Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kisgyerek...

Szerintetek egy kisgyerek összezavarodik ha egyik mamához a Jézuska jön a másikhoz a télapó?

Figyelt kérdés

A párom ateista én vallásos(nem fanatikus)én azt mondom neki a Jézuska hozza az ajándékokat a párom szerint a télapó,Igy egyik mamához ez jön a másikhoz amaz.Most még kicsi de ha nagyobb lesz nem zavarodik ettől meg,vagy megszokja igy?

Nem olyan nagy probléma ez tudom csak érdekel ki mit gondol,közös nevezőre kellene jutni?


2011. dec. 24. 08:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
82%
Mostanában elég sokat olvasom a gyereknevelés kategóriában, hogy karácsonykor a télapó jön. Csak nem tudom, akkor december 6-án vajon ki? Ez egy baromság, az én gyerekkoromban a Jézuska jött karácsonykor, a Mikulás, vagy Télapó (ha jól tudom, ez az oroszoktól jön) pedig 6-án. Mert valóban, Szent Miklós és Jézus születése a két ünnep.
2011. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudod jól,mert a finnektől jön.
2011. dec. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Keresztényként a mesét, mi a Télapó (mert nem létezik, így mese marad)köré építettük. Ám mihelyst sejteni kezdik, elmondjuk, hogy ez a felnőttek játéka, hogy szeretteinknek örömöt okozzunk. A nagyobb gyerekek ma már partnerek a játékban és ezerrel részt vesznek a tündérvilágban. Hangsúlyt inkább az kap, hogy némely hit szerint ilyenkor született Jézus (a rendes számítás szerint a születése máskorra esik). Viszont mi is ilyenkor ünnepeljük, hogy megszületett, felnőtt és elhozta nekünk az üdvözülés lehetőségét. Már nem Jézuska, hiszen felnőtt már régen, megfeszítették a bűneinkért, majd feltámadt. Nem csecsemőként került a mennybe, hogy még ma is úgy kezeljük, mint egy újszülöttet.

A kérdésre válaszolva. A gyereknek nyugodtan meg lehet mondani, hogy az egyik mamánál ez hozza az ajándékot a másiknál az. Nem fog sem összezavarodni, sem visszamaradni.

2011. dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Magára a megnevezére értettem, hogy talán az oroszoktól ered. Ha te is így értetted, természetesen elhiszem, és legalább megint tanultam valami újat.
2011. dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
39%

Télapó??? Nehogy már, nagyon műveletlen ember lehet, aki szerint most jön a Télapó. Nem Amerikában vagyunk, ott valóban karácsonykor jön, nálunk Magyarországon december 6-án. Ezért is lenne fontos, hogy ne hajtogassák neki ezt a télapós dolgot karácsonykor, ne az amerikai hagyományokat tanulja meg, hanem magyart, hiszen ő is magyar.


Ez amúgy is vallástól független szerintem, mi hívő keresztények vagyunk és mégse Jézuska, hanem angyalkák jöttek hozzánk kiskoromban, egyik ismerősöm viszont ateista és ők mégis Jézuskáznak.


A gyerek meg ha rossz körülmények között tudja meg, akkor attól is összezavarodik, ha kiderül, hogy nincs se Jézuska, se Télapó, se egyéb, hanem valójában a szülők veszik meg az ajándékot.

2011. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt írta, hogy a Télapó az oroszoktól ered, az nyert! Ők hívják a piros ruhás, fehér szakállú embert Djed Maroz-nak - szerbül Deda Mraz - ez tükörfordításban Fagyapót jelent.

A lappföldi Santa Claus az Szent Miklós = Mikulás.

Ne keverjük a kettőt, a kinézetükön kívül közük nincs egymáshoz.

Az ortodox egyház nem ismeri - legalább is nem ilyen formában ismeri - Szent Miklós kultuszát. Náluk ő egy-egy család választott védőszentje, így nagyon sokan ünneplik - de az ajándékozáshoz semmi köze.


Kérdező, azt hiszem, hogy egy országban élünk.

Akkor tisztázzuk a dolgokat :)

itt ugye dec. 6. - Mikulás

dec. 24. - szenteste

dec. 30. - án jött a Télapó (a szocializmusban ugye nem volt szabad karácsonyozni, így 30-án volt ajándékosztás ovikban, sulikban mindenkinek vallástól és nemzetiségtől függetlenül, a fenyő meg nem karácsonyfa volt, hanem újévi fenyő

aztán jan. 6. -újra szenteste...


Nem lesz belőle semmi gond, nem zavarodik össze a gyerek, van a környezetemben legalább 200 ilyen ember, aki így nőtt/nő fel, és eddig senkinek nem lett maradandó lelki károsodása :) Csak divat ma ezen agyalni. De ha adsz a gyereknek egy, az életkorának megfelelő körítő mesét a dolgokhoz, akkor már el tud bármit fogadni. Esetedben pl.: A Jézuska nem tudna egyedül egy nap alatt mindenkinek karácsonyfát meg ajándékot vinni, ezért meg szokta kérni a Télapót, hogy segítsen, ezért hozta a mamához az ajándékot a Télapó.

2011. dec. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Jaja, mert Szent Miklós egy szent, vallásos ember, azt meg a komcsik nem szerették, így lett a Mikulás névből Télapó, mert annak nincs olyan vallásos felhangja :P Először Oroszországban (vagyis a Szovjetunióban).
2011. dec. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Melyik országban éltek? Ez a két karácsonyos dolog érdekelne, erről még nem hallottam.
2011. dec. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ha a párod ateiasta, akkor neki tök mindegy nem, hogy mikor melyik, úgysem hisz benne nem ?

Ha ő télapó típus, akkor frankó, mert az is jön dec. 6-án, Jézuska pedig 24-én, és mindenkinek jött akinek jönnie kellett nem ?

Összefog zavarodni így a gyerek, vagyis kérdéses lesz neki, és hamar ráfog jönni, hogy az egész kamu.

Igen közös nevezőre kellene jutni, és nem is kellene nehéz legyen, hiszen szerencsére van mindkét nap amikor az egyik jön a másikon a másik, szóval nem is kell lemondani. Ez csak néhány évig tart majd ezeken az ünnepeken, addig neki szép varázs ez. Utána úgyis rájön majd.

Mi egyébként külföldön lakunk és itt csak Karácsony van és a télapó jön, szóval gondban voltam én is. Mert ragaszkodok mindkettőhöz az én emlékeim alapján, mert jó volt hinni ilyesmiben.

Most Mamáék küldenek apróságot télapókor mi is adunk apróságot és Télapónak hívjuk, Karácsonykor pedig a Jézuskáról emlékezünk szeretetben ezért hoz ő ajándékot.

Egyébként én nem vagyok vallásos, de ilyesmi szép dologban jó hinni egy gyereknek.

2011. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mindent elmond hogy le lettek pontozva akik a hagyományos magyar szokást favorizálták. Ha amerikát akarjátok majmolni akkor el lehet menni innen!
2011. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!