Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az embereknek...

Szerintetek az embereknek csak 1 igazi barátjuk van?

Figyelt kérdés
Mostanában gondolkodtam azon, hogy az 5 barátnőm közül melyikük igaz barát. Egy? Vagy mind az 5? 3-om barátnőm itt tanul ugyanabban a városban ahol én de sajnos közülük 2 nem nagyon ér rá találkozni :( Elfoglaltak nagyon de ha én nem keresem őket akkor ők nem keresnek engem :S A 3-ik lány az osztálytársam vele minden nap beszélek. A 4-ik lány egyetemen tanul sajnos nem mindig tudunk beszélni hétköznap de keresni szokott és én is őt. Az 5-ik lány külföldön dolgozik én többször keresem őt mint ő engem. Tudom lehet nem jó pl-at hoztam fel de ha baj van mind az 5-re számíthatok. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 5. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem sose volt egy igazi legjobb barátnőm, mindig több volt, és igazából mindegyikkel mindig más dolgokat csináltunk, van akivel vásárolgatunk, van akivel beülünk egy teázóba, van akivel főzőcskézünk, van akivel sportolni járok. Hogy is mondjam, az túlzás, nem kategorizálom őket, de az évek során kialakult, hogy kivel mi a közös a pontom.

Például van egy barátnőm, imádom, gimi óta, és tartjuk a kapcsolatot (24 vagyok), de ő pl rengeteget bulizik. Az egyik legjobb barátnőm, mégis tudja, hogy én nem vagyok ez a nagy partiarc, ezért bulizni ő is másokkal megy.


Szóval nem, szerintem az embernek nem csak egy igaz barátja lehet. És reálisan nézve, ha valaki mégis egyetlen igaz barátban hisz, azok se tartanak ki örökké. Általános, gimi, egyetem, munkahely. Ahogy változik az életünk, úgy előbb-utóbb a baráti körünk is, főleg ha más városba, országba kerülünk.

Szerencsére vannak kivételek. :)

2012. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nicns olyan, hogy igaz barát. Barátok jönnek-mennek, egyszer úgyis tesznek ellened valamit, vagy te szúrsz ki velük, így vagy úgy, de egyszer úgyis véget ér a nagy barátság..
2012. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%

Utolsónál a pont,igaza van.Tapasztalat.Egy idő után becsapnak,hátbaszúrnak.(nincs 1 barátnőm se)

24/L

2012. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, kit tekintünk igaz barátnak. Számomra az az igaz barát, aki elfogad és feltétel nélkül szeret, és akit én is elfogadok és feltétel nélkül szeretek. Ilyen pedig lehet több is.

Ennél talán még igazabb az a barát, akivel hasonlóak a céljaink, a nézeteink, és akivel ha beszélgetek, fejlődöm általa. Ilyen már sokkal kevesebb van. Mert elfogadni bárkit lehet, de közösen gondolkozni már csak kevesekkel. Én szerencsésnek érzem magam, mert ilyen barátom is van. De sajnos látom, hogy sokaknak nincs.

Sőt sokaknak egyáltalán nincsenek barátaik. A barátsághoz megelőlegzett bizalom, empátia és önzetlenség kell, és sajnos ez az emberek többségéből hiányzik. Ők azok, akik azt hiszik, hogy nem is létezik barátság, mert mindenki csak érdekből van velük.

2012. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam az volt, hogy minden szép és jó volt addig amíg el nem kezdtem komolyabban (komoly, hosszú kapcsolat reményében) lányok után kajtatni. Meg is leltem a jelenlegi barátnőmet. Már lassan 1 éve tart a kapcsolat. Ezt, a "legjobb barátom" hadüzenetnek vette és minden kapcsolatot megszakított velem, pedig általános iskola 3. osztályától kezdve egészen 23-24 éves koromig szinte naponta találkoztunk, hülyültünk. Ennyit a barátságról.
2012. jan. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Vree ***** válasza:

Minden barátod igaz barát. Az az igazság, hogy kb. 5 év alatt az átlagos ember annyira megváltozik (és egy tizenéves vagy fiatalabb meg 1-2 év alatt is) hogy már nem az az ember aki volt, és ez mindkettőtökre igaz. Úgy látom sokan félreértették ezt és úgy vették mintha valamit a korábbi barátjuk elkövetett volna ellenük, pedig ez csak a természet rendje. Pontosan ez a felismerés az ami a házassághoz és a gyerekvállaláshoz is kell később, mert ugyanazt az embert egy évtizeden túl vagy egy gyereket akár egy pár éven túl elviselni, ahhoz türelem kell. :)


De szerintem a kérdezőt nem ez érdekelte. Én azt gondolom hogy ha valóban igaz hogy mind az ötükre számíthatsz ha baj van akkor mindannyiuk igaz barátod, még ha nem is vagytok mindennap együtt. Aki keresi a társaságodat, arra persze a legérdemesebb több időd szánni.

2012. jan. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem az igaz barát, akivel a legtöbb közös témád van, ő is érdeklődik felőled, te is néha, és megosztassz vele bármit. Még ha nem is találkoztok mindenap, nekem vna egy 5 éves legjobb barátom, de mióta nekem is meg neki is van barátnője nem beszélünk olyan sűrűn, de néha összeülünk, és beszélgetünk meg gondolunk egymásra, bármikor számíthatunk bármikor egymásra.
2012. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!