Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom irigy rám. Mit tegyek?

A családom irigy rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apám 8 általánost végzett, utcaseprő, anyám pedig virágárús.

Egy kis kuckóba laktunk, zsíroskenyéren éltünk...

Aztán sikeres lettem, volt egy kis pénzem, amit pókeren felvittem több tízmillióra, motiválva voltam arra, hogy megtanuljak jól pókerezni, és sikerült felküzdenem magam. A bajom az, hogy szüleim nem képesek megemészteni, hogy többre vittem mint ők, éshogy a póker nem csak egy szerencsejáték. Hogy ők kitartó munkával semmire nem mentek, én viszont "pár gombnyomással" hatalmas vagyonra tettem szert. Persze ez nem igaz, napi 8 órát játszom, elég fárasztó koncentrálni... Állandóan piszkálnak, csúfolnak, hogy mekkora egy paraszt vagyok, hogy nem végzek fizikai munkát, érzem rajtuk a gyűlöletet. Pedig vettem nekik egy jobb lakást, fizetek rájuk, ők viszont csak morognak rám. Egyszer a póker számlámat is majdnem lenullázták egyszer, hogy majd ők megmutatják nekem... Holott fogalmuk sincs arról, hogy hogy kell pókerezni.

Nyilvánosan lejáratnak, már elköltöztem otthonról, mert a gépemet sikeresen tönkrebaszták nekem, hogy ne tudjak játszani az "ördög" játékával. Nem akarják felfogni, hogy a póker nem rulett, hogy igenis meg lehet belőle élni.

Szörnyű a családi viszonyom, segítsetek! Én szeretem őket, de csak bántani tudnak.


2011. dec. 27. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
hű de tudlak sajnálni...
2011. dec. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk az egyik ismerösünk szintén így tett szert rendszeresen egy kis mellékjövedelemre, és szintén úgy, hogy nagyon sokat gyakorolt a gépén, a végén pedig versenyeket is nyert a tudásával.


Szerintem felfogás kérdése. Sokan hangoztatják, hogy bármilyen munkát is csinálnak, a lényeg hogy munka és nem kell szégyenkeznie. Legyen szó vécépucolásról vagy hókotrásról. De akkor ennek a felfogásnak a szellemi munkára is érvényesnek kéne lennie. Szerintem.

2011. dec. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elözö vagyok.


Vagy akkor ennyi erővel az informatikusokat is lenézhetjük, mert ők is számítógéppel dolgoznak és úgy keresik a pénzt..

2011. dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ez a kérdés kamu.
2011. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ellehet magadat tartani így és mond meg nekik hogy te is dolgozol és akkor talán rájönnek hogy ez is egy munka és a szüleim azt mondták hogy az a legjobb munka ami egyben a hobbid is.
2011. dec. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj oda, ahol pofont kapsz, ne hallgass arra, aki bánt a szavaival!

Az ő elismerésükre, megbecsülésükre vágysz, de hiába, nem fogod megkapni. Ezt kell elfogadnod, és akkor boldog lehetsz. Neked a saját boldogságoddal, boldogulásoddal kell foglalkoznod, és ennek nem szabad feltételül szabni az ő elismerésüket.

Amúgy ez rohadt nehéz, a szülőkkel való kapcsolaton változtatni magadban.

2011. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérdezd meg őket: boldogok lennének, ha éhbérért olyan munkát végeznél, amit gyűlölsz?

Sajnos én nem vagyok ehez elég okos, pedig de jó lenne...

2012. febr. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Küldj nekik néha egy kis pénzt, ami elég nekik de egyébként ne foglalkozz velük.
2012. ápr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Párom családja is irigy ránk. Mert nekünk ez van az van stb.. Olyan rossz érzés hogy nem velünk örülnek. De én mindig azt mondom hogy amíg nem megyek oda pénzt kérni semmi közük hozzá hogy ki , mit hogyan dolgozik vagy nem dolgozik. ( nem értik meg hogy párom megkereshet egy hét alatt annyit mint más 1 hónap alatt és akkor miért robotolna napi 4 ezerért, szerintük az az ember aki napi 100 órát dolgozik, nem számít mennyiért akár fillérekért) NBa ő ebből akart kiszakadni.
2012. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!