Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljek egy ilyen...

Hogyan kezeljek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

Na szóval 19 éves fiú vagyok, még a szüleimmel élek, de félek, hogy már nem sokáig, mert vagy én költözöm el, vagy lassan ők fognak kidobni. Jelenleg 2 sulit végzek párhuzamosan, szóval nem csak úgy a nyakukon lógok, és eszem a kenyerüket feleslegesen. Már szeretnék dolgozni, és inkább hagyni az egyik sulit, de nem engedik, mondván inkább tanuljak. Az apám eléggé stresszes életet él, egyszerűen nem lehet neki megfelelni, folyton ideges, már-már inkább hozzá se szólok, mert nem egy beszédes ember, és csak ideges ha kérdezek, vagy mondok neki valamit. 19 év alatt sokszor féltem is tőle, de sokszor még most se vesz emberszámba, pl belém rúgott a multkor is amikor megpróbáltam helyrehozni amit ő elrontott, az idegeskedése és türelmetlensége miatt. Sorolhatnám még egy jó darabig, de a lényeg az, hogy elhidegült közöttünk ez a családi kötelék, de ennek elenére én tisztelem mint az apámat, elvégre az ő kenyerét eszem. Mostanában viszont mindenért én vagyok a hibás. Van egy nővérem is aki 2 évet b@szott el az egyetemen mert nem csinált semmit, most hazaköltözött, és eszeveszetten keres melót, és az ő helyzete miatt is én szívok. Most főleg az lett a bajuk, hogy végre valahára lett egy olyan barátom, aki néha fel is hív, és én minden nap átmegyek hozzá, mivel itt lakik a szomszédban, de nekik ez is baj, de a nővérem az meg napokig képes a barátaival lenni, és neki nem szólnak miatta, csak engem csesznek le, ha át merek menni a szomszédba. Végsősoron ami arra ösztönzött, hogy kiírjam ezt a kérdést, az ma történt:

Korán reggel keltem, irány az egyik suli. Hazajövök, és délután irány a másik, most értem haza onnan nemrég. De mikor hazajöttem senki sem volt itthon, pedig jellemzően itthon szoktak lenni. Gondoltam biztos megvan az okuk, hogy nincsenek itt, úgyhogy felhívtam a barátomat, és mondta, hogy menjek át. Át is mentem, elkezdtünk kajálni meg beszélgetni, és jött volna át még egy haverunk, erre látom, hogy anyu küldött egy visszahívóst. Elkértem a barátom telefonját, hogy fel tudjam hívni, erre rögtön letámad mikor felveszi, hogy hol a francba vagyok. Mondom neki, hogy a szomszédban, erre mondta, hogy azonnal menjek haza, mert nem igaz, hogy nem tudok otthon lenni, mert most jöttek haza az orvostól, mert apa rosszul lett. Egyből rohantam haza, és már támadott is anyu, hogy én tehetek mindenről, hogy köztünk mindig ellentétek vannak, meg hogy állandóan a szomszédban vagyok, és, hogy én okoztam ezt az egészet ami apával történt. Én meg megkérdeztem, hogy miért volt baj az, hogy átmentem a szomszédba, erre a képembe vágja, hogy költözzek el itthonról. Persze a nővérem megint nincs sehol. Most miért volt jó neki, hogy mindent a képembe vágott, amit nem kellett volna még azt is? Legszívesebben kibőgném magam mint egy kislány, de valahogy az sem megy. De inkább öngyilkos leszek mint hajléktalan


2012. jan. 5. 23:29
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy elég hosszú lett, de aki elolvassa és tudna adni egy-két tanácsot, esetleg valahogy visszaadja az életkedvemet, azt előre is köszönöm.
2012. jan. 5. 23:31
 2/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodj le, és próbáld meg megértetni a szüleiddel hogy már felnőtt vagy és több szabadságra vágysz. Amúgy ez mindennapos sok családnál, hogy a gyerekeket eléggé korlátozni akarják, d e a burok nem megoldás semmire. Meg kell érteni a szülőknek, hogy egy bizonyos kor után már a gyerek szeretne egy kis önállóságot, bulizni, haverokkal lógni, kiélvezni a fiatalságot.

A másik meg az hogy a szülök stressze általában a gyerekeken csattan, ami itt is látszik, de ezt mindenkinek magában kell lerendezni, nem a másikat megőrjíteni.

Neked az a tanácsom hogy ülj le és beszélj a szüleiddel a helyzetről, nem hiszem hogy a költözés a legjobb módszer erre, bár szüleidet sem értem, hogy hogy mondhatják a gyerekünknek hogy költözzön el!

2012. jan. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy költözzek el anyu mondta most este, azt elfelejtettem írni, hogy apu lent fekszik benyugtatózva, mert állítólag ahoz kellett folyamodnia a dokinak szóval miatta is aggódok, elhiszem, hogy ő is de azért nem kellett volna az én szememre hánynia mindent. Ezek után meg aludja egy jót egy hosszú nap után...
2012. jan. 5. 23:45
 4/24 A kérdező kommentje:
k*
2012. jan. 5. 23:46
 5/24 anonim ***** válasza:
Kialszod magad, és holnap tiszta fejjel üljetek le beszélgetni!
2012. jan. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
a problema forrasa nyilvan nem ujkeletu, gondolom azert te sem vagy artatlan baranyka :) de sajnos rajtad csattan az ostor :S ha eretten akarod kezelni a helyzetet, akkor leulsz a szuleiddel es megkerdezed toluk, hogy szerintuk mit csinalsz rosszul? 19 evesen meg epp hogy a tanulas az elso, lehet nehezen viselik az ezzel jaro gondokat... (nagyobb kiadasok, lehet Apud is ezert stresszel ennyit) ongyilkos ne legyel, sokkal okosabb vagy te annal.
2012. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsok, ígérem holnap megpróbálok beszélni velük.
2012. jan. 5. 23:52
 8/24 A kérdező kommentje:
Természetesen én se vagyok ma született bárány, mint ahogy senki se. Viszont mindig segítek itthon bármiben, fátvágni vagy mittudomén, de apu mindig ilyen volt, most meg ahogy írtad, a kiadások miatt lett valószínűleg még ilyenebb, vagy esetleg valami állhat a háttérben amiről nem tudok. Viszont ma meg az volt, hogy a nővéremnek kellett volna mennie egy állásinterjúra, és elvileg apu vitte volna be kocsival, és mikor két suli között itthon voltam, akkor kérdeztem, hogy mikor indulnak, erre apa mondta egész normálisan, hogy nem mennek. Megkérdeztem, hogy miért. Nem felelt.(ez egyébként szokása) Megkérdeztem még egyszer, erre idegesen felszól, hogy Kuss legyen! Ilyenkor inkább nem szólok hozzá többet, mert csak tovább hergelem.
2012. jan. 5. 23:59
 9/24 anonim ***** válasza:

hát, keress egy csajt és költözz hozzá... :$

na jó ez csak vicc volt. :D

aludj el és holnap mindhárom családtagoddal beszélgessetek el erről kiabálás és leszidás n é l k ü l! (ezt velük is közöld, hogy senki ne tegye és akkor hidd el jobb lesz)

2012. jan. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Egyik suli helyett munka, és közös olcsó albérlet.
2012. jan. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!