Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a helyzetet?...

Hogy kezeljem a helyzetet? Nagyon kellemetlen nekem.

Figyelt kérdés

Ez a második évem gimiben, 3 másik lánnyal barátkoztam össze (egy kivételével már általánosban is osztálytársak voltunk de az új környezet hozott minket jobban össze), tehát négyen vagyunk barátnők. Az a szokás alakult ki, hogy akinek szülinapja van, annak a másik 3 közösen vesz ajándékot.


Na most nekem november végén van a szülinapom, az első évben nem kaptam semmit, mert akkor még ugye év eleje volt és nem voltunk annyira jóban hogy ajándékozzunk, mondjuk úgy "ismerkedtünk".


Mindenkinek vettünk ajándékot, most novemberben pedig az én "időm jött el". De nem kaptam semmit. Nem felejtették el a szülinapomat mert facebookon írtak a falamra...


De ajándékot nem kaptam. Nem aggódtam mert nekünk is volt olyan hogy az egyik lánynak nem tudtunk időben ajándékot venni mert mindenkinek volt valami dolga, így pár nappal később köszöntöttük fel.


De eltelt egy hónap, jött a téli szünet, gondoltam hátha elfoglaltak voltak suli időben és nem tudtak elmenni vásárolni, így vártam, hátha betoppannak. De nem.


Majdnem 2 hónap eltelt és semmi ajándék, és ami a legkínosabb nekem hogy az egyik lánynak pár nap múlva szülinapja lesz és már előre félek hogy a többiek felhozzák hogy vegyünk neki valamit.


Akkor mit csináljak? Tegyek úgy mintha nem lenne semmi, és szálljak be a költségekbe? Vagy hozzam fel, hogy én se kaptam semmit? Nem akarom hogy eltávolodjunk mert nem vagyok barátkozós és rajtuk kívül senkivel sem vagyok jóban az osztályban :S


Leszögezném hogy nem az ajándékon van a hangsúly. Hanem a gesztuson, remélem értitek. Arról nem is beszélve hogy én mind a négyük ajándékába beszálltam anyagilag, és ők cserébe semmit nem adtak nekem. :(


2012. jan. 8. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

teljesen megértelek mert velem is volt már ilyesmi csak nem ajándékkal

szerintem csak célozgass arra hogy nem kaptál semmit ha semmi reakció akkor sztem udvariasan kérdezd meg hogy akkor most mi van

és sztem szállj be a költségekbe a barátnőd szülinapi ajándékába

2012. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Egyszer én is jártam úgy, hogy hívtam egy osztálytársamat szülinapomra, nem jött el, még annyit sem mondott (vagy írt facebookon), hogy kutyagumi. 2 hónappal később eljött a szülinapja. Előre leszögeztem a többieknek, hogy ha ennyire akarják elmegyek a buliba, de nem szeretnék beszállni a költségekbe, elvégre a csaj mondta 2 hónappal korábban, hogy "mi nem vagyunk olyan jó barátnők, hogy szülinapozzunk". Mi történt? Aki leszervezte az egész szülinapi bulit, meg megvette az ajándékot odajött hozzám, hogy ő most 7000 ft mínuszban van, mert egy csomóan nem adtak bele az ajándékba, amit közösen vettek és szeretné ,ha én is beleadnék, ha már ott voltam a bulin. Néztem egyet, hogy ez milyen műsor már. Kénytelen voltam beleadni, de teljes mértékben fel voltam háborodva.


Beszélj velük, hogy ezt te nem érzed igazságosnak. Nem vagy te máltai szeretetszolgálat, hogy csak úgy szórd a pénzt jobbra balra. Mondd meg nekik, hogy te ebbe most nem szeretnél bele adni, mert te sem kaptál semmit és valamit valamiért elv van. Ez nem bunkóság, nem kell emiatt kiakadni, de aki volt már ilyen helyzetben az pontosan tudja, hogy milyen rosszul esik az embernek, ha róla úgymond megfeledkeznek.

2012. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Én pont ellentétes véleményen vagyok az első hozzászólóval.

Igazából azt lehet levegőnek nézni, aki hagyja.

Nem is értem milyen emberek a te barátaid, akiknek nem tűnik fel ez az alapvető... hát nevezzük udvariatlanságnak.

Kedvesen és udvariasan vesd fel a témát, de szerintem csak akkor ha a következő ajándékba való anyagi beleszállásra kérnek. Nyilván meg akarod tartani őket, mint barátokat, ezért nagyon fontos a hangnem meg, hogy ideg nélkül beszélj róla. Mondd el, hogy neked ez rosszul esett. És ne szállj be a szóban forgó ajándékba

Két lehetőség van, vagy megértik és akkor minden oké.

Vagy lazulnak a kapcsolataid velük (személyes véleményem szerint nem kár az olyan barátokért, akik ennyire figyelmetlenek velünk)

2012. jan. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez kellemetlen.

Én is átéltem hasonlót. Én úgy csináltam mintha mi sem történt volna, mivel tudom magamról, hogy én is feledékeny vagyok... stb. Meg én amúgy se szeretem nagyon, ha felköszöntenek. Szóval én azt tanácsolom, hogy felejtsd el. Kár felhozni, csak kínos pillanatot szülne, ha pedig azután vennének neked valamit miután felhoztad az meg már olyan kényszeres... úgysem esne jól. Ez már sajna így alakult. Jövőre esetleg előre hívd fel a figyelmüket, hogy jön a szülinapod és poénkodj, hogy de jó lenne egy jó kocsi... vagy hasonló.


Egyébként szerintem az ünnepek miatt felejtettek el téged felköszönteni, gondolom mindenki a család ajándékára gyüjtögetett.

2012. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy ezen csak úgy át kéne lépni, ha értelmesek vagytok, akkor ezt meg lehet beszélni normálisan, elvégre erről szól a barátság. Gyakorlatban meg úgy érzem, te vagy négyőtők közül a "leggyengébb láncszem", már bocs de ha mindhármuknak adsz az ajándékába te pedig semmit nem kapsz (az úgy nem nagy eresztés, hogy 3 szót odapötyög nap közben a faladra...), én elgondolkodnék, hogy hányadán állunk.
2012. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

facebookon köszöntötték, így nem felejthették el.

Csak magát az ajándékot. De szerintem azt sem elfelejtették (ha rajta kívül senkinek sem volt még ilyen gondja a társaságból) hanem valami oknál fogva szándékosan nem kapott semmit.

Nekem így jön le ez az egész.

2012. jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy ne hagyd magad kihasználni. Igenis szólj, ha felhoznák, hogy a másik lánynak vennétek ajándékot. Én is eléggé megszívtam a múlt évben. Nálunk is ugyanez a szokás alakult ki, mi is 4-en vagyunk barátnők. Az első szülinapra még hárman összedobtunk, nem volt baj. Aztán az enyém jött, azt nem tudom hogy oldották meg. Majd ezután jött két szülinap egymás után, az egyikre az egyik lánnyal ketten megvettük, a harmadik azt mondta, belead, majd szépen "elfelejtette". A harmadikat pedig egyedül fizettem ki, a másik két lány azóta se adott bele egy fillért se. Mondogatták utána 1-2x hogy ja, még tartozunk, mondtam hogy ráér, nem gond. Aztán esett le hogy ebből én már nem fogok semmit kapni. Már mindegy, majd idén nem így lesz az biztos.

Lényeg: ne hagyd hogy kihasználjanak!

2012. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám hogy bocsi de most nincs pénzem,és különben sem az ajándék a lényeg,én se voltam megsértődve hogy nem kaptam semmit.
2012. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik szóba hozza az ajándékozást, mondd, hogy te sem kaptál semmit, ne aggódj, emiatt nem fognak elfordulni a barátnők.
2012. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8. Ez a tuti válasz!
2012. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!