Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy hozhatnám rendbe a...

Hogy hozhatnám rendbe a családi kapcsolataimat?

Figyelt kérdés

Nem jó a viszonyom a szüleimmel. Nem tudok velük őszintén beszélni. Ez ugye nem csak rajtam múlik, mert megvan az oka, miért nem merek, tehát 50-50%-nak gondolom. Apámmal sosem volt jó a kapcsolatom, igazából sose beszélgettünk, amit mondott, az is csak lehúzás volt, nem volt valami építő. Anyummal "jó" a kapcsolatom, de vele sem tudok őszintén beszélni, mert ő meg kapásból utasít el minden olyan véleményt, ami nem egyezik az övével. Persze ő azt mondja nyitott, de nagyon könnyen felmérgesedik. Apám is. Persze ennek ugye semmi értelme, a dühöngésnek (sosem vertek), de nem oldanak meg vele semmit. És most beszéljünk rólam. Hát, én meg kudarcot kudarcra halmozok, nem állom meg a helyem az iskolában (egyetemről kiiratkoztam), céltalan vagyok, és az egészre még rátesz egy lapáttal, hogy nem tudok őszinte lenni, nem tudok saját magam lenni itthon. Vannak rólam beállított sztereotípiák, hogy én "ilyen" vagyok, már nagyon régóta, és mindenki elkönyvelt így. Ha most hirtelen őszinte lennék, és elmondanék mindent, azzal pár napos ordítozást és feszültséget, amiből van elég így is. Igazából nem tudom mit tehetnék, úgy terveztem elmegyek dolgozni, és csak később beszélek velük ezekről a dolgokról. A másik dolog a pénz. Elég központi téma nálunk, és így eléggé bennem van, hogy én "élősködtem" rajtuk, de ezt azért érzem, mert kudarcot vallottam az iskolában. Ahhoz, hogy elmenjek dolgozni, eleinte kéne az ő pénzükből is egy kevés, ami van a számlámon, de később vissza tudnám nekik adni, de ezt akkor is gerinctelenségnek érzem.


Huszas évei elején járó fiatal


2012. jan. 5. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Mármint magad érzed gerinctelennek, hogy kéred a pénzüket ?

És miért kell pénz ahhoz, hogy dolgozni menj ?


Figyelj a szülőknek is vannak reakciói. MIndenki más, ismerned kell már őket, hogy mi a helyzet. Lehet, elsőre meglepi a dolog, és nem örül, amit te is tudsz, hogy hogy örülhetne már, hogy jópofizzon, vagy akár legyen semleges egy ilyenhez, hogy kiiratkozol a suliból ?

Tudod aggódnak, kilátástalannak látják a helyzeted, és tudják, hogy milyen az életben megélni. Ez nekik is nehéz, hogy ilyen vagy nem csak neked. MÉg hibáztathatják is esetleg magukat.

Úgy hozd rendbe, hogy beszélgetsz legalább anyukáddal, úgy, hogy megpróbálsz nem belemenni semmi komoly témába. Ha pedig abba vágtok, akkor tudd, hogy nem az ellenséged ő, de ember aki reagál ami neked nem biztos, hogy tetszik. De nem rosszakarásból teszi.

Segíts neki, vegyél neki kedvenc sütijét, (bár a költés nem a legjobb, mert hát nem keresel még, hanem az övét költöd)

Próbálkozz, legyél őszinte !

2012. jan. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legelső teendőd az, hogy találj magadnak valamilyen munkát. Bármit, de próbáld meg eltartani magadat. Nem kell mindenkinek egyetemre járni, ami nem megy, kár erőltetni. Attól még bebizonyíthatod,hogy életképes vagy. Akkor majd ők is egyenrangúnak tekintenek.
2012. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!