Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság miért mondják rá...

Manapság miért mondják rá szinte mindenre hogy "gyerekes"?

Figyelt kérdés

Én nem értem a mai embereket. (jellemzően 18-25 kor között)

Ha valaki nevet (mint pl én, szeretek nevetni) akkor "jaj de gyerekes vagy nőj fel"

Ha valami rosszat mondok (pl : ez vagy az nem sikerült vagy elrontottam) akkor meg "jaj mit hisztizel, de gyerekes vagy"


Ez engem csak amiatt idegesít, hogy én egyáltalán nem akarok gyerekes lenni, viszont azzal nem értek egyet, hogy mindenre ezt a jelzőt húzzák rá. Ha tetszik ha nem.

Ha más panaszkodik, az neki oké mert "egy felnőttnek is lehetnek problémái"...ha én adnám elő ugyan ezt (amit az egyik haverom, na az tényleg hiszti volt! de nem, ő szerintük "felnőtt" nem gyerekes) akkor "mit hisztizel??"


Pedig néha jó kiönteni valakinek a lelket na de akkor is...


Bennem van a probléma, vagy egyszerűen az ilyen emberekben akiknek minden gyerekes?

Mi számít gyerekesnek? Mert én nem szeretnék az lenni, és ha bennem van a hiba akkor szeretném kijavítani !!


18/F vagyok, ebben a korban pl viselkedésileg mi a gyerekes? A viselkedés érdekelne.:) Vagy a szavak használata.


(meg hogy ha valaki elpanaszol valamit az már egyszerre hisztizik...na szép) -> szerintetek mi számít hisztinek?

Vagyis jobban megfogalmazva : Mi a különbség a sima panaszkodás és a hiszti között?


2012. jan. 8. 13:48
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
100%

Panaszkodás: az, amit te itt leírtál.


Hiszti: ugyanez, csak tele felkiáltójellel, nagybetűvel szedett szavakkal, trágár kifejezésekkel.


Amiről beszélsz, az meg az a jelenség, hogy az emberek felületesek, nem törődnek egymással, elhessentik a másik problémáját.

2012. jan. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem. De viselkedésbe a hiszti meg a panaszkodás.:)


Amúgy 18-20 éveseknél viselkedésbe mi számít gyerekesnek? Mert én nem szeretnék az lenni. Mármint úgy értem, hogy szerintem a nevetés nem gyerekes, vagy igen?

Mi számít viselkedésbe gyerekesnek?:)

2012. jan. 8. 14:00
 3/12 bánomisén ***** válasza:

Élőben a panaszkodás az, amikor elmondod valakinek a gondodat és azt várod, hogy sajnáljon.

A hiszti meg az, amikor elveszted az önuralmadat, káromkodsz, csapkodsz, őrjöngsz.


Nincs általános meghatározása a gyerekességnek. Írd le, hogyan szoktál viselkedni, megmondjuk, hogy gyerekes-e.

A nevetés nem gyerekes, akkor már 16 év fölött senki sem nevetne, ami ugye nonszensz...

2012. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Viselkedni? Átlagosan szoktam, beszélgetni, néha nevetni stb.

Igazából pont emiatt nem tudom, hogy mi számít gyerekesnek a viselkedésformában.

Mert találkoztam már olyan emberrel 8sajnos) akinek az ég világon minden gyerekesnek számított, kivéve azt amit ő csinált.

2012. jan. 8. 14:07
 5/12 bánomisén ***** válasza:

Akkor ez utóbbit annak kell elkönyvelni, ami, egocentrizmusnak, önteltségnek.

Egyébként meg ha 18 évesen nem azzal töltöd a szabadidődet, hogy legózol, akkor nem lehetsz túl gyerekes.

Egyébként meg mi van, ha az vagy? Kinek mi köze hozzá? Ne mások feje szerint éld az életed, hanem úgy, ahogy neked jó :-)

2012. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem, csak pl párkapcsolatba hátrány ha az egyik fél gyerekes.:)

Egocentrizmus az mit jelent pontosan? Azt hogy ha valakinek rosszat mondanak akkor egyből megsértődik és elmond mindennek?

2012. jan. 8. 14:24
 7/12 bánomisén ***** válasza:

Egocentrizmus: énközpontúság. Amikor valakinek más sem létezik a világban, csak ő, nincs tekintettel senkire, ő a tökéletes, senki sem elég jó neki.


Egy párkapcsolatodban meg majd a párod dönti el, hogy gyerekesnek tart, vagy sem. Attól, hogy a környezeted mond rád valamit, a párodnak lehet teljesen más is a véleménye.


Nem kell ezen ennyit agyalni. Legyél olyan, amilyen vagy, valakinek be fog jönni.

2012. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
sokan mondják mindenre.kíváncsi lennék a reakciójukra ha nekik moondanák jogosan.
2012. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14:28 vagyok:te bizony nem vagy gyerekes cseppet sem.talán ők túl önteltek akik ezt mondják rád.de az nem gyerekes ha beszélgetsz és nevetsz.akkor ezekszerint ők soha nem nevetnek?
2012. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 bánomisén ***** válasza:

Kedves kérdező, máris találtam neked példát a gyerekességre, tanulmányozd:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Na, ez például tényleg gyermeteg viselkedés.

2012. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!