Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjunk vagy menjünk albérle...

Maradjunk vagy menjünk albérletbe? Anyós - probléma

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyunk házasok, és bár mind a ketten dolgozunk, de hitelt nem akarunk felvenni, így együtt lakunk anyósékkal, és ráadásul a nagyszülőkkel. A konyha, a fürdőszoba közös, így csak a szobánk a miénk. Minden hónapban kifizetjük a költségek ránk eső részét, a férjem nevén van az autó, de közösen használjuk. A probléma inkább abból adódik, hogy mivel együtt élünk, természetesnek veszik, hogy szabadon rendelkezhetnek az időnkkel. Ha el akarunk menni akárcsak az én szüleimhez is, már jó előre be kell jelenteni, de ötből általában négyszer még ezt is elfelejtik. Úgy kezelik a fiukat, mintha még mindig önálló lenne. Minden szabadidőnk, hétvégénk be van osztva, mindig kell csinálni valamit, ha fát vágunk, az egész család benne munkálkodik, de ez érthető, mert ezzel fűtünk. Csak állandó jelleggel sok. At apósom állatokkal foglalkozik, ebből következik, hogy automatikusan a férjem megy vele hétvégente. Mozi vagy kirándulás szinte megoldhatatlan nálunk. Ha már hétvégén fél 8ig alszunk, olyan szemekkel néznek ránk... szerintük aki akar valamit az életben, az korán kel. Az anyósom sokáig bejárkált a szobánkba pakolászni, nem szerette azokat a tárgyakat, amelyek az enyémek, de erről már sikerült leszoktatnunk. Babát szeretnénk már elég régóta, de valószínűleg a fáradtság is közrejátszik abban, hogy még nem jött össze. Nagyon nehéz a helyzet. Szerintetek mit tegyünk? Lehet bízni abban. hogy jobb lesz a helyzet?
2012. jan. 8. 15:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj a férjeddel,ha férfi csapjon az asztalra,ha nyuszi akkor meg fusson.
2012. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el ha így folytatjátok az anyós a világ leges legjobb szánékával fogja tönkretenni az életeteket.

Egy idő után majd a válásodról fogsz itt kérdéseket feltenni.

2012. jan. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a fárjedhez mentél hozzá és nem a szüleihez. A férjed emg nőjön fel és vegye észre azt, hogy nektek ez így se most, se a jövőben sosem lesz jó! Gondolom ő is szeretne saját családot. Ő szeretne élete végéig - rosszabb esetben még 20-30 évig, amíg élnek a szülei - nyomorogni veled és a gyereke(i)ddel egy nyamvadt szobában? Úgy, hogy a gyermek első fél évét rossz esetben végig üvölti?! Ha szerencsések vagytok, akkor csak 2 hónapot?! Nem merem megkockáztatni, hogy ki fog hamarabb kikészülni ettől.


Tisztelni kell a szülőket, időseket, DE(!!!) nem úgy, hogy sípszóra pattantok állandóan és, hogy az életetek konkrétan házasságtól függetlenül egyáltalán nem kettőtök között zajlik és nem vagytok függetlenek. Én megőrülnék, ha nem csinálhatnék azt, amit akarok. Pl. fél 9-ig aludni szombaton egész hetes igahúzás után vagy elmenni egy egészségeset sétálni/kirándulni..


Ha a férjed nem lép és nem változtat a gondolatmenetén, akkor biztos nem fogtok onnan eljönni. Ekkor pedig kérdéses, hogy te vele maradsz a "nyomorba" vagy nem!?

2012. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

Márpedig ez így nem normális.

Mi is a szülőkkel élünk úgymond, én heti 4 napot töltök pároméknál, és látom, hogy az apja mennyire kisajátítja magának a fiát, nélküle létezni nem tud. (a szeretkezéseink is egyre ritkábbak, lassan már határidőnaplóba fogom beírni, két apuka megjelenés közé beszorítani) Nem azt mondom, hogy semmi segítséget nem érdemlenek meg a szülők, de van egy határ.

Valami kompromisszum kell, mert ha oda születik a kicsi, csak még nagyobb bajban találjátok magatokat!

2012. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
90%
A többgenerációs együttélés praktikus lenne, az albérlet valóban kidobott pénz - DE ahhoz az kéne, hogy a generációk "albérlőként kezeljék" azaz békén hagyják egymást, és ez nagyon ritkán működik. Szinte soha.
2012. jan. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

hát,inkább "dobom ki az ablakon a pénzt" azt albérletdbe,de igy legalább önállóak vagyunk,van saját éltünk,akkor kelek fel amikor kedvem szottyan,senki nem vághatja a fejemhez,hogy az ő házában lakok stb..

nektek is ezt javaslom kérdező.Mellesleg csak azt lehet ennyire hülyére venni aki hagyja,szóval a férjednek is a sarkára kellene állnia,anyósék már nem fognak megváltozni.

2012. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is a párom szüleivel éltünk 4 hónapot, beleszóltak abba hogy mit főzzek(mert főztem mindenki részére)meg a gyerekek ne hangoskodjanak reggel 8-kor mert ők még aludni akarnak.(hozzáteszem nem hangoskodtak, csak beszélgettek), délután se hangoskodjanak, mert akkor meg apósom akar aludni, este 7-kor mr feküdjenek le, stb...

Most albérletben élünk, igy sokkal jobb a kapcsolatunk, heti 1X átmegyünk hozzájuk, a férjem is nyugodtabb igy, mert akkor tiszta idegroncs volt. 8 hónapos terhes voltam, mikor elköltöztünk tőlük, mert már én sem birtam. Inkább kidobunk az ablakon bérleti dijat,s igy nyugodt az életünk is.

2012. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az albérletnek csak akkor van értelme, ha a párod megváltozik.


Nehogy úgy járj, hogy ott csücsülsz egyedül az albérletbe, mert párod éppen a szüleinél fát vág, segít valamiben.

Továbbra is el fog menni, el fog mászkálni, te egyedül leszel, és ez még nagyobbat fog rúgni a kapcsolatotokon.


Beszélj a pároddal, és ő beszélje meg a szüleivel.

Ha sikerrel jár, el sem kell költöznötök.

2012. jan. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia

Én nem tudom, miért viselitek ezt el, nyilván sokkal jobb lenne, ha elköltöznétek albérletbe, míg el nem mérgesedik a helyzet. Szerintem ne sajnáljátok rá a pénzt és béreljetek ki egy albérletet, a nyugalom mindennél többet ér. Amúgy meg ne hagyd magad, állj ki magadért. Mind a ketten dolgoztok, miért laktok még mindig ott????? Ez nem normális, nyilván nekik is más az értékrendjük, máshogy nőttek fel, amíg náluk laktok, nektek kell alkalmazkodni, még akkor is ha fizettek. Sajnos ez van, költözzetek el, vagy viseljétek tovább. Esetleg próbáljátok megbeszélni velük, de az ő házuk, te költöztél oda és akármilyenek is, nem ők fognak hozzád alkalmazkodni. Ezért lenne jobb elköltözni

2012. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!