Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu semmit nem hajlandó...

Anyu semmit nem hajlandó megengedni, nem hagyja hogy én döntsek! Mit tehetnék? (részletek lent)

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, anyukámmal élek.

Apa az nem velünk lakik, nem váltak el, össze sem házasodtak.. de jóba vannak.

magamra annyit tudok mondani: önfejű, makacs. nem hallgatok senkire, semmi jó tanácsot nem vagyok hajlandó figyelembe venni.. ez nem jó, de ezek a rossz tulajdonságaim..

a problémám: nem bízik bennem anya. nem engedi hogy én válasszam ki azt a középiskolát amibe szeretnék menni. volt szó egy iskoláról, de elvetettem az ötletet. most felhozta, mert hogy jó lenne oda menni, de nem érti meg hogy NEM akarok oda menni.

zenei szakközépbe szeretnék, mert nekem a zene az életem, a családom széthullott, igazi barátaim is kevesen vannak. nem érti meg hogy CSAK azt akarom csinálni. szerinte nem fogom semmire vinni az életbe, de én azt mondom hogy az már az én életem lesz. uralkodik felettem, pedig én azt nagyon nem bírom. szabad lelkű ember vagyok, nem tudom elviselni ha parancsolgatnak..

én nem tudom mit tegyek, hogy ne uralkodjon felettem, hanem tudja: nem fog csalódni bennem.

minél jobban visszafog, annál inkább várom a 18-at.

segítsetek, már nem bírom sokáig!


2011. dec. 30. 13:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hali!


Rossz, hogy anyukád nem engedi, hogy szabad akaratodból döntsd el, melyik iskolába menjél. Azt szokták ilyenkor mondani, jó ha megpróbálsz leülni és szép nyugodt hangnemben megbeszélni anyukáddal, mit is szeretnél te igazán és hogy képes vagy arra, hogy vállald a döntéseidet. Ha megtudod mutatni, egy felelősségteljes ember vagy már jobban megfog benned bízni.

Ha mégsem úgy alakulnak a dolgok és anyukád mégis rád kényszeríti azt az iskolát, akkor sem kell letenned a zenéről. Ha van rá lehetőséged, ahogy azt itt sokan is mondják, mehetsz külön zenei tanárhoz is. De az igaz, hogy manapság zenével egy biztos életet élni nem egy könnyű dolog. De ha neked ez a fontos csináld! Ha esetleg más szakmát is végzel majd el, akkor is lesz lehetőséged arra, hogy zenei főiskolára menjél! Én például mindig is informatikus akartam lenni, mégsem informatikai iskolába mentem, hanem közgazdaságiba. És? Két év után csinálhatom azt amit szeretnék egy külön óra kereteiben belül. Tehát csak mert esetleg először nem arra visz az élet amerre te szeretnéd az nem azt jelenti, hogy le is kell tenned arról amire vágysz. Ha te zenész akarsz lenni az leszel. Így is úgy is.

Én csak utoljára azt akarom mondani beszélj anyukáddal és akkor talán megoldódik a problémád;)

2011. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

hozzáfűznék annyit: december elején még azt mondta: nyugodtan menjek konziba, segít mindenben. most meg hirtelen váltott. pedig a szokásosnál is többet gyakoroltam, illetve a zeneiskolába a tanszak legtehetségesebb tanulója vagyok.

az hogy magánórákat vegyek, nem lehetséges, mind anyagi, mind időbeli szempontból lehetetlen..

sima gimnáziumba nem, azaz nem akarok menni.

és már 1,5 éve konziba akarok menni.

2011. dec. 30. 16:48
 13/16 anonim ***** válasza:
Látom, semmi sem hatott rád ebből a 10-15 válaszból.
2011. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

figyelj az hogy a tanulónak is alár kell írni az nem jelent semmit, az csak egy aláírás mert nálunk is az volt hogy szülőire bevitték hogy írják alá és töltsék ki...

de amúgy ha visszanézed a válaszokat nagyrészt mindenki azt mondta /többek közt én is írtam már/ hogy menj el olyan iskolába amit anyud akar /rendes gimibe/ mert az hogy egy ideje ezt akarod az nem jelent semmit csak az hogy kitartó vagy. Tudod hányszor fog még változni az hogy mi akarsz lenni...?

2011. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És az, hogy mindentől elhatárolod magad és egy dologra akarsz koncentrálni mindenképp, ráadásul olyan dologra, amiről te sem tudod biztosan, hogy beválik vagy sem, nem makacsság, hanem ostobaság!
2011. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

14 vagyok,és halálosan ugyan ez a gondom...

a szüleim nem támogatnak, és harmonikázom, és zenére akarok menni.

Viszont a többi válaszolónak:

Gimi után semmiképp NEM lehet zenére menni.

Vagy a zenei szakközéppel kezded vagy elment a vonat.

2013. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!