Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonykor melegítőben...

Karácsonykor melegítőben megjelenni a nagyiéknál! Így szokás? Vagy mi vagyunk különcök, hogy "felöltözünk"?

Figyelt kérdés

Mi: Férjem, kisifam ingben nyakkendőben, én amennyire lehet elegánsan, magassarkú stb.., sógorék pedig melegítőben! Szerintetek melyik a "normálisabb" megjelenés Karácsonykor, amikor összejön a család?

Köszi, ha írtok!


2011. dec. 28. 12:53
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/80 anonim ***** válasza:
38%

Tegye fel a kezét - akik a szépen felöltözést támogatják karácsonykor - azok közül az, aki azt írta, hogy ilyenkor koktélruhában, estélyiben, kényelemetlen ruhában kell a családot meglátogatni!


Mert én akárhogy néztem, nem találtam ilyet.


Például a szép ruha nem egyenlö a kényelmetlen ruhával. A kényelmesség nem a kinézetén fog múlni. Ugyanúgy a ronda ruha is lehet kényelmetlen.


Ha egy ballagás valakinek meg ünnep, ahova szépen felöltözik, akkor pont a karácsony mitöl nem ünnep? Nem az év legfontosabb ünnepei közé tartozik véletlenül?

2011. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/80 A kérdező kommentje:

Nem csak a koktélruha van mint ünneplős elegáns ruha!

Szép csinos nadrágkösztüm is van, vagy hasonló, ha valaki nem szoknyás típus!

És ha nem mentek vendégségbe, a saját családodnak nem öltözöl fel akkor soha szépen? Csak a melegítős szerkó mindig? Még ünnepekkor is?

Tényleg, oda lehet írni azt is, hogy ki melyik országrészről írja véleményét! Lehet, hogy ezek a szokások is terülekenként változóak?

2011. dec. 28. 14:24
 33/80 anonim ***** válasza:
63%

ismét bebizonyosodott számomra,h mennyi furcsa ember van..Nekem sem szakadt melegItoim vannak,mégsem fordult meg a fejemben,h azt viseljek karácsonykor.csinos voltam én is férjem is,sőt meg a 8 hónapos gyerekünk is,és mki kényelmesen érezte magát.nekünk ez hozzátartozik az ünnephez,h vmi szépet viseljunk.Sőt a környezetemben mkinek és bizonz én is furan néznek,ha vki melegitben jelenne meg karácsonykor.Nem vagyok pedig idős szerintem a magam 24 évével.Karácsony napján pedig a barátaink jöttek hozzánk,érdekes módon szintén kioltozve és kényelmesen tarsasoztunk..kinek a pap,kinek a paplan..

arról meg,h a gyerek vigyázzon a ruhajara,nem kell..van mospgep ki tudom mosni..

2011. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/80 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! (33)

Ugyanígy gondolom én is!

És még majdnem én éreztem magam rosszul akkor, amikor mi ünnepélyesen felöltözve találkoztunk a melegítős rokonokkal!

Mindenkinek szép napot még!:) Ünneplőben vagy melegítőben is! :) És köszi a sok választ!

2011. dec. 28. 14:42
 35/80 anonim ***** válasza:
68%
Sztem is inkább ünneplő.
2011. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/80 anonim ***** válasza:
55%

gondolj arra,h tíz év múlva elovesztek egy fényképet arról az esterol,ki fogja magát rosszabbul érezni? ;)

szép napot,33as vtam;)

2011. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/80 anonim ***** válasza:
64%

Nincs gond az ünneplős ruhásokkal addig amig nem nézik le a másikat,itt pedig ez van.

Hát legyen,nekem a magassarkú, farmer kényelmetlen,ezért húzom azt fel kötelező helyekre.

2011. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/80 anonim ***** válasza:
60%

A jobb ruhától jobb emberek leszünk ezek szerint.

Az ember mindig tanul valami újat.

2011. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/80 anonim ***** válasza:
57%

Ha visszanézek régi családi karácsonyos képeket, azt látom, hogy nagyszüleim relatíve jól vannak felöltözve, ők, mint vendégek jöttek hozzánk. Anyu kötött pulcsiban, melegítőben, apu szintén, némelyiken esetleg ingben, évről-évre változó. Mi gyerekek Dumbós melegítőben, kényelmes gyerekruhákban, hisz rögtön játszottunk is az új játékokkal a földön, meg leettük volna...

Nem érzem, hogy ciki lennék a képeken, csak mert nem a gyűlölt harisnyát és szoknyát viselem fehér blúzzal kisgyerek fejjel... De vannak későbbi karácsonyról is képek, a család melegítőben, kényelmes göncben. Én nem szégyenkezem miatta, hanem örülök, hogy maradt fent videó, fénykép a nagyszüleimről, akik már nem lehetnek velem...

Ha valaki arra használ fel egy régi fotót, hogy elégtételt vegyen, mert az ő kölykének egy szál haja sem áll el, a sógornőék meg melegítőben vigyorognak a képen, nagyon tudom sajnálni őket!!!

2011. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/80 anonim ***** válasza:
67%
Szenteste napján egész nap itthoni ruhában vagyunk, mindenki teszi a dolgát. Mikor kész a kaja, fa feldíszítve, a fiúk mennek először fürödni, addig mi lányok még megterítjük az asztalt, aztán fürdés, utána mindannyian csinosba öltözve, illatosan ülünk az asztalhoz. Addigra már nem csak a lelkünk van ünneplőbe öltöztetve, hanem a testünk is. Pedig ilyenkor nem jön hozzánk senki és mi sem megyünk sehova. Másnap ugyanígy, csak akkor már nagyszülők, testvérek, sógorok, sógornők alkotják a társaságot. Még soha senki nem volt melegítőben. A pici babák is ünneplőben ünnepelnek. (Negyvenes szülők vagyunk huszonéves gyerekekkel, de mindig így volt, picikkel is.)
2011. dec. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!