Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom kikészít, semmi...

Az anyósom kikészít, semmi nem jó neki? HELP

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és a vőlegényem is! A barátomnak nincsenek szülei, a mamája neveli a testvérével együtt. A barátomnak és nekem sincs saját szobám, így sohasem lehetünk "együtt kettesben" (nálunk sem mert a húgomma alszom, és még az ágy is recseg-ropog) ráadásul most már a mamája is egy szobában alszik velünk, mert a fia odaköltözött,mivel kidobta a felesége, így a mama szobájában alszik! Viszont az a szoba sem jó mert azon keresztül közlekedik mindenki, és az ajtót sem lehet becsukni... Ráadásul már nagyon találkozni sem tudunk mert 30 km-re lakom tőlük és összevesztem akaratom ellenére a mamával. Ha én ott vagyok a mama csak főz és max elmosogat, a többit én csinálom ( beágyazok mindenki után, felporszívózok, törölgetek, kiviszem a szennyeseket) aztán megyek ki hozzá segíteni a konyhába, és megterítek! Aztán ha vége a kajálásnak leszedem az asztalt (vagy ő mosogat,vagy én) felsöprök, és felmosok! Ez mindig így van! Viszont van egy lány unokája is aki ha ott van nagyon ritkán segít ( inkább eszik és lelép). Én nem panaszkodtam soha (max megjegyeztem a barátomnak, hogy ez hogy is van...) A barátom besokallt és leosztotta a mamáját, hogy a lány unoka nem segít semmit... és hogy mindent én csinálok!Tudni kell hogy tartozik a családom 90.000 ft-tal és nem tudjuk megadni már több mint 2 éve. ( részletben nekik nem jó) A fejünkhöz vágta, hogy én mindíg délig alszom, ő pedig addig megrohad a konyhában...

(max 10-ig alszunk, és én suli miatt hétköznap reggel 5-kor kelek) Szeretek aludni, sztem ez nem vészes, főleg hogy sokat segítek neki!) Nem akarok 6-7-kor kelni mint ő!

Ráadásul mikor szó nélkül elrohantam onnan utánam kiabálta, hogy mondjam meg anyáméknak, hogy jó lenne már megadni a nyaklánc árát... ( ez az aranynyaklánc a barátomé, amit még az anyukájától kapott, de kiváltani sem tudjuk, mivel a zálogházat kirabolták, és a nyakláncot is elvitték.

Szerintetek azt akarja hogy mindent én csináljak? Így sem tudtunk nagyon kettesben maradni, de valahogy mindig megoldottuk "gyorsan", és ezek után még elvárják, hogy nyugodtan aludjak ott mintha mi sem történt volna..

A vita karácsony előtt 3 nappal történt, elmentem hozzájuk karácsonykor, de csak azért h a temetőbe elkísérjem a barátomat a szüleihez, majd hozzájuk is bementem, és kellemes ünnepeket kívántam megpusziltam és onnantól nem is szóltam hozzá! Viszont ő szokása szerint parancsolgatott volna ("hozd már ki a fiam tányérját a szobából, látod milyen keveset eszik?" és beszélt hozzám mintha mi sem történt volna! Nem tudom mi lenne a helyes??!


2011. dec. 27. 11:31
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
én nem uszítom a barátomat... ő sokkalt be! Én tűrtem volna még tovább. De az egész helyzetből én szívtam meg a legjobban. Elhiszem hogy sok gondja van, de akkor sem rajtam kellett volna leadni az ideget. Egyébként a mama is szidja a lány unokát hogy nem csinál semmit...
2011. dec. 27. 12:03
 12/29 anonim ***** válasza:
Arulkodas = biztatassal, panasszal
2011. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%
Az a vicc a sztoriban, hogy ti jegyben jártok! Közben egy kupacon éltek, 0 magánélet... Mi jövőt láttok ebben, most komolyan? Röhej! Együtt sem éltek, ha együtt fogtok, akkor is egy rakáson, mint a cigányok, de azért el vagytok jegyezve!
2011. dec. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak akkor sincs jövője!
2011. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
67%
Én tökéletesen megértem a mamát. Ott vagy, az a minimum hogy te alkalmazkodsz. Nem tudom mennyi idős a mama, de gondolom nyugodt öregkort képzelt el magának. Ehelyett dolgozik egész nap. A pénzről meg annyit, hogy te adsz valamit a mamának hogy főzzön rád is? Esetleg jóízűen megeszed az ételt, amit ő talán a nyugdíjából kuporgatja össze a pénzt? Inkább örülnél hogy ott ehetsz, alhatsz, tehát nem háborogni kéne, hanem mégtöbbet segíteni neki! Nem pedig 10 órakkor felkelni, mint egy nagyságosasszony, aki egy ötcsillagos szállodában érzi magát. A barátod helyében már jól kidobtalak volna, és ne lepődj meg ha ő is ezt fogja tenni.
2011. dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
76%

Utolso,

Egyetertek, viszont a barat sem hangzik kulonbnek. Meg o "sokkol" be a nagyira.

2011. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
22%
Lehet jövője, az is bizonyítja, hogy most is kitartotok egymás mellett. Eljegyezve van, nem gyerek jön, miért ne jegyezhették volna el egymást? Legyetek türelmesek, ha mindketten dolgoztok elmehettek külön. A nagymama meg észrevehetné magát, nekem olyan érzete volt a leírásodnak, mintha a mama tök természetesnek venné, hogy cselédkedsz ott egész nap.Gondolom a tartozás miatt még jogosnak is érzi. A párod nyaklánca volt, nem lehetne, hogy szóljon nagyinak, ez az ő dolga?Inkább nálatok a húgoddal, mint egy rosszindulatú nagyival.
2011. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
77%
78%-os, te mennyi idős vagy? Mert szerintem még a tinikorban élhetsz, amikor még fogalmad sincs a háláról, csak a lázadást ismered.
2011. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül nekem pofám nem lenne ott lakni, amikor tudom hogy ígyis sokan vannak, és nehezen élnek meg. Én tehernek érezném ott magam, az pedig hogy ráadásul a mamát szídjam, hát az nonszensz.
2011. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem vagyok tini, csak kicsit furi, hogy az unokái semmit nem segítenek, hanem ő nyalja fényesre a házat.Én nem tudom, ok , hogy besegít, de az, hogy ugráltatja a nagyi szerintem nem ok.Miért nem adhatják részletben a pénzt, lehet mondani, hogy gyűjtsék össze ők, de ha nincs nekik, persze, hogy hozzányúlnak.Én már láttam ilyen rosszindulatú mamát, és teljesen az jött le az írásából, hogy a nagyi keményen kihasználja a helyzetet.A kérdező tudja mi a hála, takarított is keményen, amíg a többiek lazultak. Szerintetek normális, hogy egy idegen segít, nem az unokák?
2011. dec. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!