Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mennyire segítesz a párodna...

Te mennyire segítesz a párodnak egy döntésben vagy inkább kimaradsz belőle ha valamiben döntenie kell?

Figyelt kérdés
Vagy is ha megkér hogy segítsél neki dönteni akkor mit csinálsz?Elküldöd a francba hogy döntsön egyedül vagy segítesz neki és próbálsz kívül állóként jó tanácsot adni...
2012. jan. 5. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Minenben kikérjük a másik véleményét,kész kis vitákat nyomunk komolyabb ügyeknél(nem veszekedés,vita,remélem mindenki érti). Ő kevésbé hajlik a tanácsadásra mint én,lévén nem akar nagyon befolyásolni,hiába mondom,hogy nyugodtan tegye,ő higgadtabban tud gondolkodni.
2012. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ha egyetértünk, akkor nincs kérdés.

Ha nem értünk egyet (ha jól sejtem, ez a kérdés lényege), akkor elmondom, hogy szerintem miért nem jó, de itt véget is ért az én szerepem. Kihangsúlyozva, hogy akárhogy is dönt én mellette állok, ha mégis nekem lesz igazam, nem fogom a fejéhez vágni.

2012. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Attól függ miről van szó. Vannak dolgok, amikbe nem merek, és nem is akarok beleszólni (pl családi ügyek), mert egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt meg néha olyan csúnya dolgokat tudnék mondani, hogy biztos bántaná. Így inkább hallgatok.

Viszont ha ilyen általános döntésekről van szó, mint hogy levágassa-e a haját, akkor természetesen elmondom a véleményemet, amire vagy hallgat, vagy nem.

Vannak esetek, amikor kicsit gyakrabban kell mondani neki, hogy mit kéne tenni. Ilyen például a tanulás, aminek még mindig nem járt volna utána, ha nem győzködöm. Pedig tudom, hogy amúgy érdekli a dolog, meg várja is, csak kicsit lusta. Tehát ez teljesen helyzetfüggő. Persze soha nem küldöm el a francba, maximum annyit mondok, hogy erről inkább nem mondok véleményt, vagy hogy nekem ehhez nincs közöm stb.

2012. jan. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Minden fontos kérdést (bármelyikünkre is vonatkozzon) közösen átbeszélünk, összegyűjtjük a pro és kontra érveket, elmondjuk, hogy ki milyen döntés felé hajlik, és miért. Aztán akinek a problémájáról van szó, az ezek alapján hoz egy döntést, azt is megvitatjuk közösen, és ha mindketten elfogadjuk, akkor oké, ha a másiknak még vannak fenntartásai, akkor újra megvitatjuk stb. stb.

Ha persze valamiről NAGYON határozott véleménye van valamelyikőnknek (döntés kapcsán), amit abszolút jónak érez, és a másiknak nem teljesen tetszik, akkor a kételyeket félresöpörjük, és száz százalékosan támogatjuk a másikat.

2012. jan. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!