Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korában lehet...

Hány éves korában lehet mondani egy nőre hogy vénkisasszony?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 17:12
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az pedig rejtély, hogy miért kérdeznek az emberek, ha besértődnek a válaszon.

A véleményedet kérte, te őszintén válaszoltál. Akkor meg? Jobban örülne, ha hazudnál? Te így gondolod és kész.

2012. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Hmmm...vénkisasszony...imádom ezt a kérdést :)

Pár nap és hivatalosan is vénkisasszony leszek! Ezt megünneplem :D


Amúgy manapság nagyon sok 30 feletti nőnek nincs gyereke vagy partnere van, de nem házasok. Akkor azok is vénkisasszonyok, nem?

Bár én ha akarnék találnék férjet, csak szerelem nélkül nem akarok házasodni.

2012. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
62%
Egy 30 éves férfi mért nem vén kujon ha 30 éves koráig nem házasodik?
2012. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lehet, hogy te ducibb vagy és férjhez tudtál menni. (amúgy a férjhez menésnek semmi köze a súlyhoz, az én ismerősöm 140 kg mégis férjhez ment) Viszont nem bántanék meg senkit, azért mert neki nem sikerült. Te lehet hogy házas vagy, de lehet még elvált is.

2012. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A férfiakat agglegénynek hívják akik a vénkisasszonyom férfi megfelelői szóval tévedés hogy a férfiaknál más.
2012. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
54%
Én ezt 40 felett gondolom (de ki sose mondanám!),és azokra,akik megkeseredtek emiatt. Van, aki maga dönt úgy,hogy inkább karrier, barátok, munka, mint kakis pelenka, háziasszonyszerep.Rájuk nem illik,ők egyedülállók.Szerintem jobb, mint csak azért odaállni vkivel az oltár elé, hogy elkerüljük ezt a kifejezést. Aztán válás, per,gyerekelhelyezés, munkanélküliség...Bár lehetnék én még vénkisasszony, mint szerencsétlen elvált többgyerekes, akit a családnak kell támogatni.Ez az igazi szerencsétlen hülye pozíció...
2012. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A vénkisasszony szónak mára semmi értelme. Ezt ugye azokra a lányokra-nőkre használták régebben, akiknek nem "sikerült" férjhez menni "időben". Minthogy egy nő vagy kisasszony volt, házassága előtt, vagy asszony, ha már férjhez ment.

Mivel ma nem a házasság az egyetlen elfogadott párkapcsolati forma, ergo nem mindenki lesz ebben az értelemben "asszony", ezért a vénkisasszony sem létező fogalom már.


Az pedig tévedés, hogy a szingli az egyedülálló tizen-huszonévesek megnevezése, eredetileg pont ellenkezőleg, a Bridget Jones-hoz hasonló 30 körüli/fölötti nőkre kezdték használni.

2012. jan. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!