Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesóm szerint egy szerencsétle...

Tesóm szerint egy szerencsétlen lúzer vagyok (? )

Figyelt kérdés

Úgy gondolja, hogy Ő a "valaki", mert kocsmákba, metál és punk koncertekre jár és én pedig egy szerencsétlen lúzer, mert inkább színházba és színészek koncertjére mennék el.


Emellett elítéli az egészségtelen életmódot (beleértve a cigit és az alkoholt), de mégis ugyan úgy issza a sört a többiek mellett és szívja a cigifüstöt, és szerinte én élek egészségtelenül.


Nekem semmi bajom nem lenne ezzel, ha úgy viselkedne, ahogy azt mondja (egészséges életmód), és ha nem nézne le amiatt, hogy nekem nem az az érték, ami neki.


2011. dec. 30. 15:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Mégis, hogy kellene lerendeznünk az ebből származó veszekedéseket?
2011. dec. 30. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha már vagytok annyi idősek, hogy Te színházba jársz, ő meg alkoholt iszik és cigizik, akkor valószínűleg ahhoz is elég idősek vagytok, hogy tiszteletben tudjátok tartani, hogy egyikőtöknek sincs semmi köze ahhoz, hogy a másik mit csinál szabadidejében, illetve dohányzik-e, iszik-e.

Békén kell hagyni egymást, megváltoztatni úgysem tudjátok a másikat.

2011. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
13%
Egy luzer vagy:(
2011. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt kellene, csak 1 évig az én pénzemből élt, és mondtam neki, hogy szívesen adok neki, ha nem szórakozza el, mert mindketten tanulunk, én sem járok el szórakozni, hogy legyen pénzem a rezsire. Ő pedig rajtam megspórolja a szórakozása árát. Ez bosszantott fel a lenéző viselkedése mellett.
2011. dec. 30. 15:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, a húgom folyamatosan rajtam élősködik (elsősorban lopja a pénzem és a cuccaim is), iszik, cigizik a szüleink pénzéből, utazgat (persze ő anyuci kis kedvence, így már bejárhatta fél Európát, míg én a szomszéd országba is alig jutok ki, ami 10km innen), bukdácsol az iskolában... förtelmes, egy züllött, ostoba kis k*rva. Ennek ellenére folyton azzal nagyozik előttem és a szüleim előtt, hogy neki milyen sok barátja van és ő milyen jó ember, mert sok emberrel van jóban. Szerinte ez az emberek fokmérője: hány haverja, hány ivócimborája van valakinek.

Én jól tanulok, egyetemre járok, külföldi tanulmányokat, majd munkát tervezek. Néha-néha járok el bulizni, kb 1-2 hónapban 1x, van 5-6 barátnőm, akikkel kissé felszínes a viszonyom, de nekem ez megfelel. Sosem akartam társaság középpontja lenni, engem nyomasztana, ha egész nap csak a barátaimmal kellene foglalkoznom. Helyette inkább itthon olvasok, a cicámmal vagyok stb., elvagyok egyedül is. Épp ezért kell folyamatosan csak azt hallgatnom a húgomtól, micsoda sz*r alak vagyok, hogy alig vannak barátaim, és azok sem igazi barátok. Ha a héten már a 4. buliba megy el és elb*szott már 10ezret, és szólok a szüleinknek, hogy már sok lesz ez (16 éves), akkor folyton azzal aláz, hogy "azért, mert neked nincs hova menned, még nem kéne az én szórakozásomat elcseszned" meg "csak féltékeny vagy, hogy neked nincsenek olyan barátaid, mint nekem" és hasonlók. Folyamatosan a barátaival menőzik és lenéz engem azért, mert itthonülősebb és komolyabb is vagyok, azért, mert engem érdekel a jövőm és teszek is a jobb jövőm érdekében. Folyamatosan ezért aláz engem, szerinte én csak egy szürke kisegér vagyok, akit senki sem szeret, bezzeg őő... Őt meg csak a drog, a pia és a haverok érdeklik. Majd 20 év múlva meglátjuk, ki a lúzer és kinek lesz joga kit alázni.

2011. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy én egy módot találtam a veszekedések orvoslására: nem beszélek vele, kerülöm, ahogy tudom. Feleslegesen hergeljük csak magunkat a vitával, aki hülyének született, hülyén is hal meg.
2011. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez a barát téma nálunk is előkerült. Nekem van 2 nagyon jó, igaz barátnőm, akikre az élet minden területén számíthatok. Sokszor a fejemhez vágja, hogy nekem nincs annyi barátom. Mondom neked mennyi van? "Hát nagyon sok". De éppen ez az, hogy nagyon sok barátod van, de igazi egy sem. Itt derült ki, hogy tényleg csak felszínes barátai vannak, akik ha füttyentenek, ott is van.

Én mindenkivel jóba vagyok, nyitott vagyok, szívesen beszélgetek bárkivel bármiről, csak a hazugságot és a kétszínűséget nem bírom elviselni.

2011. dec. 30. 17:29
 8/8 anonim válasza:
Mennyi idősek illetve milyen neműek vagytok??
2012. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!