Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elrontottam, hogyan...

Nagyon elrontottam, hogyan hozhatnám helyre?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élek 2 éve. Elég viharos, de mindig megoldottuk a dolgokat. Azonban mostanában mivel kismama vagyok sokkal érzékenyebben, másként vettem fel a dolgokat, megelégeltem, hogy későn jár haza és mindig máshol, mással van. Összeszedtem a cuccait és mondtam neki, hogy vigye el. De igazából csak azt akartam, hogy hallja meg,hogy nekem mi esik rosszul. De annyira elrontottam, hogy el is vitte. Na azóta eléggé a padlón vagyok a saját hibámból. A héten akartunk összeköltözni, de megmondta, hogy ő odaköltözik egyedül.

Mondtam neki a végén, hogy nem akarom, hogy elmenjen és hogy ez mire volt jó, de azt mondta megunta, hogy mindig cseszegtetem szerinte ok nélkül.

Ezt hogyan hozhatnám helyre?

30 hetes kismama


2010. jún. 28. 06:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Hát kérem, túl tetszett lőni a célon. Az a baj, hogy sokan drámáznak, jelenetet rendeznek és ettől várják a megoldást. Holott a normális, kölcsönös elfogadáson és tiszteleten alapuló kommunikáció az egyetlen út, ami a megoldáshoz vezet.

Én így most ebben a helyzetben azt csinálnám, hogy őszintén leírnám egy emailben, hogy sajnálod, hogy túlreagáltad a dolgokat, te továbbra is szeretnéd ezt a kapcsolatot, a túlérzékeny dramatizálást pedig tudja be a jelenlegi állapotodnak. Ha ő is szeret és van benne emberség, akkor az őszinte és korrekt közeledésedet, pont most, hogy terhes is vagy, nem hiszem, hogy elutasítja.

Ha meg igen, akkor mindketten jobban jártatok, hogy még most, az összeköltözés előtt derült ki az össze nem illőség. Bár sajnálatos lenne, mert gondolom, hogy a gyerek tőle van és szeretnél/szeretnétek családot alapítani.


Az írásbeliséget azért ajánlom, mert így összeszedetten le tudsz mindent írni, neki van ideje akár többször is elolvasni. Az élőszavas (telefon) azért nem jó, mert spontán indulatok veszélyeztetik a valódi mondanivalót pro és kontra. Ha az írásod eljut hozzá, arra remélhetőleg reagál és remélem a legjobbakat nektek, hogy kijöttök ebből a gödörből. (És többet ne dramatizálj! :P)

2010. jún. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Tuajdonképpen a barátodnak teljesen igaza van, ha azt mondod, hogy menjen el akkor miétr csodálkozol, ha komolyan vesz.

Sok nö azt hiszi, hogy annyira különleges valaki, hogy a férfi mindent eltür töle, csakhogy vele lehessen. PEdiga legtöbb férfi nem zsereti, ha játszanak vele, az ilyen zsarolást meg, hogy ha nem tetszik mehet, nem igazán viseli el.

Azt megint nem értem, hogy ha sosincs otthon, hanem másokkal, akkor minek lettél terhes töle?


Ebben az esetben 100%-ig a barátodnak van igaza, ha állandóan piszkálgatod, akkor érthetö, hogy nem akarja tovább elviselni. Az meg egyáltalán nem mentség, hogy terhes vagy - nekem négy gyerekem van, de egy terhesség alatt sem jutott volna eszembe emiatt különleges bánásmódot kérni, és a másikat arra kénysezriteni, hogy az állandó hisztizésemmel idegesitsem. Tanuld meg magadat fegyelmezni, akkor máskor nem lesz ilyen, meg szokj le a zsarolásról. CSak azt a szegény férfit sajnálom!

2010. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem meg más baj is van.

Mit jelent az, hogy mindig mással van, és máshol? Miért jár későn haza?

Ha dolgozik, egyet értek előttem szólókkal. De ha kocsmázik, haverozik, netán csajozik, akkor épp ideje volt kirakni a szűrét. Illetve, ahogy elnézem, még késő is.

Ha változtatás helyett ő pedig első szóra elmegy, hát ez is felér egy fontos információval.

De gondolkodj azon is, nem az lehet a háttérben, hogy megijedt a rá váró feladatoktól: gyereknevelés?

2010. jún. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Nem értem a mai fiastalasszonyokat! Miért kellene őket a terhesség és a szoptatás alatt körülugrálni a férfiaknak?

A terhesség természetes állapot egy nő életében. A hormonális változások is természetes dolgok. Ez nem ok sem a hisztire,sem a depresszióra. Én 3 gyereket szültem. Az elsőnél 3 hónapig állandóan hánytam,de a munkámat azért mindig elvégeztem,otthon és a munkahelyemen is. Soha nem juott eszembe hisztizni, vagy bárkitől is különleges bánásmódot elvárni. A mai fiatalasszonyok nagyon ráérnek sajátmagukkal foglalkozni , és ezt a férjek többsége - jogosan- nem szívesen tolerálja.

A kérdésedre: ha eddig is mindig mással volt,akkor felelőtlenség volt babát vállalni! Egy gyerek nem játék,hanem felelősség. Legalábbis annak kellene lennie.

Fogadd meg az előzőekben írt tanácsot és próbáld meg a kapcsolatot rendbehozni. Ezután pedig ne hisztizz,és ne fogd rá a hormonális változásokra. Arra gondolj,hogy a piciért mindketten felelősséggel tartoztok. Nem te vagy most már fontos,hanem a baba.

2010. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Lehet a baba még korai volt....

Hány évesek vagytok??

2010. jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazatok van teljes mértékben.

Az a baj, hogy én százszor elmondtam neki, hogy mi a az ami nem jó és kicsit figyeljen jobban oda. A munkájából kifolyólag nem kellene mindig máshol lennie, de mégsem jön csak késő este haza. Állítólag addig meg intézi a dolgait, amiket szerinte én úgysem értek meg.

Ne értsetek félre, nem hiszem azt, hogy a terhesség feljogosít bármire is, csak eddig is elég hangulatember voltam, mióta kismama vagyok meg méginkább másként fogok fel mindent és mindig jár az agyam.

Ő 28 én 21.

2010. jún. 28. 08:41
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Kedves előttem válaszolók! Különleges bánásmód, ha a kérdező szeretné, ha a párja nem tünedezne el? Igenis most szeretné látni, h mellette lesz-e a párja, vagy későbbiekben is egyedül lesz folyton, akkor már a karján egy gyerekkel. Én ugyanebben a cipőben voltam, és visszajött. Remélem neked is megjavul a helyzet. Ha van egy kis esze biztos.
2010. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem a kérdezö párja azért tünedezik el, mert a kérdezö állandóan piszkálgatja, hisztizik neki, MERT TERHES, és a férfi szeretne néha kis nyugalmat is munka után.

A másik meg, hogy ha összepakolja a cuccait a férfinek, azzal, hogy mehet, akkor miért csodálkozik, ha szó szerint veszi az illetö? Ez nagyon hülye játék, és elég sokszor igy sül el.

2010. jún. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy te kb közölted vele hogy ez meg az rossz és így meg így kell csinálni. Mint egy parancsot. Csakhogy ő nem te vagy, neki más a gondolkodásmódja. Az ő véleményét nem kérted ki. Szerintem eddig is sokat volt távol csak eddig eltűrted vagy nem vetted észre. Nem tudom mire mentség az hogy eddig is hangulatember voltál. A szőr feláll a hátamon az ilyen hisztis nőktől.
2010. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is.

Kedves utolsó!

Félreértettél, semmilyen parancsot nem adtam neki. Én többször megkérdeztem, miért viselkedik így. Többször szóltam, hogy legyünk egy kicsit többet együtt és ne járjon olyan késő haza. Semmi nem változott, erre jöttek a piszkálgatások, majd arra az összepakolás.

2010. jún. 28. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!