Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít ez a...

Titeket nem idegesít ez a "párom" kifejezés?

Figyelt kérdés

Párja a cipőnek van, meg az óvodásoknak a kettes sorban. A legrosszabb az, mikor olvasom, hogy "két hete jöttem össze a párommal"... Lehet az ember lányának barátja, vőlegénye, férje.

Egyébként még a kedvesem meg a szerelmem megnevezés az, amitől ki tudok szaladni a világból.

Igazából csak az érdekelne, hogy másban is fellelhető-e hasonló érzés ezekkel kapcsolatban, vagy én vagyok meghibásodott:)


2011. dec. 31. 10:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
73%

engem inkább a barátom zavar, mert ha valakivel együtt vagyok akkor az nem a barátom hanem a párom.

És igen a cipőnek van párja, de ha két ember együtt van akkor már ők is egy párt alkotnak

2011. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Azért nem vagy meghibásodott :) mert téged zavar a párom kifejezés. :)

Speciel én így hívom az enyémet. Nekem a barátom szó olyan, mintha csak barát lenne. Vőlegénynek, férjnek nem hívhatom, mert nem az. A barát számomra nagyon szimpla, ezért hívom páromnak. Szerelmemnek nem hívom, mert túl sok és egy kor után már nevetséges is. :) Más meg nagyon nem marad. :)

2011. dec. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%

Te vagy meghibásodott


Onnantól hogy komoly,onnantól párom (sokból eddig 2-t neveztem igy)

És cipőnek van párja..mert hasonlit,összeillik...ahogy a 2 ember is akik igy nevezik egymást...gondolkodj már...


szerelmemnek csak akkor nevezem ha konkrétan neki szólok

A kedvesem valahogy nem jön a számra,bár ez magyarázható azzal hogy én vagyok a nő



miért,te hogy hivod ?

"hé te ott" ? :D

2011. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%

Én szeretem a párom kifejezést, kedvesnek találom.

Szerintem azok nem tudják elviselni, akik szokták hangoztatni, hogy "én igenis egy egész ember vagyok, nincs szükségem másra, megállom a helyem egyedül is a világban"...

2011. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
Azért mondják,hogy a párom,mert nem házasságban élnek! Már nem barát,de nem is házastárs.
2011. dec. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
34%
Engem is nagyon idegesít. Főleg, mikor a 15-20 korosztály hívja így a pasiját/csaját. Bár ez inkább a lányokra jellemző, hogy ezt mondják, de a lányok köztudottan hülyébbek, mint a fiúk (lány vagyok). Szerintem szánalmas a párom kifejezés, meg az is, aki mondja. Felvilágosult, értelmes embert még nem hallottam így beszélni, ezt általában a kisebbség vagy a kevésbé műveltek mondják, épp múltkor hallottam 2 intelligens nő beszélgetését a buszon erről, hogy milyen hülyén hangzik már, szóval ne aggódj, nem te vagy meghibásodott:)
2011. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%

Hihetetlen. A múltkor valaki azt tartotta cikinek, hogy akik csak együtt élnek azok élettársak, most meg már a párja sem lehet. :)

Mi lenne, ha kicsit elfogadóbbak lennénk egymással?

2011. dec. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%

"Felvilágosult, értelmes embert még nem hallottam így beszélni, ezt általában a kisebbség vagy a kevésbé műveltek mondják"

El kell hogy szomorítsalak, én nem vagyok sem kisebbségi, sem kevésbé műveletlen. :) Mégis így szólítom a PÁROMAT. :) A fentebb, mások által már leírtak miatt. :)

2011. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%
Én 18 vagyok, 3 éve vab "barátom", szerintem elég komoly a kapcsolatunk ahhoz, hogy a páromnak nevezzem. Ha azt mondom, hogy a barátom, az nekem olyan, mint egy sima barát akivel nincs köztünk semmilyen intimebb kapcsolat. Márpedig a párommal van köztünk ilyen is, és mivel vannak fiú barátaim is így elég hülyén hangzana ha mindet úgy mutatnám be, hogy "Anyu, ő a barátom". Akkor sokszor hüledeznének, hogy "Te jó ég kicsim, már megint?". Ettől függetlenül nem vagy meghibásodott, de sokat fogod még életedben hallani/olvasni ezt a kifejezést, szerintem jobb, ha megszokod...
2011. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
76%

Ha azt mondom vőlegényem, azért kapok, ha azt mondom párom azért. Unalmas. :D Ha nem tetszik szelektálj, már bocsi, csak mindenki beleszólt már ebbe és idegesít.

22 vagyok, 6 éve párommal, megkérte a kezem és leszóltak, hogy felvágok a vőlegényem szóval, pedig az lett... Mikor nem volt az, de már 5 éve együtt nyomtuk, akkor is olyan egyszerű volt az a kifejezés, hogy barátom, így párom maradt.

Lépj túl rajta, majd a sajátod máshogy hívod! :)

Boldog új évet!

2011. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!