Van jelentősége?

Figyelt kérdés

Külföldről vásároltunk egy autót. Elvileg én használtam volna, de úgy alakult, hogy a férjem használja, nekem most nincs rá szükségem.

Az adásvételi az én nevemre szól. A szüleim adtak kölcsön eurot, amit azóta már rendeztünk velük, de akkor hirtelen így volt jobb, nem kellett pénzt váltani.


Eszembe jutott, hogy tulajdonképpen mindegy, hogy az én nevemre, vagy a férjemére kerül (egyelőre P-s rendszámmal fut). Viszont a férjem ragaszkodik hozzá, hogy az én nevemen legyen.

Nem értem az okát, egyetlen érve, hogy "de hát ez a te autód". Szerintem meg nem, hiszen jogilag úgyis közös vagyon, illetve közös használatra van, ha nekem lesz majd rá szükségem, akkor én használom.


2012. jan. 5. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jelentősége. Nálunk sincs enyém tiéd, pedig még nem is vagyunk házasok. Szép tőle, hogy a nevedre akarja íratni, de gyakorlatilag mindegy. Annyi, hogy az utánjárás ez esetben a tied.
2012. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha az adásvételi a neven kell futnia, (tulajdonos) megváltoztatni csak újabb adásvétellel lehet. Akkor viszont átírási illeték - ami sajnos ma már csillagászati összeg - fizetni kell. Üzembentartói még szóba jöhet de nem tudom van-e értelme.
2012. jan. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg közös. Főleg, hogy a kölcsönt visszaadtátok. Ha úgy történt volna, hogy a szüleid adják neked a pénzt, és abból veszitek, (és a pénzt sem kellett volna visszafizetni, mert ajándék lett volna), akkor csak a tied lenne, hiába a házasság, névre szóló ajándékból vetted magadnak, akkor még váláskor sem lenne hozzá köze a férjednek. De így, hogy kölcsön és vissza is van fizetve, így fele-fele.
2012. jan. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Annyiból ajándék, hogy időközben diplomáztam és a szüleim egy "kupont" adtak borítékban, hogy X összeget nem kell visszatéríteni a kölcsönből, az legyen akkor az ajándék. Ez kb a kocsi árának a fele.

Viszont törötten vettük és több pénzt költöttünk a javításra, mint maga a vételár, ami egyébként eléggé alacsony volt.

2012. jan. 6. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!