Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem engedik el velünk...

Miért nem engedik el velünk sehova az 5 éves gyereküket?

Figyelt kérdés

Teljesen ki vagyok akadva, nem értem az egészet.


A rövid történet: A párommal van egy keresztlányunk. A szülei állandóan panaszkodnak, hogy nincs pénzük, hogy nem tudnak elég időt kettesben eltölteni, stb, mindenre. Már rengetegszer vigyáztunk a kislányra, sosem volt probléma. Felvetettem nemrégiben, hogyha úgyis nekem kéne vigyázni rá, elvinném egy játszóházba, erre az anyja tejlesen ledöbbent, hogy én hogy vinném bárhova is, mert csak vele mehet el a gyerek, nélküle sehova.


Több ilyen eset is volt: Nyáron kaptam színházjegyeket egy gyerekeknek is való darabra, gondoltam elvisszük őt is. Erre ugyanaz: Nélkülük nem megy a Rita sehova. A lakásban kell ülnünk amikor nekik dolguk van. (Amúgy sincs pénzük sehova elvinni, ezért vagyok olyan szemét hogy felajánlom néha hogy elviszem ide-oda, de úgy néznek rám mintha swinger klubba akarnám vinni.)


Szerintetek mi az oka? Hiába kérdezem meg, már nem is merem, mindig meg vannak sértődve. Nincs priuszom, nem ettem még gyereket.


26 L


2011. dec. 29. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy attól félnek, hogy mivel te tudod "pénzes" helyre vinni a kicsit, jobban fog téged szeretni.
2011. dec. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de hogy szeretne jobban?? A kisgyerekek még nem ilyenek.
2011. dec. 29. 15:57
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Begyepesedett szulok. Azt hittem, hogy egy 13 éves lány írja, de a végén láttam hogy nem. En 4-5 évesen simán odaadnám a gyereket pár orára egy felnott nonek.


1 éves kislány anyukája

2011. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Vagy lehet, olyasmitől félti, hogyha átmentek egy zebrán, akkor nem figyelsz rá kellőképp, vagy megüti magát a játszóházban, aztán meg mardosná a lelkiismeret, hogy miért engedte el mással a gyerekét.
2011. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Talán féltik, úgy gondolják a szobában nem lehet semmi baja.
2011. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
én nem mondanám meg h hova viszem a gyereket. majd utolag max.
2011. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Buta az anyuka, nemes egyszerűséggel. Szerintem mivel ő nem tud megfizetni ilyen helyeket a gyerekének, inkább nem is engedi, hogy elmehessen oda, mert ő akkor nincs vele.

Koldusgőgnek hívják ezt.

2011. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
A pénz miatt van. Anyuka úgy gondolja, ha ő nem teheti meg, h elvigye a gyerekét ilyen helyre, más se tegye. Szánalom, és így a lánykának nagyon remek élete lesz, ugyanis a szülő semmit nem fog neki megengedni, ami az ő életéből kimaradt.
2011. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Az, hogy nem mondom meg hogy hova viszem, vagy hol vagyunk, nagyon rossz ötlet. Nem erőltetem rá senkire a segítséget.


Utolsó kettő: tényleg lehet hogy erről van szó, a koldusgőg nagyon találó kifejezés. Remélem ezen egyszer túllépnek, mert nem hiszem hogy jó a picinek egész nap a sötét szobában tv-zni.

2011. dec. 29. 19:11
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Lehet hogy azért van mert 20-on éves gyermektelen nő vagy

és az anyák nem szivesen tudnak gyerekre ácsingozó nőket a sajátjuk közelében.

Nem bántásból ez ilyen lelki görcs riválist lát benned.

2011. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!