Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mennyire segítesz a párodna...

Te mennyire segítesz a párodnak egy döntésben vagy inkább kimaradsz belőle ha valamiben döntenie kell?

Figyelt kérdés
Vagy is ha megkér hogy segítsél neki dönteni akkor mit csinálsz?Elküldöd a francba hogy döntsön egyedül vagy segítesz neki és próbálsz kívül állóként jó tanácsot adni...
2012. jan. 5. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az helyzet függő.

Általában felsorakoztatok érveket pro és kontra.


DE ha olyan kérdésben kéri a segítségemet amire nincs rálátásom ,akkor csak annyit mondok, hogy bárhogy is dönt én támogatom, ha jól ,ha rosszul.

2012. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kedvesem szeret irányítani, így elég kevés helyzetben kéri a segítségemet, én meg elfogadom azt, mivel általában olyat talál ki, ami számomra is fontos.

Ha meg megkér, akkor persze együtt döntünk.

2012. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
mondjuk munka ügyben..tehát mondjuk lenne két munka lehetősége és nem tudná eldönteni melyiket válassza...
2012. jan. 5. 11:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Én általában annyit segítek, hogy "kívülállóként" felsorolom az előnyöket és a hátrányokat, a döntést ezek után meghagyom neki.


Ha én döntök helyette, nem tanulja meg, mi a felelősség, ráadásul én máshogy is láthatom, mint ő.

2012. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Segítek neki, ha tanácstalan. Elmondom a témával kapcsolatos véleményemet. Ha szükséges és látom hogy valamerre hajlik, de meri meghozni a végső döntést, akkor biztatom rá.

Ezeket fordított esetben Tőle is elvárom. Nehéz helyzetekben szeretem hallani, hogy szerinte mi a helyes. Nem biztos hogy úgy döntök, de segít mérlegelni :)

2012. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én csak azt tudom elmondani, h sokszor szeretném h ő döntsön helyettem, olyan piti dolgokban is, mint h melyik szoknyát vegyem fel, amikor a szüleihez megyünk. Sosem dönt helyettem, általában azt mondja h akárhogy döntök tetszeni fogok neki és szeretni fog, ilyen kis dolgokban még esetleg elmondja a véleményét, h ez neki jobban tetszene, de amikor nagyobb horderejű dolgokról van szó, akkor is szívesen rálőcsölném a döntést, de mindig azt mondja h ő nem vállalja be h eldöntse helyettem. Ez nagyon jó, h pártatlan tud maradni. H én mennyire segítek neki? Ő nem ez a típus, kevés dologban kéri h segítsek dönteni, meg tudja, h én akkor is beleszólok ha nem kérdezi :) Ha kettőnket érintő kérdés van, akkor viszont csak közösen döntünk.
2012. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha a házasságunkat, gyerekünket, életünket is nagyban befolyásoló kérdésről van szó, akkor ketten döntünk. Ha róla van szó, de engem is érint, pl. új munkahely, akkor elmondom a véleményemet, de a végső döntés az övé, mert az ő karriere.

Tanácsot csak akkor adok, ha kér, egyébként csak véleményt mondok. Ő is így tesz, ha engem érintő kérdések vannak.

Semmiségekben nem szoktunk kérdezősködni, pl. elmegy zoknit venni, vegyen, vehet-e gatyát is, egyedül döntünk.

2012. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
sokan félre értették szerintem...nem a döntésről van szó,hanem inkább annak megerősítéséről vagy is mint egy külső szemlélő jobban rálát a dolgokra..és esetleg ha két ember úgy gondolja hogy ez vagy az abban jobb vagy rosszabb lenne akkor egyszerűbb a döntés..
2012. jan. 5. 11:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azt válassza amelyik a jobb munka. Itt különböző szempontok vannak, ha felsorolja nekem, akkor döntünk. Pénz, szabad idő, bejárási idő/költség, cafeteria, karrier ilyeneken lehet eldönteni. Amelyik oldalra dől a serpenyő, oda kell menni, mert az a jobb.

Ilyenben biztos kikérné a véleményemet és ebben 100%, hogy segítenék dönteni neki.

2012. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre, a mi kapcsolatunk nem átlagos. mi szinte semmiben nem döntünk egyedül. Végtére is együtt élünk, az ő döntése befolyásolja az én életemet is, az enyém is az övét. Nincs ilyen, hogy te pénzed, én pénzem, nincs ilyen, hogy ez a te dolgod, az az én dolgom. mindent közösen viselünk, örömöt, gondot.
2012. jan. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!