Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után érezted azt,...

Mennyi idő után érezted azt, hogy a párod családja befogadott és családtagnak tekint?

Figyelt kérdés
Most készülünk az esküvőre a vőlegényemmel, de az ő családja még mindig kívülállóként kezel engem, sőt mondhatnánk úgyis, hogy azt várják, hogy lefújjuk az esküvőt, mert ki nem állhatnak. A testvére szerint csúnya vagyok, és jobb nőt érdemelne az öccse (alias cicababát), és szerinte otthonülő papuccsá teszem őt (tény, mióta együtt vagyunk kevesebbet bulizik, de nem miattam, én nem mondtam soha, hogy ne menjen el, csak nincs kedve hozzá, pedig én mennék sokszor, de ő nem akar), az anyukája szerint meg túlképzett vagyok a fiához (most járok főiskolára), és úgyis el fogom hagyni egy diplomás férfiért, az apukája szerint meg nem vezetem jól a háztartást (ezt nem tudom, hogy miből gondolja, ugyanis főzök, takarítok, mosok stb az albérletünkben), és miattam hízott el a fia, mert egészségtelen ételeket főzök. Én azt gondolom, hogy ideális menyjelölt vagyok. Illedelmes, tisztelettudó, a vőlegényemet mindennél jobban szeretem, szorgalmas vagyok, nem a szülők pénzén élünk, külön tartjuk fent magunkat, sőt még egy elég szép összegű kölcsönt is adtunk a vőlegényem testvérének. Nem vagyok tökéletes, de azért nem a pokol küldött, hogy tönkretegyem a vőlegényem életét. Biztos van még mit fejlődnöm főzés terén, vagy éppen lehetnek csinosabb is, csak mindenre nincs időm meg pénzünk (esküvőre gyűjtünk, az összerakott pénzt kapta meg kölcsönbe a testvér is, de odaadtuk, mert szerintem a családtagok dolga, hogy segítsék egymást). Fog valaha változni ez a helyzet? Az én szüleim már negyedik gyerekükként tekintenek a vőlegényemre, nagyon szeretik őt. A vőlegényem próbál megvédeni a családja előtt; meg mondja, hogy ne foglalkozzak velük, de nekem rosszul esik. Én úgy érzem, hogy megérdemelnék legalább annyit, hogy nem fúrnak ennyire.
2012. jan. 2. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2.5 év után ajánlotta fel az anyós jelölt, hogy tegezzem, és velem már komolyan kedvesebb, aranyosabb mint a saját gyerekeivel. Mostmár bízik bennem, segít mindenben, pedig az elején nagyon tartott tőlem. :)
2012. jan. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Talán. Idővel. Sok év múltán. Ha majd anyósod meglátja, hogy mégsem hagytad el a fiát egy diplomás pasiért, apósod rájön hogy a gyerekek mellett is megfelelően vezeted a háztartást és ha a sógorod is megtapasztalja, hogy a külső nem minden... Majd akkor. Talán. De még ez sem biztos.


Egyet kell értenem a vőlegényeddel, ne foglalkozz velük, Te csak ővele foglalkozz, hogy őt boldoggá tedd és nektek kettőtöknek megfeleljen az életetek, nem pedig másoknak.


Engem például néhány hónap után úgy gondolom hogy elfogadtak és megszerettek, pedig szerintem az én férjem is találhatott volna nálam szebbet, jobbat, okosabbat, de hát én kellettem neki, mert én teszem boldoggá. :)


Sok boldogságot nektek és tényleg próbálj meg nem törődni a véleményükkel!

2012. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 évig jártunk (ő volt az első) és egyedül az apja fogadott el. Sem az anyja és annak a férje, sem az apjának a felesége. Sz@r érzés, az biztos.
2012. jan. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
Az én bátyám is nagyon gáz csajjal járt, kövér volt, pattanásos, ezért mondtuk is neki öcsémmel, hogy sokkal jobb csajt érdemelne, mivel 10/10-es csajok hajtottak rá, erre szerencsére rájött egy idő után és dobta a csajt. Ne okold a családját, csak nem ok nélkül feltételeznek ilyeneket.
2012. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk fél évbe telt.

Azóta tegezem is őket.

2012. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Idő és türelem. Mi 6 éve vagyunk együtt. Még mindig csókolommal köszönök nekik, nem ajánlották fel a tegezést. Mióta megszületett a kisfiúnk, és látják, hogy milyen boldogan és szépen élünk hármasban, illetve hogy neveljük/foglalkozunk a gyermekkel, azóta kezdem érezni, hogy nemhogy kedvelenek, de talán szeretnek is. Mindenesetre elismernek. Ezelőtt 1 évvel ez nem így volt: nem nagyon beszéltek velem, ugyan nem húzták a szájukat, amikor ott voltunk náluk vagy ők nálunk nagy ritkán, de nem is pusziltuk meg egymást. Kölcsönösen nem kedveltük egymást. Ma már az másképp van, a gyermekkel együtt apa nélkül is felmegyünk hozzájuk, nagyon örülnek nekünk, sokszor beszélünk telefonon, és másoktól is hallom vissza, hogy elismerően beszélnek rólam (főleg a gyereknevelés terén).

Szóval kellett egy gyerek hozzá :)

2012. jan. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
8 éve vagyunk együtt, azóta sem fogadtak el, nem tekintenek családtagnak (a férjem családjának sem). Szerintem ezután sem fog változni a dolog.
2012. jan. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!