Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartanátok-e egy gyereket...

Megtartanátok-e egy gyereket az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 34 éves Nő vagyok. Teherbe estem egy nem túl mély kapcsolatban. (ha kérdeznétek, azért nem szedtem gyógyszert, mert már jó ideje nem volt senkim) Amikor elmondtam neki, azt mondta, hogy pszichopata vagyok, mert nem volt az első gondolatom, hogy elvetessem. (koromból és elvemből kifolyólag sem)Gondolni sem merek arra, hogy egy esetleges abortusz után hogyan tudnék talpra állni.

A helyzetem nem egyszerű. A pasi azonnal lelépett, én nem keresem, nem is akarom tudni merre van, azok után, hogy azonnal követelte az abortuszt, mert saját életét félti, sem a gyermek, sem én nem érdeklem. Munkahelyem ugyan van, de lakáshitelem jelenleg 90.000 Ft, és várhatóan jó ideig nem fog csökkenni. Teljesen egyedül vagyok, a családom messze él, fizikai segítségre tőlük sem számíthatok. Gyakorlatilag a munkát nem hagyhatom abba, legalább részben dolgoznom kellene, de teljesen egyedül egy újszülött gyerekkel hogyan tudok dolgozni? Hogyan lehet leküzdeni a félelmet, hogy egy néhány hetes kisbabát egyedül gondozzak, mert ugye a védőnő nem tud mindig ott lenni.

Emellett azt sem tudom eldönteni mivel ártok jobban, ha nem hagyom megszületni, vagy ha apa nélkül kell felnőnie.

Hangsúlyozom, nem megölni akarom a gyerekem, csak tanácstalan vagyok és inkább félek, hogy hogyan fogom tudni eltartani egyedül.


2011. máj. 1. 15:21
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen körülmények között sehogy nem tudod eltartani,adhatod állami gondozásba vagy örökbe. Kisgyerek mellett a munkahelyed is elfogod veszíteni!
2011. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
52%

nekem sem lenne szívem megölni a gyerekem...de ha látnám, h nincs esély arra, h normális körülmények közt felneveljem, örökbeadnám, v. nevelőszülőkhöz (semmiképpen sem állami gondozásba).

a helyedben megtartanám, esélyt adnék neki az életre, hátha egy okos, értékes ember válna belőle.

2011. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%
Ha bejelentett munkahelyed van és jó a bruttó béred, gondolom,hogy jó, ha a lakáshitelt fizetni tudod, akkor a tgyás-ed nagyon jó lesz, több, mint a fizetésed. Az 5 hónapig jár, utána már beveszik bölcsibe a babádat.
2011. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Ha megszületik a kicsi kapsz majd tgyás-t ami a fizetésed 70%-a ezt 168 napig kapod.

Szerintem ha már elhatároztad hogy megtartod akkor minden bizonnyal menni fog egyedül is a felnevelése..

2011. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
96%

[link]

Én a 4. is megtartottam.

2011. máj. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
51%

Csak gyógyszerrel lehet védekezni? :O

Főleg egy "nem túl mély" kapcsolatban? Gumi nincs???

Életre hívtad, vállald érte a felelősséget. Lehet gondozni egyedül is csecsemőt, sokaknak ment már.

2011. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
90%

1. mivel ártasz jobban, ha apa nélkül nő fel vagy ha elveteted? Ennyire ostoba kérdéshez, egy tini szintjén kell lenni.

2. Munkát nem hagyhatom abba, de nincs fizikai segítségem. Ez önmagában paradoxon, mivel újszülöttel még a bölcsődék sem foglalkoznak.Amíg dolgozol, ha nem akarod, tudod abbahagyni a munkát, fizikai segítség kell a gyere felügyeletéhez. Jó pár évig. és nem olyan nagymama-anyuka, aki hálóingben botorkál elő a hálóból, miután szóltak a két éves kiesett a kilencedikről-hanem komoly fizikai felügyelet


Szerintem menj szabadságra, higgadj le, mert már hülyeségeken gondolkodsz és beszélsz.

Sokan megoldották, sokan neveltek fel egyedül gyereket, bíznod kell saját magadban és menni fog.

Tudod a mondást: Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Mindenre van megoldás. Ha a családod távol is él, eljöhet valaki, aki közel áll hozzád segíteni, az első pár hétben. Biztos vannak barátaid is.

Kapsz THGY-t, ami lehet több mint a mostani fizetésed, utána van bölcsőde, mehetsz vissza dolgozni, vagy van GYED, ami nem túl magas összeg, de lehet elég. Kérhetsz lakásfenntartási támogatást, támogatást a hiteledhez.

A gyerek jó pár évig még nem emészt fel horror összegeket, mire igen, addigra teljes mértékben munkába tudsz állni.

Attól, hogy a családod messze van, még nyújthatnak segítséget. Akár fizikait is, persze nem ismerem a családi hátteredet, de Nicole Kidman szülei Ausztráliából költöztek át Amerikába. Akár a családod is közelebb költözhet, ha úgy adódik.

Számtalan lehetőség van egy probléma megoldására. Ne kifogásokat keress, hanem megoldást.

Vegyél nagy lélegzetet, ha nem akarod az abortuszt, döntsd el, megtartod és fel fogod tudni nevelni, kétségem sincs. Több embernek sikerül, mint nem. Bár a híradások nemigen beszélnek erről, csak a problémás esetekről.


Tudod, Stahl Judit mondta, hasonló cipőben, mint te, egyedül fel lehet e nevelni gyereket, hogy fog boldogulni egy újszülöttel? Azt mondta barátnője, egy rossz anya gondolod felteszi ezt a kérdést, csak egy jó anya. és ebből látszik, te jó anyja lennél ennek a babának.

Különben nem itt lennél és nem kergetnének a kétségeid az örületbe lassan. Menni fog.

2011. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikrek,nem segít senki.Megoldottam én is,neked is menni fog.
2011. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen meg, hiszen nem véletlenül fogant. Nem kereshetsz rosszul, ha a 90ezres hitelt egymagad is ki tudod fizetni+meg is tudsz mellette élni. Itt a kérdés csak annyi, hogy szeretnéd e ezt a kicsit e vagy sem?! Ha igen, akkor küzdj érte, hogy minden könnyebben menjen. Hidd el, ha megszületik lesz aki segítsen, mert aki szeret az azon lesz. Ha pedig mégsem, akkor is meg fogod tudni oldani érte, magatokért!
2011. máj. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. máj. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!