Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolítja az apasági...

Moncsibri kérdése:

Mennyire bonyolítja az apasági nyilatkozat tételt, hogy a párom szlovákia magyar? Milyen plussz iratokra van szükségünk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a területileg illetékes gyámhivatalt, ott mindent pontosan elmondanak.
2012. jan. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neki is személyi kell, meg lakímkártya, ha jól tudom. Meg asszem azt is elá kell írnotok, hogy a gyerek kettős állampolgár lesz, de ebbe nem vagyok biztos.
2012. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Itt interneten már olyan képtelenségeket is olvastam, hogy ha nem magyar állampolgár az apa, először az anya nevére kerül a baba, és utólag módosíthatják. Hétfőn hívom a hivatalt! :)
2012. jan. 7. 13:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fordított a helyzet.Én vagyok szlovákiai magyar és az apa magyar állampolgár.Magyarországon lakunk majd, de nem tudom melyik államban kéne elintézni az apasági nyilatkozatot.
2012. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem amilyen állampolgár lesz a pici, vagy te amilyen állampolgár vagy. Mi már közben elintéztünk mindent Magyarországon. Elég bonyolult procedúra lesz. Automatikusan nem is kapja meg az apa nevét, hanem pár napon, de legfeljebb 30 napon belül. Addig nálunk lehet választani olyant, hogy ne kapjuk kézbe a születési anyakönyvi kivonatot, mert utána bonyolultabb intézkedni. Szinte hihetetlen, hogy a mai világban ilyen előfordulhat.
2012. febr. 2. 21:14
 6/6 anonim ***** válasza:
nesze neked EU, ennyit ér :/
2012. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!