Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felesegnek vagy gyereknek lenni?

Felesegnek vagy gyereknek lenni?

Figyelt kérdés

Udv mindenki!


Eleg bonyolult szituacioba keveredtem. Erettsegi utan dolgoztam, mert nem tudtam mihez kezdjek az eletemmel, most 23 evesen megerettem ra, hogy az orvosira menjek. Tudom, hogy nehez, meg no vagyok, meg gyerek, meg minden, ezt a reszet vegig gondoltam, ugyhogy most a lebeszelesbol nem kerek. A szuleimnek adtam eddigis a penzem felet, igy mindenki jol jart. En kaptam kenyelmet, mindenre ok figyeltek, en "csak" fizettem, ok kaptak segitseget tolem. Ok vallaltak, hogy amig tanulok nem kell dolgoznom, cserebe en majd tamogatom oket kesobb. Ez mind szep es jo volna. De itt belerondit a maganelet. 3 evvel ezelott megismertem egy ferfit. Szeretjuk egymast, bar meg ugy erzem talan nem allok keszen a hazassagra, meg nem vagyok eleg erett, mondjuk ezt lehet csak az orok pesszimizmusom mondatja velem. Most neki haza kell mennie(nem arab), O nem tud magyarul. Itt csak atutazoban volt, 2 evig tavkapcsolatban eltunk, 3 havonta repultem en, neha O. 1 evig eltunk kozosen Magyarorszagon. O itt munkat magyar nyelvtudas nelkul nem igen kap, a sporolt penzebol elt, es mindent feleztunk. Most visszamegy, megkerte a kezem. Ha vele akarok menni, muszaj leszunk osszehazasodni, mert nem europai, es mashogy nem kapok tartozkodasi engedelyt. Valamnint, akkor el kell felejtenem az itteni egyetemet. Ez nem is lenne gond, a gond ott kezdodik, hogy en ugy gondoltam itthon 1-1.5 ev alatt felkeszulok a felvetelire. Tutira megyek, tudom,hogy orvos akarok lenni, ezert nekem nem gond, ha nem fel ev alatt keszulok fel,bepotolom minden hianyossagom, ugye az evek alatt sokat felejtettem. Viszont,ha itthon1-1.5 ev, akkor ott 1.5-3 evvel kell szamolnom. Persze nagyban fugg a szorgalmamtol is,amiben nem lenne hiany, viszont kell am szerencse is, meg hatalmas lelkiero. Mert bar nem vagyok hulye a nyelvekhez, amig tanultam jo voltam belole, viszont magamtol elegge docogosen veszem a faradsagot leulni es nyelvet tanulni. Ugyhogy a tudasom mivel evek ota nem hasznaltam semmit a francian meg a magyaron kivul, kb a 0-hoz kozelit, es az iskolai oktatas is olyan volt, amilyen. A kozos nyelvunk a francia,barmilyen fura is.:) Mondjuk azt anyukamtol kaptam,aki felig francia, ugyhogy helyzeti elony. Itt jon a koltoi kerdes: Mi tevo legyek?


Sokszor atgondoltam mar, es ezeket az opciokat latom lehetsegesnek:


1. Itthon maradok, es szenvedek nelkule, mert a tavkapcsolatot mar probaltuk, az tobb mint lelekgyilkos szamomra. Koszonjuk,kitartottunk,de mar nem birjuk tovabb.


2. Itthon maradok es szakitunk, nem akarom, de megis hogy varhatna ram 6-8 evet? (8 ev a felkeszulesi ido miatt, ugy terveztem beiratkozom ide egy felkeszito kurzusra, az is 1 ev)


3. Vele megyek, es hosszahazasodunk. Ami vagy korai vagy nem. Hat ez jo kerdes. Mondjuk en az a fajta ember vagyok, aki 20 ev mulva is korainak talalna, nem azert, mert nem akarok hazasodni,ellenkezoleg. Csak en maga vagyok a szkeptimizmus mindenteren. Vallalva azt, hogy talan mega-hiper szuper eletem lesz, mert meg tobb turelemmel es munkaval felvesznek egy sokkal jobb egyetemre, mint itthon mondjuk a sote. De az is lehet, hogy jol megszivom es 26 evesen kezdem el csak az egyetemet(mert elkezdem az nem kerdes), esetleg legrosszabb esetben haza jovok es itt csinalom, de akkor mar megint az van, hogy idosebb vagyok x evvel.


A gyerek es a feleseg kerdes meg ugy jon ide, hogy


1. A szuleimnel meg elvezhetnem fiatal felnottkent az eletet, viszont felo, hogy igy nehez lesz leszakadnom, mert ugye minel kesobb fogom megtenni.


2. Feleseg: Ez adott ugye...


Meg annyit, hogy olvastam itt egy hasonlo kerdest, barmilyen meglepo is, max ihletet meritettem belole. Mert en meg kerdest itt nem tettem fel. Koszi a reakciokat!


2011. dec. 28. 15:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Tudom hogy az nem ugyanolyan,meg biztos drágább,de kint esetleg nem tudnál orvosin tanulni? És együtt is lehetnétek és tanulnál is? Melyik ország amúgy? Mert van ahol drágább,máshol viszont még támogathatnának is akár.

2011. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szia!


Irtam ezt is, mint opciot, csak elegge faradt vagyok, lehet kicsit tulbonyolitottam. Eleg draga buli, de fizetne. Viszont nekem rossz erzes,hogy akkor x evig(majdnem egy evtizedig!!!)ra lennek utalva teljesen. Bar ha otthon maradok,akkor meg a szuleimmel van ugyanez,de az megis masabb. Amugy USA. Tudom,hogy az angol a legkonnyebb nyelv stb stb, de az iskolaban nemetes voltam, fel evig tanultam angolt egy kurzuson. Elobb-utobb ugyis meg kell tanulnom, de azert nem ilyen gyorsan gondoltam. Szoval most kernelek titeket ne szoljatok meg,hogy nem tudok angolul, mert lehet az en hibam is,de ezt dobta az elet.

2011. dec. 28. 15:55
 3/23 A kérdező kommentje:
Na meg meg egy picike gond van: Finoman szolva sem vagyok USA fan, tehat annyira nem rajongok az otletert,csak perpill mondjon valaki jobbat...
2011. dec. 28. 15:56
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Szia!Ez egy jó nehéz kérdés amit Neked kell eldönteni,ahogy olvasom bárhogy döntesz valakinek rossz lesz.A párodnak ha itthon maradsz(és Neked),ha mész a szüleidnek(és Neked)akik nem lesznek fiatalabbak.Feleség meg nem szeretnél lenni.Azt tudom mondani amit én tennék.Én lezárnám a kapcsolatot,és maradnék,elvégezném az egyetemet.Úgy látom a tanulás a biztos pont.A házasságot meg nem szivesen kötnéd meg azt írtad,így nem mennék férjhez az biztos.Ha szeret,vár Rád,és éltek távkapcsolatban.Azt se felejtsük el hogy egy távkapcsolat nem olyan mintha nap mint nap együttéltek.A szüleid mit mondanak?
2011. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Viszont ha az USA-ba mentek és ő tud franciául és gondolom angolul,valami multinál tuti nem találna MO-n munkát? Legalább 1 évig. És akkor együttélnétek,meglátnátok mi van,te is keresnél egy kis pénzt. Nem tudom mi a munkaköre,de sok külföldi dolgozik itt Budapesten is. Pont egy amerikai ne tudna?
2011. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szuleim azt mondjak, hogy dontsek en, nem befolyasolnak. Elmondtak,hogy ok mit tennenek, de ha en nem azt teszem,az se baj,az en eletem,ne banjam kesobb meg.


Apum: Ne menj sehova ez a hazad! Tanulj itt es koltozzon O ide! De ha elmesz, es meggondolod magad visszavarunk,nincs gond. (Na ja,egy eskuvo utan ki akarna magat meggondolni..)


Anyum: Eddig senki mellett nem tartottal ki, senkit nem mutattal be. Te szerinted is O az igazi, ha elmegy, itt fogsz szenvedni nekunk. Ugy hogy fogsz tanulni? (Ez mondjuk jogos.) Aztan siras: Mikor latlak legkozelebb? Amugy anyum rokkant is, ugyhogy duplan nehez itthagynom.



Hat igen, sokat nem segitettek. Teny, hogy ugy erzem vele le tudnam elni az eletem, viszont azt is erzem, hogy meg jolesne kielvezni a diakeletet a szuleimmel. Tehat nem akarok meg otthon fozocskezni es stb, eddig dolgoztam,most diak szeretnek lenni. Bar lehet ezt csak a kenyelembol mondom...Az meg lehet nagyon nagy baj,tudjatok az orok leszakadas kerdes. Masfelol meg,ha mondjuk egy bolcsesz szeretnek lenni,oke..3ev...de ez also hangon is 7-8 ev minimum. O mar 30 eves... Ez igy embertelen lenne,viszont nelkule is. Viszont innen nehez megitelni, hogy mi fajna kesobb jobban. A szuleim vagy az o hianya. Illetve az, hogy kesobb kezdem az egyetemet...

2011. dec. 28. 16:09
 7/23 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tanar, es ezzel mindent elmondtam....Itt nem kapna tanari allast,az tuti, mar erdeklodtunk.
2011. dec. 28. 16:12
 8/23 anonim ***** válasza:
Én javíthatatlan romantikus vagyok,de én a szerelmet választanám. Párodat nem kérdezted még amúgy erről? Egy kompromisszumos megoldásként valamelyik európai ország nem jöhetne szóba? Mégiscsak közelebb van :)
2011. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Milyen tanár? Angolt esetleg nem tudna oktatni? Nekem anno gimiben egy olyan férfi volt az angoltanárom,akinek nem volt papírja róla,viszont kaptunk tőle egy hibátlan kiejtést és jó nyelvtant...Bp-n amúgyis sok nemzetközi ovi,iskola van,ott előny ha valaki az adott országból való.
2011. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia ez egy roppent kellemetlen helyzet! De en nem rizsazok annyit le irom amit en tennek. Vegett vetnek a parkapcsolatnak. Ha van hozza eszed, mar pedig nagyon okos,ertelmes lany vagy(!!!)tanulj orvosnak! Meg alapozod a jovodet! Amig elsz nem lesznek penzbeli gondjaid mar pedig ez nagy szo! Bocsika ha kicsit durvan fogalmazom csak tudod nekem is volt egy hasonlo lehetosegem az eletben, es nekem elvette a szerelem az eszem! A ferjemmel el valtam! 1 gyerket nevelek jomagam! Nem elunk roszul de 100x elhetnek jobban is! En csak biztatni szeretnelek, hogy a szerelem el mulik de a tudas meg marad! Tanulj!!


Ha kint folytatod a tanulast az is jobb! De mindn keppen tanulj!

2011. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!