Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha nem töltöttük...

Normális, ha nem töltöttük együtt a karácsonyt a párommal?

Figyelt kérdés
A párom és én nem lakunk együtt, sőt még egy városban sem. De azért hetente, kéthetente találkozunk. Már 2 éve együtt vagyunk, és a jövőben tervezzük az összeköltözést is. Én egyedül élek, ő a családjával. Szerintetek jogosan esik nekem rosszul, hogy ő a családjával töltötte a karácsonyt és nem velem? Vagy ha nem vagyunk házasok, nem vagyunk egy család, normális, hogy nincs is velem karácsonykor.... ?
2011. dec. 25. 02:04
1 2 3
 1/27 magyaros válasza:
75%
igen/nem/igen
2011. dec. 25. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%
Furcsa, hogy csaladja nem hivott meg.
2011. dec. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
Normális. A karácsony családi ünnep,és te nem tartozol a családhoz. Csak barátnő vagy,nem feleség. Csupán a párodhoz tartozol.
2011. dec. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%
Nekem azért kicsit fura,hogy nem hívott meg magukhoz,hisz két éve együtt vagytok.Különösen ha te nem mentél haza a szüleidhez,családodhoz. Én nem tudnám elviselni, hogy Karácsonykor én a családommal ünnepeljek, a párom pedig otthon egyedül? Nekem ez furi. De azért remélem így Karácsony másnapján találkoztok. Boldog Karácsonyt!
2011. dec. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Te hol voltál? Egyedül vagy a saját családoddal?

Mi 4 év után házasodtunk össze, addig mindenki a saját szüleivel szentestézett, és 25-én vagy 26-án találkoztunk. Az esküvő után, amíg nem volt gyerek, elmentünk 24-én mindkét szülőhöz, most meg, hogy már hárman (lassan négyen :)) vagyunk, külön töltjük a szentestét.

Szerintem ez így normális. Még nem vagytok egy család. Persze, ha neked nincs családod, és egyedül voltál tegnap, akkor meghívhatott volna magához, de ha nem ez a helyzet, akkor jogosan járt el, szerintem.

2011. dec. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Minden családban más a felfogás ilyen dolgokban, sok helyen a szenteste tényleg "szent" és csak a családról szól. Ettől nem kellene rosszul érezned magad,amíg nem éltek együtt vagy nincs eljegyzés, addig a szülők sok esetben nem tartanak a család tagjának. Nálunk is ez van, de engem nem zavar.

Mi is 2 éve vagyunk együtt, jövőre költözünk össze. Mi külön töltjük a karácsonyt, majd csak 27-én talizunk, mivel rokonról rokonra járunk ilyenkor. Inkább élvezem a szüleimmel, tesóimmal való karácsonyozást amíg lehet. Még épp elégszer lesz közös karácsonyom a párommal :)


Az persze más dolog, ha egyedül voltál otthon szenteste és ezt a párod szülei tudták és nem hívtak meg. Az elég tapintatlan dolog.


22/L

2011. dec. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem mutatott még be a családjának, akkor még valahol elfogadható, hogy nem netél vele. De pl.: nálunk már az első karácsonyt is együtt töltöttük ( már össze voltunk költözve), mentünk először anyumékhoz, utána az Ő szüleihez. S idén is így van. Tegnap a szüleinél volt, ma már neki dolgoznia kell, de délután átjön anyumékhoz. Attól még, hogy nem vagyunk házasok, egy pár vagyunk, s a szüleivel is jó a viszonyom.
2011. dec. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Miért múlt időben írod? Karácsony ma és holnap van, tegnap még szenteste volt, amit szűk családi körben szokás ünnepelni. Teljesen normális, hogy te a saját családoddal, ő meg az ő családjával töltötte. Nekünk abban az évben volt az első közös szentesténk, amikor összeköltöztünk.
2011. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem nem normális.

Mi már első évben is szentestét együtt töltöttük, pedig nem élünk együtt, azután másnap mentünk a családunkhoz.

Ha együtt vagyok valakivel, szeretem, hozzám tartozik, elképzelni sem tudom, hogy a szeretet ünnepén a szentestét ne vele töltsem.

2011. dec. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

3.válaszadó


De undorító egy ember lehetsz,miért kell ilyenekkel sértegetni,hogy"nem tartozol a családjához"?Ez nyilvánvaló neki is,de igaza van a kérdezőnek.

2011. dec. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!