Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit érezhet az a szülő,...

Mit érezhet az a szülő, akinek a gyereke nem elég okos? Érzi a gyerek vajon, hogy tegyük fel az apja csalódott, elégedetlen vele?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az apuka, de az egész családja is tudományos beállítottságú, műszaki érdeklődésű, mérnökök vannak a családban, orvosok is, és akkor kiderül, hogy nem megy a fiúgyereknek a matek...

Vagyis nagy valószínűség szerint később a fizika, kémia sem lesz a kedvence. És mérnök sem igen lesz belőle.

Vajon hogyan élik meg ezt a szülők?


2012. jan. 3. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy a reál dolgok nem jönnek be neki, még nyugodtan lehet okos ember. Olyan nincs, akinek minden fekszik.

Lehet belőle régész, jogász, geológus, meteorológus, logopédus, akármi.


Szóval ez nem ezen a pár tantárgyon múlik. Egyébként attól, hogy a matek nem megy, a kémia meg a fizika mehet. Mindkettőben kell számolni, de azért nagyon nem egy kategória :)

2012. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az elsővel. Amúgy szerintem ez nem okosság, hanem inkább érzék kérdése. És nem hinném, hogy az számít okosnak, akinek megy a matek meg a fizika.. Szerintem pl. a magas szintű biológia sokkal nehezebb.

És egyáltalán nem gond, hogy a gyerek nem követi a család példáját és más irányba megy. Hagyjátok kibontakozni, fogadjátok el, hogy esetleg ő nem orvos vagy mérnők lesz. Ettől még nem számít butának. És ne legyetek emiatt csalódottak, biztosítsatok minden lehetőséget a számára, segítsetek neki, hogy megtalálja a saját útját.

2012. jan. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elfogadni, nekem kb 6 évenbe tellt,míg megszoktam,hogy 1.gyermekem értelmi fogyatékos (enyhe),a 2. pedig butácska (de nem fogy.)Évekig próbálkoztam kihozni belőlük többet, most már lenyugodtam,nem baj, lesz asztalos,kőműves, szobafestő,sportol,majd meglátjuk :).A családban a felmenők is mind reál egyetemi végzettségűek,sokan több diplomával, dr.fokozattal...Hát ezt lenyelni nehéz feladat volt, de az idő itt is segít, már nem cserélném egyikük fejét sem el.
2012. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nekem teljesen mindegy hogy okos vagy nem szép vagy sem szeretem feltétel nélkül és büszke vagyok rá mert az én gyerekem.
2012. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem nem az a kérdés hogy éli meg a szülő,hanem hogy éli meg a gyerek?!Hogy éli meg azt a tényt,hogy adott esetben az édesapja csalódott,vagy elégedetlen!?Akkor,amikor még csak a pocakban van,mit mondanak a szülők?:-Csak egészséges legyen,a többi nem számít!-Na de,ha a gyerekbe olyan érzéseket keltünk,hogy ő nem felel meg az elvárásainknak,csalódottak és elégedetlenek vagyunk vele,ő maga el is hiszi majd mindezt,és amiben pedig jól teljesítene,esetleg kiemelkedő lenne a tudása bármiben is,félve attól,hogy mit szólnak majd otthon,meg sem próbálkozik vele,feladja!

Nem tudom milyen idős a gyermek,de bizony tanára is válogatja,milyenek a diákok!

Röviden:Fiam szeptemberben iskolát váltott,alsós.Előző suliban sem az olvasás,sem az írás nem ment neki.Mint kiderült,szorongott az előző tanártól,és pont a teljesíteni akarása gátolta abban,hogy jól teljesítsen.Azóta itthon többször is,magától előveszi a könyveket,és bizony van úgy,hogy 2-3 oldalt is elolvas,és vissza tudja mondani a tartalmát.

A másik dolog meg az,hogy férjem szerette volna,ha olyasmik érdeklik a fiunkat,mint őt.Ő egy tipikus macsó,nagy orgánomú stb....A fiunk ezzel szemben addig kérlelt bennünket,míg beírattuk a művészeti,és zenesuliba.Ennek 3 éve,és élvezi,mellette matekversenyre jár,mert nyugodt közegben még a matekot is megszerette,de zenét nem akarja feladni!(Legtöbbször a hugának játszik itthon,és olyankor még az a nagy macsó is ellágyul!)

Annyi a titka -szerintem- ,hogy tiszteletben kell tartani a gyermekünk képességeit,és hagyni kibontakozni abban,amit szívesen csinál,és érzéke van hozzá!

Bocs,hogy ilyen hosszúra sikerült!

2012. jan. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt matektanárom családjában mindenki zenész volt, több közöttük Erkel-díjas.

Ő meg színjelessel diplomázott az ELTE-n matek szakon. Szóval, öröklődött a tehetség, csak másik területen mutatkozott ki.


Meg kell várni, mi lesz a gyerekből, miben jó. Sosem szabad "lemondani" a gyerekről!

2012. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És sosem szabad éreztetni vele azt, még csak gondolni se arra, hogy "csalódtunk benned!"
2012. jan. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!