Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki 18 éves...

Van itt olyan, aki 18 éves korában elköltözött otthonról, mert nem bírta elviselni a családját?

Figyelt kérdés
Meséljetek! Nem volt nehéz megélni, meg talpra állni? Főleg ha még le se érettségiztél.. :S
2011. júl. 18. 22:18
 1/5 ava87 ***** válasza:
100%

Én nem azért mentem el, mert a családomat nem bírtam elviselni, inkább csak nem akartam szívni a vérüket már, mert szintúgy nem volt érettségim, linkeskedtem rendesen, meg igazából munkát akartam, csak a lakóhelyemen nem kaptam. Ígyhát fogtam magam, és költöztem.

Nem volt vészes, igaz, ez nem is mostanság volt, hanem pár évvel korábban, akkor még könnyebb volt munkát kapni (na jó, nálunk már akkor sem), most nem tudom, mi a helyzet, de ahogy látom, ugyan ebben a helyzetben nem találnék már olyan könnyen melót.

Én nagyon jól éreztem magam az új helyzetben, bár néha kicsit "nyomorogtam", de élveztem, hogy azt a pénzt költöm, amiért megdolgoztam, és ha ügyesen gazdálkodom, még szórakozásra is jut belőle. Nekem ez nagyon fontos fejezet volt az életemben, örülök neki, hogy ezeket már fiatalon megtapasztalhattam.

Amúgy utána visszajöttem, mert adódott itt is munkalehetőség, szóval én tényleg nem a szüleimmel voltam rosszban, illetve később le is érettségiztem, most meg egyetemre járok, csak fura látni a sok 18-20 év közötti, papíron felnőtt fiúkat, lányokat, akik egy csekket nem tudnak befizetni, egy itteni háziorvoshoz nem tudják átkérni magukat, mert idáig semmi ilyen dolguk nem volt sose, és fura arra visszagondolni, hogy nekem ennyi idősen ezeket magamnak kellett megoldanom. Ezért mondom, hogy örülök, hogy az önálló életet fiatalon megtapasztalhattam, így később már kicsit sem ért váratlanul vagy felkészületlenül.

2011. júl. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy alkoholista anya miatt mentem el végleg otthonról 18 évesen.

Mivel akkor már dolgoztam,így volt pénzem,hogy egy kisszobát béreljek magamnak.Majd munka mellett esti gimnáziumban sikeresen leérettségiztem.

Sokkal jobb volt így.A pénzemet be tudtam osztani.Igaz nem éltem nagy lábon,de nyugodt otthonom lett,és sosem éheztem.

2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem, már most 13 évesen elegem van a csalàdból. Egyfoltában, a véremet szívják
2011. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én utálok itt lakni ahol most vagyok a szüleim nem foglalkoznak velem csak a húgommal 18 évesre én is tervezem a külön lakást(egyébként még külön szobám sincs) csak nem tudom hogy miből :S
2011. júl. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaja. Amint betöltöm a 18-at én is lépni akarok, csak hát pénz kell hozzá, és gimi mellett nehéz még melózni is. Nem olcsó, és nagyon nehéz is. :/
2011. júl. 19. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!