Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen helyzetrôl, van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk házasok, van egy 1éves fiunk, a férj vagyok.

Két munkahelyen dolgozok, hogy anyagilag rendben legyünk, ne az ár döntsön, hogy mit vehetünk meg vagy sem. Nincs ilyen gondunk, mindig is arra vágytam, hogy mindent megtudjak adni a családomnak, ne keljen nélkülöznünk. Szegény családban nôttem fel. De ennek az ára hogy keveset vagyok otthon, akkor is fáradt, kimerült vagyok.

állandók emiatt a veszekedések, szemráhányások, hogy nekem soha nincs idôm semmire, nem megyünk sehova, keveset segítek Neki.

ô otthon van a fiunkal akit rendessen ellát, szépen vezeti a háztartást stb.


2011. jún. 18. 09:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Becsülendő, hogy mindent megakarsz adni a családodnak, de mégsem így van. Nem adod meg nekik azt az időt, amit rájuk kéne fordítanod. Ez a problémája a feleségednek és ezért 'reklamál', hogy kevés időt töltesz velük, nem mentek sehova, stb.


Add lejjebb az igényeiteket. És bizony legyen jó pár dolog, amiben az ár dönt!

Ha anyagilag a főállásod jó és fent tudjátok magatokat tartani, akkor nem hinném, hogy akkora szükség lenne a 2. munkahelyedre is..

Ez hosszútávon 'halál' lesz .. te kimerülsz, ingerült leszel, fáradt. A feleséged meg ideges, ingerült, stb..

2011. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Mondd le az egyik állásod, így többet lehetsz velük, ha ez sem tetszik, menjen az asszony is dolgozni.

Irigylem a feleséged, én bezzeg örülnék , ha ha lenne ilyen férjem!

2011. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát én nem örülnék ilyen "férjnek".

A férj szeret, ott áll melletted, egy társ akivel megoszthatsz mindent. Nem egy pasi aki esténként hazahozza a pénzt.

2011. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én vagyok túl érzelmes, de én nem bírnék egy olyan házasságban élni, ahol nem lehetek együtt a párommal. A pénz nem minden, ha elhidegülsz a kedvesedtől, akkor azon a pénz és a két munkahely nem segít.

Én is úgy látom, hogy ez a helyzet nem tartható fenn, ezért lépned kell, és lemondanod egy munkahelyet, a feleségednek pedig keresnie egyet.

2011. jún. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

átestél a ló túloldalára. Neked az anyagiak nem voltak meg gyerekkorodban,most pedig a szellemieket nem adot meg a családodnak.

Nem sokat ér a pénz,ha ne veszel részt a család életében. Én inkább vállalnám a szerető családod szegényebben,mint egy módisabbat veszekedéssel, szertetlenül.

Gondolkodj el. Kevesebbet adsz a családodnak mintha csak 1 állásod lenne.

2011. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Te szegény családban nőttél fel, megtapasztaltad, milyen szegénynek lenni. Nyilván nem akarod ugyanezt a családodnak. De hidd el, nem ez az egyetlen dolog, amit meg kell adnod nekik, és nem is a legfontosabb. Egyáltalán nem baj, ha néhány dologban az ár dönt, ha amúgy a szükséges dolgokat meg tudjátok venni, nem éheztek. Legyél többet velük, és szerintem is gondold át, kell-e az a második állás!
2011. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
*módosabbat, szeretetlenül
2011. jún. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
De mikor meg mondom, hogy jó akkor döntsön mi a fontosabb itthon leszek velük de akkor nincs kocsi, nyaralás, babaúszás nélkül is el lehet lenni. mert a havi 140ezer azért hiányozni fog a kasszából, szerintem. Vagy dolgozok két helyen tovább és mehet minden úgy ahogyn eddig akkor a válasz, hogy nem tudom, mindkettô kellene?
2011. jún. 18. 09:50
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

üljetek le: tételesen költségvetést készíteni.

ennyi ebbből a bevétel,ennyi a kiadás

--------------------------------------

együtt eldönteni: természetesen Te is többet szeretnél szórakozni együtt, nyaralni,együtt lenni!

de hogy legyen? mit változtassunk?

számokkal, tényekkel! tervezzetek!

-----

(nagyonokos tudok lenni- mert nekem a másik véglet jutott..szorgalmas,családjátszerető Férj munkanélküli lett, és beletört, depressziós. Nagyon nehéz..lelket önteni belé..3 gyerek, nekem is csak alkalmi munkák.Na mi aztán lehetünk együtt eleget..csak épp lassan enni sincs mit)

meg kell találni az egyensúlyt: lehet, hogy feleségednek is kellene valami otthon végezhető pénzes munka 1-2 óra- így a Te válladról levenni- mert természetes, hogy fáradt vagy estére, ha így húzol..

de Neked is lélekemelő lenne, ha kicsi gyermeked fejlődéséből, tudatának kibontakozásából többet tudnál látni! Nincs annál érdekesebb és szebb a világon!

2011. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Pontosan, le kell ülni vele tételesen megbeszélni. És megmondani neki, hogy kész vagy lemondani a 2. állást, hogy többet legyél otthon, de annak ára van. Vagy dolgozol, annak meg a távollét az ára. Kérd ki a véleményét, egyezzetek meg, de úgy, hogy utána ne legyen hiszti.
2011. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!