Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az miért baj, ha úgy csinálom...

Az miért baj, ha úgy csinálom a dolgokat akogy én szeretem, és nem úgy ahogy más megszokta? Azért, mert fiatal vagyok temessem el magamat?

Figyelt kérdés

Én megértem, hogy az idősebb generáció tényleg tapasztaltabb és tud jó tanácsot adni.

Én rendszerint, ha nekem is megfelel megfogadom a tanácsot, és azutzán be is tartom, mert jó.

De néha olyan kellemetlen, hogy nemcsak az idősebb családtagok, hanem más idősebb emberek is kioktatnak, csak azért, mert fiatalabb vagyok. És nem képesek belátni utólag, hogy nekem van igazam.

Tudom, hogy én vagyok a fiatalabb és nekem kell alkalmazkodjak, de azért már hadd ne vegyenek hülyére, mert ők idősebbek.


Mit tegyek, hogy kivédjem az ilyen okos tanácsokat?


2012. jan. 7. 14:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért tűnik butaságnak az előző válaszoló által idézőjelbe tett mondat amit idézet valakitől, mert ha mindig úgy teszünk, ahogy más tanácsolja, azzal magunk alatt vágjuk a fát, ugyanis elhitetjük a tanácsoló-észosztóval, hogy rászorulunk a tanácsaira, ezért egyre jobban mindig beleszól majd a dolgainkba....gyereknevelés tipikus...ha az ember állandóan megfogad minden, mondván "nem kerül semmibe, sőt még profitálok is belőle", akkor a tanácsoló-észosztó ember majd egyre jobban azt hiszi, neki ez joga, hogy ossza az észt, mert rászorulunk.



Magyarán: nemkívánatos észosztó alá lovat adni a legnagyobb butaság amit tehetünk...

2012. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyibe telik úgy csinálni, ahogy ők akarják? "


EZt nem mindig együttműködő valakinek tartják az emberek.....ha úgy ugrálsz ahogy más fütyül, azt csinálod, amit mondanak, az sajnos nem "együttműködő valaki" mifelénk, hanem azt úgy hívják: "balek". Vagy "magatehetetlen". Esetleg "határozatlan".

2012. márc. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A két kérdés nem függ össze.


Eleve feltételezed, hogy baj az, hogy te másként csinálsz valamit, mint aki megszokta - azaz töröd a begyöpösödött szokásokat, és új dolgokat próbálsz ki, valamint magadat is. A fiatalság ereje éppen ebben van: másként csinálni más korban dolgokat, alkalmazkodni a megváltozott világhoz. Nem csinálsz pontosan mindnet úgyanúgy, mint egy korábbi korban élő ember, mert a világ is változik és te magad sem vagy egyenlő másvalakivel. Te te vagy.


Aki ezt bajnak határozza meg, az valójában kontrollálni akar téged, azt akarja, hogy csakis úgy élj, ahogyan ő, úgy gondokodj, úgy érezz. Az ilyen ember nem csak kontrolláló (ezért agresszor), hanem önmagában bizonytalan is: csak akkor jó ahogyan ő él, HA más is éppen úgy él.


Nem kell mindenáron és mindig harcolni, de bizony kardinális dolgokban ki kell állni magadért, mindig és mindenkor, még idejekorán, különben beledöngölnek a földbe és szétverik az aakartodat, az énedet.


Az idősebb generáció nem biztos, hogy tapasztaltabb, mint te - sok közülük éppenúgy él, mint a szülei, és hiába múlott el felette X év, ebből semmiféle egyéni tapasztalatot nem vont le. Csak öregebb lett, bölcsebb nem.


Tisztelni azt kell, aki a tisztetet KIVÍVJA ÉS MEGÉRDEMLI. Alapból tiszteled a másik embert, de ha ő ezt eljátssza, akkor nem kell tisztelni csak azért, mert a szülőd vagy azért, mert a tanárod vagy a nagyapád.


Tévedsz: nem kell neked alkalmazkodnod! Főként nem mindenáron! Az alkalmazkodást BÁRKITŐL elvárhatod - hacsak össze nem futsz egy zsenivel vagy egy zseniális emberrel, aki úgyis megy a maga feje után. :)

Neki utat kell adni. Mindneki más pedig éppen úgy köteles alkalmazkodni a másik emberhez, mint ahogyan te hozzájuk!


A másik kérdésedre a válasz: miért temetnéd el magad, csak mert fiatal vagy? Menj a magad feje után, használd a fejedet, az erődet, tapasztald meg a te a tüskéket az úton, tanulj a magad példájából és hibáidból. Úgyis mindig az ér a legtöbbet.


A valóban okos tanácsokat hallgasd meg és gondolkodj el rajtuk - azok segíthetnek neked. Onnan tudod megkülönböztetni a valódi okos és tanácsokat az okoskodó és kioktató, kontorolláló szövegektől, hogy az okos tanács mindog tanács marad, nem pedig kényszer.


Aki tanácsot ad neked, az mindig megadja a lehetőséget arra, hogy gondolkodj, mérlegelj és utána a magad feje szerint dönts. Aki pedig kioktat, az nem tűr ellentmondást, sem pedig másik utat, mint amit "tanácsként" előír számodra.

Magyarul: parancsol - csak ezt ő tanácsnak nevezi, pedig köszönőviszonyban sincs azzal.

2012. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Áh, nem nagyon tudod kivédeni. Nekem az vált be, hogy egyre inkább kerülöm az ilyen okoskodó embereket. Mióta külön élek (kollégium, albérlet) azóta nem annyira szólnak bele mások. Persze nem mindenki ilyen szerencsés, van aki már 30 éve házas, 2 gyerekkel, saját lakással, mégis belepofáznak a szülei az életébe. Erre fel kell készülni. Mielőbb ki kell alakítani egy teljesen zárt, védett, saját életet (privát szférát), tehát hogy senki se törhessen rád, pl ha van lakásod, szülőnek, anyósnak ne legyen kulcsa hozzá, néha kapcsold ki a telefont, meg ilyen apróságok.


Nem fogják belátni, hogy neked van igazad. Soha nem fogják belátni, mert makacsak és te rajtuk nem tudsz, ők pedig nem akarnak magukon változtatni. Szerencsére az emberek itt is 2 csoportra oszthatók: azok, akik szinte csak szekálni tudnak, és azok, akik sosem teszik. Azok az emberek, akiket most, az elmúlt években ismertem meg és fogadtam barátaimmá, sosem szólnak bele a dolgaimba, tanácsot csak akkor adnak, ha kérem, és akkor sem erőltetik, inkább csak tapasztalatokat mesélnek. Csak azt tudom mondani, hogy ha keresed, te is meg fogod találni azokat, akik rendesen fognak viselkedni veled, mert biztosak benne, hogy okos vagy és talpraesett.

2012. máj. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!