Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy télen...

Miért van az, hogy télen szerelmesebb vagyok, mint nyáron?

Figyelt kérdés

Pedig azt mondják, hogy tavasszal hülyül meg az ember, meg nyáron jönnek elő a forró romantikus éjszakák. Én meg úgy szoktam lenni, hogy amikor tavaszodik és kisüt a nap, felmelegszik, akkor inkább rám jön a mehetnék. Kevésbé vagyok az a romantikus típus.


Most meg egyszerűen megint teljesen kész vagyok. Úgy érzem magam, mint aki egy 15 éves hüülyegyerek, aki az első randijára készül és remeg a gyomra még a másik ember gondolatától is.


Amúgy 27 éves leszek és 1 éve vagyok együtt a párommal. Természetesen nem azt mondom, hogy volt olyan, hogy nem szerettem őt, csak voltak ilyen nyugisabb hónapok is nálam. Most meg ismét olyannyira odalettem érte, hogy meg tudnék hülyülni. Természetesen ennek ő örül láthatóan, mivel ezzel pozitívabb hatást váltok ki benne. (Ki ne örülne, ha a párja jobban körül ugrálná és tüzesebb lenne?!)


No meg miért vagyunk szerelmesek mi emberek? Hogyan játszódik ez le biológiailag? Miért választunk ki egy embert?


Másnál is van ilyen, hogy bizonyos évszaknál meghülyül?


Komolyan mondom, remeg a gyomrom...



27 L



2011. dec. 27. 10:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Ráadásul én nagyon hullámzok. S mindig is ilyen voltam. Más ember mellett is hullámoztam nagyon. Most is totál odavagyok, de lehet, hogy mire válaszoltok nekem, addigra meg átváltok valami ellentétbe hirtelen. Folyamatosan hullámzok nagyon. Ugrálnak a hormonok vagy nem is tudom...
2011. dec. 27. 10:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is erőteljesebb most télen. EGyrészt azért, mert tavaly ilyenkor jöttünk össze, most volt nemrég az évfordulónk, meg felevenedtek az első, randizós, összebújós emlékek. Meg többet vagyunk itthon, összebújunk, filmezünk, borozgatunk, beszélgetünk, nyáron mindig mentünk valahova, az is jó volt, de nekem ez meghittebb. Meg amúgyis sokkal jobban érzem magam télen, nagyon nem bírom a meleget, kánikulában nagyon nyűgös vagyok, idegesít az is, ha hozzámér, mert gyulladok meg tőle.
2011. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Unnepek vannak, ilyenkor eerzzelmisebb az ember. Na meg a jo meleg lakas, futes tobb lelkihangulatot idez elo.

Nyaron derusebbek vagyunk, az idojaras is derusebb, nem kell annyira a bujas, olelkezes, valahogy szabadabbaknak, onalloabbnak erezzuk magunkat.

2011. dec. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is közrejátszik a karácsonyi hangulat,valamint az is,hogy ilyenkor a rossz idő miatt az ember úgymond be van zárva a négy fal közé,több időt töltünk a szeretteinkkel,párunkkal,mert nem járunk el annyit,mint tavasszal vagy nyáron.Szerintem ez az "összezártság" is felerősíti az érzelmeket.Nálam legalábbis így van,főleg,hogy most sem én,sem a párom nem dolgozunk és az egész napot együtt tudjuk tölteni.
2011. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Télen hamarabb sötétedik meg több ruha van rajtunk, amit jó játék egyesével levenni, pl, ha szexuális célból közelítjük meg a témát. Ha lelkileg, akkor ugye itt vannak az ünnepek. Karácsony, újév stb. Meg jólesik bemenni a hidegről a melegebb lakásba és az érző szívű embereket lelkileg is megérinti, felmelegíti.

Valami ilyesmi, lehet hülyén fogalmaztam, de valahogy így írnám le.

2011. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mert ösztönlény vagy
2011. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért én a bipoláris zavart ill. cyclothymiát sem zárnám ki az esetedben...
2011. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok ahogy te. Nálunk is közrejátszik szerintem, hogy most volt nemrég az évfordulónk, és valahogy ettől romantikusabbak lettünk, deja vu érzésem van, mintha azt élnénk meg amit tavaly amikor összejöttünk. Nyáron viszont nagyon mélyponton voltunk. Nem volt összebújás, csók, csak éltünk egymás mellett mint az idegenek. Én ezt részben az időjárásnak tulajdonítottam, mert ahogy egy előző válaszoló is írta, rosszul voltam ha hozzámért, mert egyből szakadt rólam a víz. Szexelni sem szexeltünk, nem is kívántuk egymást, a végén már csak veszekedtünk, nem is találkoztunk, majdnem szakítás lett a vége. Most meg újra jött a rózsaszín felhő. Bár a szexuális vágyat nem hozta meg, csak a romantikát. 18/L
2011. dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!