Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokban nem illünk egymáshoz...

Sokban nem illünk egymáshoz de borzasztóan ragaszkodunk a másikhoz. Van ilyen tapasztalata valakinek?

Figyelt kérdés
25 év körül vagyunk mindketten, szeretnénk hamarosan családot. Van egy pár dolog amiben totálisan máshogy vélekedünk, van hogy emiatt szóváltás is adódik. Nemrég megállapítottuk, hogy bizony sok dolog miatt is mondhatjuk hogy nem vagyunk tökéletesen egymáshoz valóak. Viszont borzalmasan ragaszkodunk a másik félhez és nagyon szeretjük egymást. Tapasztalt ilyet más is? Normális dolog ez?
2012. jan. 2. 18:11
 1/5 GrayLeader válasza:
100%
Szerintem normális, ha ez megnyugtat téged, de mostanában a "normális" szó nagyon tág fogalom. Két embert valami összehoz, együtt vannak, de néha elfelejtik hogy mi volt ez a dolog, ami miatt összejöttek. Na ilyenkor tesznek fel ilyen kérdéseket. Szerintem nem baj ha különböztök, csak legyetek rugalmasak, egy dolog sem ér annyit hogy aláássa a kapcsolatotokat. Közösen nem lehet úgy építkezni hogy ő egy kunyhót, te meg egy tornyot kezdel el építeni. Össze lehet párosítani a kettőt, de ahhoz mindenkinek engednie kell.
2012. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, exem és én. Teljesen különböztünk egymástól, másfél évig gyilkoltuk egymás idegeit, aztán szakítottam, mikor rájöttem, hogy társkeresőn akar mást helyettem. Szerinte ez normális volt, szerintem meg nem.

2012. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés az, hogy miben különbözik a véleményetek, és ha döntést kell hozni van-e kompromisszumos lehetőség, vagy sikerül-e hol egyik- hol másik vélemény mellett dönteni. Egy szekér csak akkor megy, ha egy felé húzzák.
2012. jan. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nahát, ezt szóról szóra akár én is írhattam volna, még az életkor is stimmel :))


Hát szerintem is úgy van, hogy amiben csak lehet, kompromisszumot kell kötni, ha annyira ragaszkodtok egymáshoz. És ha nem sikerül megegyezni a nagyon súlyos dolgokban, mármint ami a másiknak nagyon súlyos, akkor is, ha neked annyira nem súlyos kérdés (pl lefogyni normálisra meg ilyenek, ez fontos lehet a másiknak, akkor is, ha te úgy is elvagy annyi kilósan...) Szóval ha nem sikerül közös nevezőre jutni, akkor marad az elválás.


Én azt hiszem, hogy sok más tényező mellett az is közre játszhat ennyi idősen ehhez a ragaszkodáshoz, hogy már mindketten a családalapításra összpontosítotok, és nem akartok egymással szórakozni, nehezen engednétek el úgy a másikat, hogy már tényleg a küszöbön a család.


Amúgy szeretetből sok mindent el lehet hordozni a másikban, fontos, hogy ne csak a lobogó szenvedélyes szerelemre alapozzatok. Ha nem arra alapoztok, akkor kb bármit meg lehet beszélni.


Amúgy bizonyos mértékig a különbözőség kifejezetten előre tud vinni egy kapcsolatot. Te is fejlődsz és ő is fejlődik általa.


Pl én otthon ülős vagyok, ha tehetném az orromat sem dugnám ki a falumon vagy az otthonomon. A párom viszont szeret emberek közt is lenni, vannak barátai, vagyis haverjai, sokkal inkább társasági ember, mint én. Viszont ő is szeret otthon ülni adott esetben. Így én húzom őt vissza a végtelen "nyugiba", míg ő húz ki engem az emberek közé, és ez így van jól. Ez nem ellentét, csak annak tűnik, de így tudjuk, és talán ti is hasonlóan tudjátok kiegészíteni egymást. Nem kell egyformának lenni! Az unalmas.

2012. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket:)

kompromisszum készségünk az van. mindig átbeszéljük a dolgokat, evvel nem szokott gond lenni

2012. jan. 3. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!