Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utál a húgom? Mindig...

Miért utál a húgom? Mindig rosszindulatú velem fúrkál a hátam mögött.

Figyelt kérdés
Nem hiszitek el de 20 éves és meg van mindene:barátja 3 éve,anyuék szeretik pénzelik,hetente 2szer megy "shoppingolni",fősulira jár,nagyon jól öltözik.Nekem nincs semmim :30 éves vagyok ,elváltam, nincs társam,nincs munkám 1 hónapja.Mi baja van velem,Amikor vörös volt a hajam a vörös hajúakat szídta,mikor lefogytam 45 kgra a soványokat szídta.Ha összekevernek minket az utcán az ismerőseink,haragszik érte.Emelt fővel közlekedik a lakásban.Sosem tudtunk beszélgetni,de 3 éve már érzékelteti is velem hogy nem szeret.Tegnap összeveszett a barátjával,aki sírva ment el tőlünk.A nagy ordítozásban még engem is megtalált a tesóm,hogy most örülhetek végre.Nem ülhetek ki a konyhába ha ott van a barátja,azt mondta hogy olyankor takarodjak onnan.Nem bántottam,nem utálom a lányom életére esküszöm.Ha nem vagyok a családdal épp akkor én vagyok a téma és a tesóm indítja.Úszítja ellenem a szüleinket.Miért van ez?Nem tudok vele beszélni erről,nagyon kemény és hideg, elzárkózott előlem teljesen.
2011. dec. 30. 15:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom h vannak e barátai,szokott emberekről beszélni,mesélni anyunak,de csak "idióta buta ízléstelen undorító qrvákról" mesél akikkel találkozik a mindennapi életben akik irigyek rá és a kapcsolatára és szánalmasak.Barátokról sosem beszél.
2011. dec. 30. 18:09
 12/13 Sofiel ***** válasza:

Szia! Nem tudom mi a helyzet azóta, de most dobta ki nekem a GYIK a kérdésedet. Az utolsó beírásodra szeretnék reagálni, mert nekem is annyira nehezen esett le a tantusz a saját életemben, hasonló szituban, pedig ez egy alapigazság (és én még foglalkoztam is pszichológiával), szóval: Az EMBEREK MINDIG AZZAL VÁDOLJÁK A KÜLVILÁGOT, AMI BENNÜK VAN. Aki folyton arra panaszkodik, hogy az emberek ("mások") milyen pénzéhesek, az valójában él-hal a pénzért. Aki folyton szidja az embereket, hogy milyen primitívek és buták, az saját magát érzi annak stb. A húgod önmaga árulja el magát, amikor arról beszél, hogy mindenki irigykedik rá és a kapcsolatára, és szánalmas.

Ez akkor is így van, ha neked éppen nincs konkrét irigyelnivaló az életedben, vagy te úgy érzed. Neki elég annyi, hogy konkurencia vagy a számára a családi házban, mert ő hozzászokott, hogy ő az egyedüli királynőm és nem tűr meg maga mellett senkit.

Tudom, hogy ez mind elég szörnyen hangzik, de a helyzet az, hogy valójában is szörnyű... Egy ilyen embernek nincsenek egyáltalán egyenrangú kapcsolatai, mert a trónszékre nem fér föl senki őmellé. Nem véletlen, hogy a barátjával is úgy beszél, mint a kapcarongyával, és az sem, hogy nincsenek barátai. (Teszem hozzá, az ilyen típusú emberek nem is barátokra vágynak, hanem alattvalókra.)

Ha így nézed, akkor valójában egy sajnálatra méltó életet él, mert ebben a létben nincsenek mély érzések, mély kapcsolatok, csak alattvalók és trónkövetelők... és az alattvalókból is bármikor trónkövetelő lehet, úgyhogy folyton résen kell lenni...

Remélem, közben már megoldódott a helyzet, és nem kell együtt laknotok.

Írj, ha olvasod! Szia

2012. szept. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Na most találtam meg ezt a nagyon régi kérdésemet.

Azóta változott sok minden.

Férjhez mentem gyerekem lett, szép helyen élünk a férjem házában és építkezünk.

Anyámék nem beszélnek a nővéremmel sem és velem sem.

Kettőnket kitagadtak az örökségből, húgomé lesz minden.

Erre ment ki a játéka évekig szerintem hogy eltakarodjak és utána a nővéremről állított mocskosságokat hogy őrá is megharagudjanak, nyalják a seggét továbbra is.

Viszont azt mondták hogy neki diplomás férje lesz és nem lesz paraszt, nekem lett diplomás férjem.

A nővéremmel összejárunk, ő boldog. Én is boldog vagyok.

A húgom ott van 2 gyerekkel, 1 férjjel és nem lett végül diplomás férje , találkoztam vele egy temetésen, én úgy a világ fájdalmát látom az arcán.

Nyúzott, karikás a szeme, sápadt, szinte szürke, lóg rajta a ruha, görnyedt a testtartása.

Nem volt ő boldog régen sem, de ez csak most tűnt fel hogy sok éve nem láttam.


Egy jóbarátom egyszer azt mondta ezzel kapcsolatban hogy a húgom haragszik rám ,mert folyamatosan azt hallgatja anyáméktól hogy én milyen ronda, görbelábú, buta, fogyatékos , rakás szerencsétlenség vagyok ,és ez nincs így. Hogy ha tehetné akkor tényleg elásna élve a kertbe és elvenné a személyimet hogy az én életemet élje.

Eltűntem az életükből (anyám és húgom életéből), hogy ne kelljen mindig azt az embert látniuk akit gyűlölnek, és így nekem is szebb lett az életem.

Sok Bihari Vikit néztem ahhoz hogy ezt megértsem, de van még a nővérem is aki kimondogatta mindig az okokat, csak még nem voltam lelkileg érett arra hogy igen, van ilyen színtiszta gyűlölet, irigység, kapzsiság.

febr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!