Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen lehet az igazi szerelem?

Ilyen lehet az igazi szerelem?

Figyelt kérdés

Hosszú ismerkedési szakaszt követően durván 4 hónapja jöttem össze a jelenlegi párommal. Előtte sokáig nem volt senkim, és azt megelőzően is csak két olyan srác volt, akikkel hosszabb időt eltöltöttem, és a másodikról gondoltam, hogy na igen, az volt a nagy szerelem.

Ehhez képest, most itt állok, teljesen letaglózva, hogy van egy pasi, aki éjjel-nappal velem lenne, és meg sem fordul a fejében, hogy nem akar látni, sőt... Egy-egy együtt töltött hétvége végén, már előre nyöszörög, hogy mikor láthat megint. Elmondása szerint hosszú távra tervez, feleségül akar venni jövő év végén (konkrét dátummal mondja!!!), és akármilyen butaságot csinálok, mosolyog, vagy szelíden leül és megbeszéljük azt.

Valahogy... ő az első, akiben, ha látok valami hibát (mert nyilván mindenkiben van), nem akarok egyből kibúvót keresni a kapcsolatból, vagy érzem taszítónak, egyszerűen elfogadom, hogy ő is ember, és van ilyen is.

Szeretek vele lenni... fizikai fájdalmat érzek 3-4 nap után, ha nem sikerül találkoznunk, aztán úgy köszönt, hogy megpörget az utca közepén.

Biztosan gyerekesen hangzik a kérdés-pedig magunk sem vagyunk már azok-, tényleg létezhet, tényleg ez lehet az igazi szerelem? És ennyit várathat magára?

23L


2011. dec. 28. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljünk 2-3 év múlva..

Komolyan mondom, még szép, hogy az eleje tökéletes, tudod rózsaszín köd, ennek az állapotnak még irodalma is van. :)

Az az igazi szerelem, ha évek múlva is így gondolod, amikor együtt laktok, és közös pénzügyi/mindennapi gondokkal kell megküzdenetek.

23/L

2011. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

Igen.


Ez a szerelem.


Rózsaszín köd, vágy, őrület. Kémia.


Elmúlik majd, ha szerencséd van, megmarad helyette a szeretet.

2011. dec. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

18 hónap után visszazökken a hormonszinted a normálisra (pea-hormon), és másként fogod látni.

Persze nem kizárt, hogy ő az igaz, nem a kedved akarom elvenni, csak korai még erről beszélni.

2011. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
a szerelem nem alakul át szeretetté, vagyis ha igen, az a párkapcsolat vége. a rózsaszín köd elmúlhat, de a szerelem megmaradhat attól még :)
2011. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy ez a rózsaszín ködös időszak, csak eddig még nem éltem át ezt sem így... :)
2011. dec. 28. 21:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden párkapcsolatban van rózsaszín köd. Ezt se felejtsd el.

Nem akarlak letörni, de a leírtakban nem találok semmi extrát. Az igazi pár - szerintem - nem a hatalmas szerelemtől lesz igazi, hanem attól, hogy hosszútávon is egy irányba tartotok, a legfontosabb dolgokban egyezik a véleményetek, tudtok őszintén, tabuk, féligazságok nélkül kommunikálni és még sorolhatnám.

Amit leírtál, az az igazi szerelem. De hogy ő az ideális pár számodra vagy sem, az talán évek múlva sem derül ki.

2011. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Így van.

Ha már 4 hónap után lehetne tudni, hogy ez az igazi-e, akkor nem lennének a 4. hónap után csalódások, szakítások, válások.

Amit leírtál, az abszolút átlagos "nagy szerelem" első periódusára jellemző.

2011. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Irigyellek. A legtöbb ember ezt sosem éli át. Vagy, ha megélik, akkor nagyon rövid időre. Élvezd ki! Aztán majd ha kicsit lenyugodtok 1 év múlva meglátod, hogy tényleg mennyire illetek egymáshoz. Sok sikert! Minden jót kívánok!
2012. márc. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Most hogy áll a kapcsolatotok?

Pörget még az utcán? Vagy rájöttél, hogy másokat is simán megpörget ha kedves akar lenni, pl. a munkatársai közül? (nem rosszindulat, tapasztalat... :-()

2014. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is éreztem ìgy majd 2 évig, amikoris kiderült hogy a dagadt exk.urváját b.aszta....erről ennyit:(
2014. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!