Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigy rám a saját családom?

Irigy rám a saját családom?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy édesapám meghalt, még egészen kicsi, 4 éves voltam, vállalkozó volt a nyolcvanas-kilencveses években, és elég nagy örökséget hagyott rám, többetkközt 2.000.000 DEM-et, (már euroban van) és 10.000.000 USD-t, továbbá egy 140 m2-es budai lakást, és egy 1991-es évjáratú 600SEL Mercedest. Sajnos, ameddig kicsi voltam, ez kitudódott a családi körben. Anyukám később meghalt, autóbalesetben, 1994-ben, utána örököltem egy családi házat. Teljesen árva maradtam, mint egyetlen gyermek, így a keresztszülőkhöz kerültem. Sosem jöttem jól ki velük, állandóan veszekedtek a férjével, a gyermekeikkel ordibáltak, és a gyermekeik is velük. Én próbálok nem haragudni rájuk, nem is haragszom tulajdonképpen, csak nem keresem a társaságukat. Nem tartom velük a kapcsolatot. Mikor építkeztem, meghívtam őket is a házavató bulira. Szerintem, csodás családi házat épitettem, vettem egy jó autót magamnak, és rendszeresen járok üdülni, mindezekmellet, rengeteget dolgozom, csináltam egy építőipari saját vállalkozást, amely az örökségem mellé nagyon szépen jövedelmez. Tulajdonképpen a lényeg az, hogy van egy barátnőm, lassan két éve. Imádom, és tudom, nem akar kihasználni, mert tehetős családból származnak, és a legszebb, mint kiderült, egy ovodába jártunk :).. Na, és amikor elmentünk a keresztszüleimhez, elmesélték hogy marha nagy szarban vannak, és hogy nem-e tudnék segíteni nekik. Én azt mondtam, befektettem a pénzem (még ha nem is így van), nem tudok adni. Nagyon megsértődtek. Nagymamámat nagyon szeretem, nagyon jóban vagyok vele, tud mindenemről, és ilyen back office-t üzemeltet nekem tehát, elmondja miket beszélnek rólunk a családban. És, nem egyszer hallottam már ezt, hogy amióta én nem adtam nekik pénzt, azóta ez megy a családban, hogy "bezzeg, Anita hetente jár műkörmöshöz, a legjobb sminkjei vannak, kocsija van, heti kétszer megy fodrászhoz, és hogy én tartom el" ami részben igaz, részben nem. Ő a titkárnőm, és a cégem vezérigazgató helyettese. Ő tőlem csak papíron kap fizetést, valójában, a befolyt összegekből élünk. Talán az zavarja a családomat a legjobban, hogy Anita annyit költ (ésszel, és mindig megkérdez ha valami komolyabb dolgot szeretne venni pl. egy gyűrűt, avgy karkötőt stb.) , amennyit szeretne. Közös pénzből élünk, nem számolgatjuk. Emellet, Ő takarítja a házamat, elviszi a gyereket bölcsödébe, főz, mos, rendberakja a kertet (igen, műkörömmel :) ), eteti a kutyát, és gyakorlatilag mindent ő csinál ami az otthonnal kapcsolatos. De, a családom mégis irigy rám, és állandóan tőlem akarnak kölcsönt. Mit tegyek?
2009. márc. 21. 21:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Milyen gyereket? Az elején még csak barátnő! Nem lehet, hogy kamu kérdés? Unatkozol?
2009. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőtől is lehet gyereke az embernek...Nekem inkább az a fura,hogy ha örökölt egy lakást meg egy házat minek építkezett?


Egyébként az emberek már csak ilyenek.... Könnyebb a másik dolgával foglalkozni.Én nagy ívben tennék rá,hogy mit mondanak.

2009. márc. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia

hát ne haragudj, de első olvasásra nem tudtam eldönteni, hogy azért írtad le mindezt, hogy dicsekedj, vagy hogy tanácsot kérj.

Azok alapján, amit leírtál, én valószínűnek tartom, hogy meg se érezted volna anyagilag, ha segítesz a keresztszüleidnek. Lehet, hogy nem volt náluk jó, de végül is befogadtak, biztos nekik se volt könnyű az égből pottyant plusz gyerek. (nem tudom, hány éves voltál, mert nem írtad) Ezért szerintem igazán segíthettél volna, már csak azért is, hogy megelőzd ezeket a hátad mögötti megjegyzéseket. De mégis csak acsaládod, és kinek segítsen az ember, ha nem a családjának?

Én bizony nagyon szarul érezném magam, ha ilyen jól el lennék eresztve, és nem segítenék a családomnak. Ezek után ne csodálkozz, hogy ilyeneket mondanak. Tenni nem tudsz semmit, ne figyelj oda.

2009. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ez a barátnőm két éve megvan. Vol előtte egy négyéves kapcsolatom, a gyerek pedig nálam maradt, megegyezés alapján, mivel Kati az anyuka angliába költözött, és elég fiatal lett volna a gyerekneveléshez. Most 2és fél éves a kislányom, kati 17 és fél évesen szült. Azért épitkeztem, mert a családi ház vidéken van, azt épp árulom, de magmaradt ilyen "kúriának". A lakásom budán pedig a cégem irodája. De a kérdésre, még mindig nem kaptam választ! :)
2009. márc. 21. 21:55
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
ha van miből,adjál nekik. Persze mindenféle "jöttment" nek,10 ed unokatestvérnek,akiket még sosem láttam nyilván én sem adnék,de azt irod a kerezstszüleid magukhoz fogadtak,te nem kedvelte dőket,de igaza van az előző válaszolóknak,biztos nekik sem volt egy leányálom.Anitára meg csak irigyek.
2009. márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigy. Joggal haragos.
2009. márc. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti vagyok,közben még eszembe jutott,hogy gondolom nem ők az egyetlen rokonaid,akik le akarnak rólad akazstani egy kis suskát,iylen szempontból teljesen megértelek,és jogos,ha nem adsz.. attól hogy van miből még nem vagy szeretetszolgálat.Viszont nem tudom hány évig neveltek a keresztszüleid,de nekik azért hálávla tartozol,hogy volt hol élned,etettek téged.. meg attól is függ,mennyi kéne nekik! nehéz kérdés
2009. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szóval kicsit jobban utánna kellett volna nézni,mielött beirogatsz,mert ennyi pénzt 19 évvel ezelött,még véletlenül se hagyhatott volna rád apád(inkább kifizette volna az államadóságot)

Akkoriban egy merci 1300000-ba került,nekünk is volt.Lényegessen jobb volt a vállalkozóknak(nem volt eszméletlen mennyiségű levonás)Ha valaki akart,tudott jól keresni.De amit te írtál az eszméletlen baromság,már bocs!

Szerintem eléggé gáz van az életedben,ha szombat este ilyen fiatalon itt irogatsz,ahelyett,hogy a haverokkal lógnál

(ja még egy kérdés,hol tartotta apukád a valutáját)

2009. márc. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Írországi cége volt, több írországi cég. MKB bankban volt a pénze, és az AmericanExpress-nél, továbbá a Bank Haopalim Intrenationalnal.
2009. márc. 22. 00:13
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezőnek: szerintem ne adj ki ilyen infókat magadról (ki hol tartotta a pénzt és mennyit) a neten...
2009. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!