Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bújik el sok ember az...

Miért bújik el sok ember az "én csak őszinte vagyok" és az "én ilyen vagyok, szokd meg" jelzők mögé amikor bunkók?

Figyelt kérdés

Én utálom a bunkó embereket, és sajnos ismerek néhányat.


Miért van az hogy aki bunkó az mindíg amögé bújik hogy őszinte meg hogy ő ilyen?? Mert az őszinteség és a bunkóság között igenis van különbség.

Véleményem szerint aki őszinte az csak akkor mondja el az igazat ha muszály ÉS ÚGY hogy a másik ne sértődjön meg.


A bunkó az ennek az ellentéte.



Amit még nem értek: Miért van az hogy egy bunkó ember mással bunkózik akkor "őszinte" "meg ő ilyen" de ha valaki visszabunkózik vagy úgy viselkedik vele mint ahogy ő mással az már "JAJ MEKKORA BUNKÓ VAGY"......



Nem provokációnak szánom csak nem értem hogy miért ilyenek.


Nektek van hasonló ismerősötök vagy osztálytárs?


2011. dec. 24. 13:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. A sablonos duma nem jó, viszont az sem ha valaki a képembe mondja bunkó stílussal a véleményét az "én őszinte szókimondó vagyok és örülj neki hogy nem a hátad mögött mondom" dumával. Szerintem ennél a sablonos valamennyivel tűrhetőbb.


Persze nekem nincs bajom a tényleg őszinte (és nem bunkó) emberekkel, de az se jó tulajdonság hogy ami a szívemen az a számon.

2011. dec. 24. 16:45
 12/20 anonim ***** válasza:
93%
A kettő között az a különbség, hogy mi van mögötte. Hogy én megmondom a tutit, és leigázom a másikat a véleményemmel, vagy megértéssel, átéléssel mondok valamit őszintén. Hogy nem érdekel, mit okozok a másikban ezzel, vagy inkább segítő szándékkal, építő jelleggel teszem.
2011. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nah emögé is sokan elbújnak sajnos hogy : "én csak építő szándékkal mondom"


Jó, aki átérzéssel, empátiával mondja azzal semmi gond sincs, viszont aki bunkó.....

2011. dec. 25. 08:20
 14/20 anonim ***** válasza:
Azt szoktam mondani, hogy el lehet küldeni valakit a p...ba, úgy hogy megköszöni, de úgyis, hogy sértődik. Nem mindegy, hogy mondom a véleményemet. Az igazat -ha olyan- akkor kulturáltan, diplomatikusan is meg lehet mondani, hogy ne bántson senkit.
2011. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Onnan lehet megkülönböztetni őket, hogy a valóban őszinte ember építő kritikát mond, míg a bunkó csak sérteget, kötekewdni akar. Nehéz megkülönböztetni a kettőt egymástól, de nem lehetetlen.


Vagy a másik: ne azt nézd, mit mond, hanem hogy ki mondja! Ha rongy ember, akkor kb. annyit ér a szava, mint egy kalap.....

2012. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazak, amit írtatok, valóban.

Én úgy vettem észre,. hogy akinek bunkó beszólásai vannak, ő úgy gondolja, milyen bátor voltam, hogy meg mertem neki mondani!

Hogy neki nem jól esett? Mit érdekel az engem?

Pedig nem ahhoz kell a bátorság, hogy valakinek jól megmondom a véleményemet, hanem ahhoz, hogy békés úton próbálom megoldani a helyzetet.

Higgyétek el, nem mindig az a legény, aki üt, hanem az, aki állja.

Nagyon sok olyan helyzetben, ahol velem bunkóskodtak, nem vettem fel a kesztyűt. Amikor látta, hogy nem érdekel, nem reagálok rá, akkor kénytelen volt abbahagyni.

Én megtanultam türelmes lenni és az ilyen helyzeteket próbálom kezelni.

2012. jan. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen azért ilyenek, mert bunkók.

Ha szembesítjük őket ezzel, netán a szemükbe mondjuk ilyen részletesen, ahogy leírtad, akkor csak annyit lehet elérni vele, hogy a hátunk mögött lesznek bunkók, tehát ők nem változnak, max. sunyivá válnak. Ilyen esetben meg egy 3. személytől tudjuk meg általában a sértő, bunkó véleményüket.

2012. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Na igen, csak az a baj hogy elég sok bunkó ember bújik el amögé hogy : én ezt csak építő szándékkal mondom....

Egyik ismerősöm csinálta jól, neki ezt mondták ő meg visszabunkózott mert nem bírta, de az ismerősöm "győzött". Azt mondta : "én meg építő szándékkal mondom hogy menny a pi..." Az illető úgy elképedt hogy szóhoz sem jutott.

Bár sok esetben nem nagyon használ :S


Én azt utálom hogy ha valaki bunkó, és az adott személy akivel bunkózik "őszinteség" néven, visszaszól, akkor már az illetőt aki vissza mert szólni, a bunkó ember simán "JAJ DE BUNKÓ VAGY" mondattal illeti, SŐT...sajnos sok az olyan aki még el is terjeszti hogy "X olyan bunkó, ne beszélj/barátkozz vele"....na az ilyeneket (bocsánat de) páros lábbal rúgnám arcon....


Főleg ha még hazugságokat is terjeszt. Az ilyeneknél kinyílik a bicska a zsebemben.


Az iyleneket akik még hazudoznak is össze vissza mert visszaszóltak nekik nem lehet valamivel leszerelni?

2012. jan. 1. 23:07
 19/20 A kérdező kommentje:
*ilyeneket
2012. jan. 1. 23:07
 20/20 anonim válasza:

volt egy amerikai kifejezés vagy talán törvény lehet ott úgy szol jogod van utálni de nincs jogod az embereket megsérteni.


A bunkó ezt nem nézi nem is tud róla. Van aki csak a hüjeséget hajcsa volt ijen barátom. Megmondtam neki viszont látásra ha ezt élvezed bunko vagy. Ha valaki megsértett mert talán buko vagy hűje vagy csak szórakozik kell éreztetni. Sok kritérium van ami szerint a bunko is itél ha tud. Lényeges a bukó nem változik mert nem tud egy társadalmi fék s sok média ezt akarja hogy jobban lehessen manipulálni az embereket. Aki szokimondó az hamar barát nélkül marad söt még veszélyeztetheti a testi épségét amig valaki hátába nem állit egy kést ha túl messze megy.


Ha véleméynt kérsz ki valakitol aki apszolut nem logikai választ ad s még le is hord kell hagyni hogy mennyen a fenébe.


Itt azt mondják ha megmondod az igazad betörik a fejedet. Sok bunkó ezt a kifejezést nem ismeri.


Én már láttam bunkó ember akinek a fenét megtaposták a szája miatt a fenn említett jelző miatt.


Akinek a gondolata a száján azt kell kerülni. Az egy szemét.

2012. jan. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!