38 anonim ***** válasza:
52%

Én azért nők között is rendszeresen találkozok ilyenekkel.

Nem hajlandóak alább adni az igényeikből, aztán a társadalmat hibáztatják, ha egyedül maradnak.

2012. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!